bies11kgr

technikum mechaniki i technikum rolnictwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bies11kgr    5

witam mam pytanie czy da się iść do technikum mechanicznego na 2lata i na 2 lata do rolniczego i jaki będzie zawód na koniec

z góry dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Rozumiem, że chodzi Ci o Technikum po gimnazjum? Nie jakieś dodatkowe zaocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek83    0

Teoretycznie tak , np. jeśli będziesz w drugiej klasie mechanicznej to potem możesz zmienić profil (jeśli szkoła wyrazi na to zgodę ) i przejść na profil rolniczy ale będziesz musiał zaliczyć przedmioty z klasy pierwszej i drugiej , zawód będziesz potem miał : technik rolnik . Jednak praktycznie taka możliwość jest nie możliwa, musisz się na coś zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

wyksztalcenie bedzie takie jaka szkole skonczysz . przy przejsci z technikum mechanicznego do rolniczego zalicza ci te przedmioty ktore sa wspolne tu i tu . napewno bedziesz mosial zaliczyc cos z przedmiotow rolniczych. ja konczylem technikum mechaniczne a, nastepnie wieczorowo zaliczylem zawodowke rolnicza w ciagu 1 roku . wiekszosc przedmiotow zaliczono mi z technikum zaliczalem tylko produkkcje roslinna i zwierzeca i dostalem swidectwo zawodowe rolnicze . tak to wygladalo 10 lat temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

acha ciekawie mowicie mówcie dalej i tak chodzi mi po gimnazjum kolego z 1postu

Edytowano przez bies11kgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

nie słyszałem o takim przypadku aby zdobyć 2 zawody w ten sposób jaki ty byś chciał... Albo jedno albo drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

w sesie ja chcem miec zawód rolnik ale słyszałem o takich przypadkach wiec sie pytam a z kolęgą gadałem to tak najlepiej bo mechanik w gospodarstwie sie przyda (a coś sie naucze troche w tej szkole troche u znajomego i to mechanike pojme :) ) bo ja na rolnika ide i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz co marzyć nawet cie nie wezmą do technikum o innym profilu chyba że od pierwszej klasy. Jeśli nawet to sobie nie poradzisz. Ehh co to za pomysły mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Na pewno nie można iść w tym układzie co piszesz. W technikum rolniczym takim co jestem masz przedmioty jak prod. roślinna, zwierzęca i mechanizacja rolnictwa troche wiadomości. A w mechanicznym masz same maszyny i technike. Jak chcesz przejąć gospodarstwo to polecam technikum rolnictwa lub agrobiznesu.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Myślę, że już zostało wyjaśnione trochę więc pisania sobie oszczędzę :D Tak więc praktycznie nie ma takiej możliwości o jaką się pytałeś. O mechanikę się nie martw bo podstaw i tak się nauczysz w między czasie, a w technikum na początku jest tego nie wiele i to głównie teoria (przynajmniej ostatnio tak były programy konstruowane). I to o czym nikt nie wspominał ale widzę, że już na zawód jesteś zdecydowany- na koniec masz egzamin zawodowy i aby mieć jakikolwiek zawód to musisz go zdać. Piszesz go z takiego kierunku na jakim kończysz szkołę. Bez tego po technikum nie ma żadnego zawodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

acha a powiedzcie coś o szkole agrobiznesu jak z praktykam na co tam jest stawiana stawka :) itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

w Agrobiznesie ja miałem produkcję pozyskiwania surowców żywnościowych- omawialiśmy tam uprawę zbóż karmienie , pasze , przeliczanie wartości pokarmowej , trzode , bydło , konie, owce , itd mieliśmy też Ekonomie gdzie ogólnie była masakra z wykresami , wyliczeniami , fakturami , WUZETKAMI, pity , towary itd , mieliśmy też rachunkowość nazwa mówi sama za siebie :)Praca Biurowa na kompach ..... praktyki miałem w drugiej i trzeciej klasie u gospodarzy .... były wymagane jakieś zaświadczenia pedagogiczne czy jakoś tak aby gospodarz mógł prowadzić praktyki ..... tak że było ciężko znaleść .... Egzamin zawodowy zdało 60 % osób w klasie w tym JA:D

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Agrobiznes to taki kierunek który jest podzielony na trzy etapy. Pozyskiwanie surowców, przetwurstwo i chodola. Praktyki odbywają się w churtowniach, masarniach lub u gospodarzy a nawet w ogrutkach warzywnych zalerzy jak trafisz.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eti1997
      Witam poszukuje szkoły która prowadzi nabór na to technikum Jestem Z powiatu Grodziskiego lecz u nas tylko w Kotowie jest Rolnicze, a rolniczego samego nie chcę robić. Więc mam dla was pytanie gdzie najlepiej wybrać się szukając tego kierunku proszę o wszelkie propozycje.
    • Przez ptak
      Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.
    • Przez Gemba
      Witam.
      Obecnie posiadam tytuł czeladniczy w zawodzie ślusarz.3 lata spedzone na zakładzie ślusarskim/mechanicznym(regenaracja sprężarek,spawanie kostrukcji stalowych,serwis hydrauliki siłowej koparek,serwis wówzków widłowych itd)w Zabrzu.Niestety o zatrudnieniu można zapomnieć 12 pracowników a reszta uczniowie.Niestety troche nie czuję się w tym zawodzie.Mam problemy z opanowaniem umiejetności toczenia w metalu, za to jako"serwistant" dawałem sobie świetnie rade.Myślałem nad mechanikiem samochodowym ale ogłoszeń nie ma za wiele a i sporo znajomych którzy wybrali tą droge szuka pracy za najniższa krajowa i nie mogą jej dostać...dlatego szukajac zawodów powiązanych z mechaniką(ogólno pojętą)znalazłem taki profil poczytalem troche i na szkole dziennej brzmi to ciekawie...Niestety mam problem ze znalezieniem takiego KKZ.Może ktoś zna szkołę(darmową,ponieważ nie mam pracy a i dojazd pociągami pewnie nie bedzie tani) organizującą taki KKZ jak najbliżej województwa śląskiego?
      Pytanie czy jest szansa na prace u kogoś po takim profilu?
      Czy osoba która NIGDY nie pracowała w gospodarstwie ma szanse opanować materiał?
      Jak wygląda kwestia prawa jazdy?jest wymagane jakieś?
      Jeżeli macie jakieś przydatne rady to też możecie dać, może ktoś miał podobny problem?
       
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
    • Przez lukasz4k6
      Witam,
      Chciałbym zaproponować Państwu promocyjną ofertę na oleje:
      - przekładniowe
      - przekładniowo-hydrauliczne
      - silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne
      - silnikowe
      - hydrauliczne
      - smary
      - płyny do chłodnic
      - pozostałe
       
      W ofercie: niskie, średnie i wysokie klasy olei Orlen i Platinum !
       
       
       
      Wysyłamy na całą Polskę!
       
       
       
      Ceny w załączniku.
       
       
      Pozdrawiam
      Łukasz
       
      kom. 781-329-746

      Możliwość dobrania oleju na stronie - http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Strony/Dobierz-olej.aspx





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj