lucjano

DF Agrofarm 430, NH T5.105 czy może coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lucjano    1

Witam,

mam zamiar kupić nowy ciągnik, który będzie pracował na 50ha, produkcja roślinna. Miałby współpracować z pługiem Kverneland AB100 (w przyszłości może jakaś obrotówka), agregat Lech 4,2m, gruber Ajax 2,6m oraz rozsiewaczem nawozów.

Cena do 170tyś netto.

Wiem, że było sporo podobnych tematów ale wszędzie ciągnik miał współpracować z turem, tutaj nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam

Edytowano przez lucjano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może jakiegoś zetora forterra hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

ja wybrałbym DF. na pewno będzie miał więcej przełożeń od zetora ;) A z Twoimi maszynami sobie powinien poradzić bez większego problemu. Jedyny tutaj plus zetorka to cena części.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Może JD 5100R tylko w cenie możesz się nie zmieścić ale jakość i wykonanie cignika jest napewno zadawalająca. Na taki areał wybrałbym serię wyżej ponieważ ciągnik byłby większy gabarytowo np. JD 6115M, NH T6.120 lub DF K410 bo jednak wykonywałby cięższe prace i przydała by sie im większa masa i gabaryty, ale jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Na pewno johndeere w tej cenie nie kupi nawet z seri 5R min 200 tys. Wez deutza znana i dobra marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja mialem wziasc DF Agrofarm 420 ale dostalem w podobnych pieniadzach 5100R wiec wolalem JD lepszy traktor i ma Rame a DF nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

A jak myślicie, który ciągnik jest lepszy Agrofarm 420 czy JD6330 ? bo ja nigdy nie miałem do czynienia z tym modelem DF.

Ja poleciłbym ci JD6330 jest naprawdę sporo modeli używanych na sprzedaż w bardzo dobrej cenie. Ja pracuje tym modelem juz od 4 lat i jestem zadowolony używam go głównie do transportu i czasami orki 3 obrotową.

 

http://otomoto.pl/john-deere-6100d-A251892.html - moim zdaniem trochę drogo ale można coś innego znaleźć to przykład

Edytowano przez Zamir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi019    0

a co wy byscie wybrali new hollanda T5.95 czy deutza agrotrona K410 i jaka jest cena tych ciagnikow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja bym wolał DF większy gabarytowo i lepsza skrzynia.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

a co wy byscie wybrali new hollanda T5.95 czy deutza agrotrona K410 i jaka jest cena tych ciagnikow??

 

Podałeś trochę złe porównanie do tego NH powienieneś porównaś DF Agrofarm`a 420 żeby były takie same gabaryty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja mialem wziasc DF Agrofarm 420 ale dostalem w podobnych pieniadzach 5100R wiec wolalem JD lepszy traktor i ma Rame a DF nie posiada.

 

Ta rama w tych JD to chwyt marketingowy:) Z reguły większość ciągników ma grubszą i wytrzymalszą skorupę skrzyni niż ta rama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

Mimo wszystko lepiej jednak jak obciążenia przenoszone są przez ramę, niż przez układ przeniesienia napędu!

Edytowano przez LUSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mimo wszystko lepiej jednak jak obciążenia przenoszone są przez ramę, niż przez układ przeniesienia napędu!

 

Czy ja wiem ? To raczej sporadyczne przypadki że komuś się przełamał ciągnik no chyba że to Farmer, tam ponoć to normalne ale to nie ta półka. Więc zbytnio bym się tym nie kierował. Sam mam ciągnik z turem bez ramy i nie ubolewam nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Ja jednak bardziej poleciłbym ci NH, ew. JD 5R. Nie posiadam tych ciągników, ale słyszałem o nich dużo ciekawych opini i wydaje się że to bardzo dobre ciągniki :) Nie zrób czasem błędu i nie kup Claas'a Axos'a... Dlaczego? Dlatego iż ma on silnik Perkinsa(Massey Ferguson), a jak wiadomo one lubią narobić ryku i nic poza tym... W gospodarstwie w którym pracuje mój tato są dwa 100 konne ciągniki, Claas Axos 340 Cx(Perkins) i Claas Celtis 456rz(John Deere). Axos nie umiał sobie poradzić z rozrzutnikiem Unia Tytan 14, pod górkę na najniższych biegach dowił się poczym gasł, a Celtis się nie dał i na wyższych ciągnął... Z pozoru są to praktycznie identyczne ciągniki, tyle co Celtis ma silnik JD i chodzi z ładowaczem (MX), a Axos ma silnik Perkinsa, ale jednak jest duża różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

 

Ta rama w tych JD to chwyt marketingowy:) Z reguły większość ciągników ma grubszą i wytrzymalszą skorupę skrzyni niż ta rama :)

 

 

:blink: ojojoj ty chyba nigdy nie widziałeś jaśka? Rama w ciągniku to jest najlepsze co może być. Silnik jest zamieszczony na poduszkach, oraz połączony jest ze skrzynią przez wałek (chodzi mi o JD) coś się np. psuje wywalasz tylko sam silnik bez skrzyni a nie wszystko rozkręcaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

NH ma większą pojemnośc silnika niż DF. Ja bym polecił koledze NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

:blink: ojojoj ty chyba nigdy nie widziałeś jaśka? Rama w ciągniku to jest najlepsze co może być. Silnik jest zamieszczony na poduszkach, oraz połączony jest ze skrzynią przez wałek (chodzi mi o JD) coś się np. psuje wywalasz tylko sam silnik bez skrzyni a nie wszystko rozkręcaj.

 

Chodziło mi o ramę przez całą długość ciągnika. Nigdy bym nie kupił ciągnika bez ramy, chodzi o ramę od przedniego mostu do skrzyni.

 

Mam case z ramą do połowy. Odchylam kabinę i rozłączam silnik od skrzyni. PROSTE:)

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

 

Czy ja wiem ? To raczej sporadyczne przypadki że komuś się przełamał ciągnik no chyba że to Farmer, tam ponoć to normalne ale to nie ta półka. Więc zbytnio bym się tym nie kierował. Sam mam ciągnik z turem bez ramy i nie ubolewam nad tym.

 

No chyba nie chcesz wmówić Nam, że nie ma większego znaczenia konstrukcja modułowa czy ramowa na jej wytrzymałość/trwałość. Przełamane ciągniki to owszem sporadyczne przypadki, ale niestety zdarzają się, natomiast przełamanego ciągnika na ramie jeszcze nie spotkałem.

P.S. Nie cytuj posta na, którego bezpośrednio odpowiadasz, wracajmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No tylko aby złamać ciągnik jednak musisz go porządnie obciążyć, jeździć ze zbyt dużym ładunkiem na ładowaczu ( chociaż w tym wypadku to odpada bo mowa jest o ciągniku bez niego ) mówiąc krótko nieumiejętnie się takim sprzętem posługiwać. Wystarczy poczytać, popatrzeć w galerii AF żeby się przekonać że ciągniki bez ramy też są trwałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

NH ma większą pojemnośc silnika niż DF. Ja bym polecił koledze NH.

 

Sęk w tym że NH T5 ma 3.4l pojemności, DF 4l a JD 4.5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

Ten NH T5 ma swietny skręt, poza tym zwroc uwage ktory diler ma u Ciebie lepsza opinie o serwisie.

Ja mam NH i jestem zadowolony, brak awarii, spalanie bardzo rozsadne. znajomy niedawno wzial T5.95 i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez papuszka23
      Witam!!!!
      Czy robiliście już pruby na swoich traktorach i z biodislem?
      Jak wygląda spalanie i osiągi w porównaniu do ON?
      Dzia za odpowiedzi!!!!!!11
    • Przez explorer
      witam chce sie dowiedzieć coś na temat agrofarm 100, chodzi mi o to czy się psują
      czy części są drogie i łatwy w naprawie???
    • Przez sydney
      Co wiecie o tym ciągniku?  
    • Przez Zuro95
      Witam. Posiadam Agrofarma 420 z rewersem mechanicznym, skrzynia 20x20 bez półbiegów, od dłuższego już czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać głośne skrzypienie najprawdopodobniej łożyska oporowego/ślizgowego, sprzęgło stawia przy tym dość mocny opór, moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy ktokolwiek zna jego rozwiązanie, bo przy dłuższej pracy można sobie faktycznie nogę zerwać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj