Ferdek07

W jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami

Polecane posty

Ferdek07    75

Ciekaw jestem w jaki sposób wozicie bele nowymi przyczepami wywrotkami, w dalszej perspektywie będę chyba musiał zainwestować w jakąś przyczepę (o ile w naszej kochanej UE da się jeszcze z czegos inwestować) w sumie mam dużą przyczepę do bel ale po szosie strach jeździć no a wywrotka jest mi potrzebna więc od czasu do czasu trzeba by wykożystać taką przyczepe do zwożenia bel, przyczepy jakie mnie interesują to np. pronar t671, lub jakiś tani tandem i teraz pytanko jak się da ułożyć bele 120x120 (po metalfachu bele są równe i raczej nie więcej jak 120-125cm średnicy) tak więc czy np. na takim pronarze o skrzyni długości 4m da się ułozyć 3 warstwy na dole i 3 warstwy na górze wspierając jeden rząd na podwujnych burtach, lub czy na przyczepy o długosci 4,4m dało by się wcisnąc 4 rzędy gdyby pochylić tylną burtę, lub czy na przyczepy o paletowej szerokosci w zamknięte burty można włożyć 2 przędy bel

no i kwestia jak to wygląda w praktyce czy po jednym sezonie nie pouszkadzają się burty nie pogną? głównie siano słoma, oraz czy na takiej jednosiówce lub tandemie na wózku to nie za sztywno bele nie spodają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ściągasz burty i zostawiasz tylko przód i tył jak masz z tyłu słupki i normalnie 2 rzędy wkładasz belek po 3. raczej na długą 4,4m przyczepę więcej nie załadujesz bo jak masz słupek z tyłu to ciężko będzie włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

nie wiem jak u was ale u mnie ja mam autosan d coś tam 4t 2 x 4 coś tam. więc jedną burtę przeważnie lewą zapinamy na łańcuchach i nakładam, Niestety tylko 10 wchodzi 6 na dół i 4 do góry muszę się rozejrzeć za czymś większym bo tak 20 na obu ale jednak strach bo nie jest równomiernie na przyczepach...

 

Znalazłem na allegro bryczkę na 18 bel za 8 tys. więc tańsze niż Wasze

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czyli czy przyczepa ma 3,8m czy 4,4m to i tak tylko 3 kulki wejdą w 2 rzędach, a woził ktoś bele jednosiówką pronaru t671 stabilnie jest czy jednak na jednej osi skacze to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jednoosiówka bedzie niedobra do zwózki, bo jak będziesz używał jednego ciagnika, to za każdym razem bedziesa musial ja odpinac i rozkladac stopke, wiec najlepszym rozwiazaniem byloby kupno dwuosiowki. :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja mam 6 z pronaru bo bel rzadko urzywam bo żeby naładować na nią 10 bel musze zdejmować wszystkie burty oprucz przodu. Obejrzyj sobie przyczepy z autotechu ich przyczepy są uniwersalne na 8 tonową smiało można włożyć 8 bel na dolnej warstwie a po załżeniu nadstawki na góre wchodzi 10 wiec nieźle jak na wywrotke 8 ton http://allegro.pl/przyczepa-rolnicza-wywrotka-pt-8-maxx-auto-tech-i3026189815.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fajne te long ale to duży wydatek, a pytam o mniejsze i tańsze przyczepy np cynkomet 4-6t lub pronar t671 jednosiowa, wolał bym jednosiówkę lub tandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

tak jak kolega mówi popatrz na autotech bierzesz 2 osiówkę nadstawki kładziesz 2 rzędy belek spinasz pasami i możesz śmigać sobie spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co z przyczepami z paletową szerokoscią bo to chyba nowosc, można chyba w takim przypadku ładować 2 rzędy bel w zamknięte burty, wtedy tylne słupki też by nie przeszkadzały, można by uchylić tylną burtę i naładować 4 bele w 2 rzędach, ktos ma już takie przyczepy o szerokosci wewnątrz skrzyni 242cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Nie lepiej kupić jakąś starą, długą przyczepe? Ja tak zrobiłem. Kupiłem HL 8t i nią woże belki. Szkoda mi nowej przyczepy bo chwila nieuwagi i burty powyginane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jest ona przerobiona wiec. Wchodzi 4 i 3/4 beli. Waga duża, ale nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to 3/4te? widziałem patent z pochylaną tylną burtą są przykręcone z tyłu takie przyczołki i burta pochyla się do tyłu 30stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jaw swoim pronarku 6 t zwalałem nadstawki boczne burty i woziłem po 10 sztuk 150 x 120, ale szlak mnie trafiał jak tak woziłem bo przyzwyczajony jestem do dużej lawety pronaru t 023 walisz 38 120 x 120 i jak w miarę równo to bez żadnych pasów można pędzić.

Przewiozłem na niej kilka ładnych tyś beli, najróżniejszych rozmiarów siano kiszonki ofoliowanej, zawsze wszystko pasuje dzięki przesuwanej tylnej ścianie . Żadne inne wynalazki nie mają do oryginalnej lawety startu wszelkiego rodzaju stare przyczepy towarowe są za ciężkie np Autosan D-83 i już pod własnym ciężarem często tonęły są też za wąskie i bele się mocno kołyszą.

 

Także Ferdek jeśli masz dużo bel to radze w miarę możliwości jak najszybciej sobie taki wynalazek sprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do bel mam fajny lekki wynalazek na 3 osiach ale nierejestrowany, a przydała by mi się wywrotka, no i czasami trzeba by coś przywieźć w belach z dalszych działek, co by się niebieskim nie narażać, ale to dlasze plany jakby wypalił MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj