Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Dobra jakość za rozsądną cenie!

Polecane posty

Ferdek07    75
MTZ r90 nie był produkowany w kabinie sport czyli kolega ma coś nie tak z papierami.

W tamtych latach człowiek cieszył się jeśli wogóle jakiś ciągnik przyznali i nie wazne czy był rok czy 2 lata rok produkcji do tyłu, kupił go w 90r jako nowego a ile lat stał to nie wiem, inny znajomy kupił prawie 3 letniego nowego pronara jescze w wydaniu orginalnym jako kanciasty mtz i absolutnie bezawaeryjnie chodzi ;)

 

ps od którego roku były duże kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

no i co ??? ;) z tego wychodzie że Pronar potrafi swoje a nie tak jak każdy myśli więc można sie domyśleć że można kupić wadliwego lub najzwyczajniej w świecie nie umieć go obsługiwać :angry:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no i co ??? ;) z tego wychodzie że Pronar potrafi swoje a nie tak jak każdy myśli więc można sie domyśleć że można kupić wadliwego lub najzwyczajniej w świecie nie umieć go obsługiwać :angry:

Dobra Pronarekp5 a co z p8 tzn zefirem, bo niby new holland tl do tego silnik brytyjski w wykonaniu brytyjczyków i kabina pronara, czy to może być jakość w przyzwoitej cenei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał

W koću ktoś zebeształ belarusy brawo!!! ;) możesz to napisać w innych tematach o belarusach bo nie mam siły przebicia napisze coś niepochlebnego o mtz zaraz mnie zakrzyczą, a kolega to ma haryzme!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tak czytam te posty i wydaje mi się , że te założenia spełnia : koń rasy SOKÓLSKIEJ, o ogromnym uciągu i niedrogi w eksploatacji. O niego też trzeba dbać, jak i o te mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Tak czytam te posty i wydaje mi się , że te założenia spełnia : koń rasy SOKÓLSKIEJ, o ogromnym uciągu i niedrogi w eksploatacji. O niego też trzeba dbać, jak i o te mechaniczne.

Jak mi jeszcze będziesz chodził za tym koniem to zgoda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

kazdy chwali to co ma ;):P zetorpower dobrze ze pod postem piszesz jakie masz ciagniki :P jakie miales mtz-y? i ile masz ha??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał

 

Ty uważaj żeby ciebie ktoś nie wyśmiał ;)

 

Do tematu to jeszcze raz pisze że takim ciągnikiem moze być Deutz Fahr agroplus.Ale wiadomo że i tak nie spełni tych wszystkich oczekiwań.Bo takiego cuda nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ferdek napisz tak na zdrowy rozum czy kupi taki ciągnik??Odpowiedź tak szczerze.Wiem że po głowie chodzi co Farmtrack albo Kubota.Ale ja myśle że cena idzie w parze z jakościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kolejny raz chcę zwrócić uwagę, że za tę pieniądze to nieda się kupić nic lepszego. Mam 50ha i jakoś potrafie żyć bez zachodnich ciągników. Mam Mtz i Zetora. Zetor nie jest zły, ale na pewno nie lepszy od ruska. Jestem ciekaw jak by wyglądał taki zachodni ciągnik o podobnej mocy za 60tys.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja niechwale swojego mtz ale słego słowa na niego nie powiem. ma wady i zalety jak każdy ciągnik, bo i zachodnie tez potrafia sie posypać. Ale jak bym mial kupić zachodni ciągnik z 70roku to niezastanawiajac sie wybiore belarusa. A np wlejcie do nh lub jd wszędzie superolu i ciekawe jak daleko zajedziecie. Lub czystego oleju rzepakowego do zachodniego ciągnika nie przystosowanego do biopaliwa i spróbujcie nim orac. Lub tez poprostu kupcie cała nową skrzynie biegów za niecałe 4 tys. W mtz już w latach 50 przedni most miał funkcje automatycznego załaczania przedniego mostu przy poślizgu tylnych kół, i to mechanicznie bez czujników i komputerów. Wiec za tą cene to jest wart. Przeciez czy np na 25 ha jest sens kupować nowego JD lub Df. Teraz wy mnie zakrzyczycie ale kumpel kupił nowego mtz na 8 ha i co miał JD kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Jak mi jeszcze będziesz chodził za tym koniem to zgoda ;)

To jest spokojne zwierzę a nie jak małe narowiste koniki z lubelszczyzny. Wybrać ciężko, za komuny było do wyboru 4 typy na przydziały i każdy cieszył się jak dostał. Teraz traktor wyposażony nie gorzej jak auto . Trzeba szukać w zakresie posiadanego budżetu i tak to będzie kompromis. Ja osobiście do podstawowych prac używam 5211 z 86 r i teraz oddałem do remontu silnika po

(ok 15 tys mtg). Do ciężkich prac kupiłem dużą bestię podobną wiekiem, zależy mi na czasie, bo rolnikiem jestem tylko w weekendy i nie jest to moje źródło utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ten zefir to jest w końcu polski czy chiński bo na blokach to widziałem ze pochńsku pisze.A to w pronarze to ciekawe czy składaja bo to jest chyba odpowiednik chińskiego YTO, ale wyglada dośc fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0
kazdy chwali to co ma ;):P zetorpower dobrze ze pod postem piszesz jakie masz ciagniki :P jakie miales mtz-y? i ile masz ha??

 

ja nie chwale tylko wyrazam swoje zdanie te ciagniki ktore mam akurat to tak sie złożyło ze sa to same zetory. mam ponad 60h i miałem jeszcze NH 8670 MTZ 82a zetora 12245 i tak miedzy czasie zmienialismy ze starszym . wiedziałem ze zaraz miłosnicy wschodnich ciagnikow zrobia dym. a jaki ciagnik bym kupił hmmm nie myslałem nad tym bo niepotrzebuje narazie ale niekupił bym raczej nowego zetora bo podobno delikatne niby ma sie to zmienic ale zobaczymy, i napewno ciagnikiem dla mnie w rossadnych pieniadzach i dobrej jakosci nie sa wasze pronary i pochodne


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

niejestem milosnikiem wschodnich sprzetow, tylko jak mam 3p i jumza z tych samego rocznika i patrze na 3p na jego wykonanie ( jakosc metali) komfort juz sto razy bardziej wole tego jumza


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Mi sie osobisci MTZ podobają, cena dobra i wydajnosc nie najgorsza. Tyle że nieweim co z czesciam po jakich cenach chodza na moich :rolleyes: terenach maja powarzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj