pavlo232

kontraktacja bydła zm bm kobylin

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Damiankoss199495Na biernackiego  trzeba uważać  jak chcesz napisz  do mnie na pw to ci napisze  co to za Miglanc  bo kolega miał z nimi przygodę :)

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Tak upadki samemu trzeba pokrywać. I zapomniałem dodać że bydło ma chodzić"luzem" co do rejestracji nie dostałem odpowiedzi. Ogólnie też czytałem w internecie ze cieżko wyciągnąć pieniądze póżniej od Biernackiego. Ale jeśli naprawdę kogoś interesuje nr telefonu zapraszam na PW


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik308    0

Witam wszystkich zainteresowanych współpraca z ZM Kobylin...to oszuści i tyle kupują sztuki co nikt już nie chce są schorowane i padają...podobnie jest z krowami tam kupują krowy wybrakowane przywożą do gospodarza jako luksusowe krowy a one nadają się na rzeż kupują po 3tys. a chcą po 9....co do dogadania się z prezesikiem od siedmiu boleści nie ma szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmka00    0

witam. Mieszkam we Wziąchowie gdzie BM prowadzi sprzedaż tych całych cielaków,  kolega wziął 18 ostatnich sztuk po 400zł ponoć po wszystkich szczepieniach wyglądały ładnie ale po 2 tygodniach 8 sztuk padło, zgłoszona reklamacja, można wziąć następne 10 sztuk i samemu wybrać po cenie 200 zł. z tych 10 padł aby jeden ale te cielaki szkoda gadać... za padnięte sztuki nie oddali kasy. dodam ze nie były brane na kontrakt tylko z płatnością do pół roku od dnia zakupu. dodatkowo zauważyłem ze bydło u mnie jakoś częściej choruje od kąd sprowadzają je do Wziąchowa. Zdecydowanie nie polecam z nimi interesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh.. widze że w tej polsce to legalnie tylko po rolniku można sie ślizgac i kazdy to wykorzystuje raz oszukuja na wadze drugi na cenie kolejny na wybiciu i tak i tak mozna ciachnac rolnika na kilka zl :) sam myslalem nad budowa obory na byki ok 45szt ale wole malymi krokami mysle ze kupno za 500-700 cielaka zdrowego nawet hf od  rolnika i odpojenie go samemu da lepszy efekt finalny niz te wspaniale kontrakty... moj weterynarz opowiadal mi jak  zostal wezwany do kilku cielat z estoni masakra po 800zl niby ale z 5 jedno zostalo.o sokolowie tez slyszalem ze jalowki od nich tez bez szczepien sie nie obejda.. moze sa przypadki ze ktos trafi akurat na kilka fajnych cielat ale sadze ze tu chodzi o zarobek i kupic ciele za 70euro w niemczech a sprzedac je tu za 600-800 to jest dobry biznaes i podniesie kapital zakladu miesnego, dodam ze za moich czasow w niemczech hf do 3tyg biora od rolnika po60-100euro  i to mozliwe ze jak sie nie spodoba holedrowi to nic nie przeleja za niego, moze i kobylin tak kombinowal nie wiem, za miesne mm tam placilo sie 400euro za mokrego cielaka rano urodzonu popoludzniu juz byl klient wiec nie sadze ze za 2tyg by dali pare euro a raczej moze jakies po lekach i przejsciach mm  :) tak czy siak trzeba by zrobic porządek w tym kraju i zaklady miesne sprzedac rolnikom  a prezes powinien patrzec zeby dobrze i madrze zarzadzic i nie slizgac sie po naszych garbach bo jak rolnikom by sie wiodlo na polskiej ziemi to wszyscy mieli by lepiej... ale to marzenia, a te kontrakty to ruska ruletka :) powodzenia wszystkim ktorzy chca tak trzymac byczki i wszystkim innym ktorzy daja rade bez kontraktow.. Zycze zdrowych byczków i mega przyrostów, bo nie ma co komus zazdroscic roboty i uczciwie zarabianych pieniedzy, a najgorsza jest zawisc ludzka..tego juz nie moge strawic a jest jej troche...  

