Skocz do zawartości
pavlo232

kontraktacja bydła zm bm kobylin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

większość rolników myśli że to są Zakłady Mięsne i później się chwalą że nie sprzedają handlarzom tylko idą na Zakłady Mięsne...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?

Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/

Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez 90daniel
      Witam nie znalazłem takiego tematu na forum więc postanowiłem dodać. Może już za późno na kontraktacje w niektórych firmach ale na przyszłość można było by dowiedzieć.
    • Przez Rolnikix
      Witajcie
      1. Chciałbym się dowiedzieć jak w Waszych rejonach wygląda sytuacja na polach z rzepakiem na sytuację obecną?(piszcie prosze jaki rejon)
      2. Czy już zakontraktowaliście swój surowiec?
      3.Jeśli tak to na jaką kwotę lub formułę?
      4. Bądź jakie mieliście propozycje?
      5. A także jaka cena w tym roku zadowoliłaby Was za ten surowiec?
      6. Jaki wkład środków pieniężnych już ponieśliście w uprawę, a jaki całkowicie spodziewacie się, że będzie?

Może zacznę od siebie
      1. Centrum Łódzkiego, sytuacja dobra
      2. Nie
      3. ---
      4. 1700-1750zł
      5.1800zł
      6. Dopiero zamierzam dokładnie podliczyć.

Proszę o odpowiedzi, bo robię badanie rynku potrzebne do napisania pracy, a poza tym da to wszystkim tutaj zaglądającym podgląd na sytuację w różnych rejonach kraju.

Dziękuję bardzo:)
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.