Edytowano przez tomeklodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowakm6    0

Witam serdecznie. Napiszcie mi co sadzicie o kontrakcie na bydlo ZMBiernacki. Placa 5+vat za przyrost bierzesz jakie chcesz tylko niie ma możliwości na mleku doiero odsadki miesne(nie wiem jakiej rasy) 200-300kg jakie chcesz jalowki albo byki. Tylko żywa waga. Platnoac gotówką tylko bez vatu.Bydlo nie może przekraczać 28mc. Jak gościu powiedzial przywozimy np10sz. ważymy jest 2000kg odstawiasz jest 8000kg placimy za 6000kg. Wydaje mi się ze jest to proste i nie ma jakiś hakow na rolnika.tylko ze dzwonilem juz chyba z 5-7 razy i gość od kontraktacji ze nie ma problemy za chwile zadzwoni pan od kontroli paszy kiszonki itd zeby nie bylo ze się za pol roku okaże ze nie na paszy dla bydla i nam pan odda ke o wadze 500kg. I juz tak caly styczeń mnie zwleka zaraz zadzwoni zaraz zadzwoni i tak do tej pory nie zadzwonil ani nie przyjechal. Jeszcze pytalem weterynarza co o tym sadzi to powiedzoal ze ma kilku gosp co od nich maja i nie narzekają. Dzięki za opd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

tez jestem ciekaw opinii kontraktacji bydła u biermackiego? jak sie na tym wychodzi? nie ma jakis haczykow w umowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Właśnie sam jestem zainteresowany cielakami na kontrakt podzielcie się opiniami Ci którzy mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dajcie sobie spokój z kontraktami lepiej trzymać mniej a za swoje trzeba dać hipotekę pod zastaw bo nikt wam na piękne oczy nic nie da a potem ludzie do Jaworowicz piszą był nie dawno reportaż o takim rolniku jak go w rogi dmuchnęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Podzielam zdanie poprzednika, kupując za swoje nie jesteś nigdzie uwiązany i sprzedajesz kiedy Tobie pasuje i komu pasuje za odpowiednią cenę. Lepiej mieć mniej i powoli dojść do odpowiedniego poziomu niż na hura wiązać sobie kontrakt na szyi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja mam kontrakt ustny z moim odbiorca bierze wszystko ode mnie przez co ma wyższe ceny. ale cielaki są moje nie firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

wiadomo ze nie nie ma jak swoje sprzedajesz komu chcesz i kiedy chcesz

w rejonie znajomi pobrali i kazdy ma inna wersje tego kontraktu wiec tu jestem ciekaw jak to jest faktycznie z tymi kontraktami u biernackiego i jak sie na tym wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

Ja teraz wzialem 11 sztuk z kobylina takich po ok 160 kg wszystko mm cena 1990 netto/szt mam juz je prawie tydzień wszystko jest bardzo dobrze narazie. Wybieralem z 50 sztuk, a w 2014 roku w pazdzierniku braliśmy od nich 15 szt ale malych z niemiec to jeden odjechal zaraz za 2 dni ale reszta byla ok. Jak te będą się dobrze chować to we wrześniu bierzemy znów 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

i po be-emach. Ogłosili upadłość. ciekawe jak nowa firma podpisze umowy. Pewnie jakies pini albo inne zachodnie dziadostwo wejdzie z buciorami na nasz rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

i po be-emach. Ogłosili upadłość. ciekawe jak nowa firma podpisze umowy. Pewnie jakies pini albo inne zachodnie dziadostwo wejdzie z buciorami na nasz rynek.

Ten od węgla upadł, jendak ten on bydła ma sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bm Kobylin z siedzibą w zduchach w starej cukrowni upadł, "drugie BM" z innym właścicielem nadal funkcjonuje we wziachowie, na biednych nie wyglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

Zaklady Mięsne BM Kobylin ma sie bardzo dobrze i raczej nie widać tego aby mieli upadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

panowie żeby było jasne, BM Kobylin nie ma własnej ubojni więc nie jest zakładem mięsnym jak tu ktoś napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
    • Przez samczyk1991
      Tato sprzedał poubojowo krowę. Okazało się, że dostaniemy raptem około tysiaka bo blisko połowę zabrali oni ponieważ krowa miała jakąś bakterię czy pasożyta żyjącego w mięśniach i podobno muszą głęboko zamrozić i rozmrozić mięso żeby nadawało się do spożycia. Nasze bydło często jest oglądane przez weterynarza i konsultujemy się z nim i razem działamy, Ojciec nie wierzy w tą historyjką i kłócił się przez telefon ale to nic nie zmieni. Niby przepraszali ale my już dalej nic nie opchniemy dla nich. Przykra historia po wieloletniej współpracy
      Co wy na to ?
      Czy wy też byliście w różny sposób oszukiwani lub pokrzywdzeni przez handlarzy, ubojnie ?
    • Przez Rafal122
      Witam
      Co myślicie o stosowaniu śruty kukurydzianej w żywieniu bydła?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj