8540

Jakie są różnice między olejem STOU 10W30 a STOU 10W40

Polecane posty

8540    0

Pytanie jak w temacie i który będzie lepszy do skrzyń biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Różnica w lepkości. Im większa liczba po W tym olej bardziej lepki. Tym samym prawdopodobnie będzie bardziej gęstszy. :)


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Oba oleje nadadzą się do skrzyni biegów,a różnią się tak jak kolega napisał gęstością. :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

10w40 ma szerszy zakres temperatur do stosowania, w polsce do skrzyni biegów spokojnie wystarcza 10w30, chyba że naprawde dużo obciążasz hydraulikę w najgorętsze dni to może warto dołożyć do tego 10w40, a ten stou chcesz też lać do silnika, to do silnika jak najbardziej wskazany byłby ten 10w40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a różnica w cenie bierze się stąd, że 10W40 jest półsyntetyczny, a 10W30 to mineralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

Będzie to wymiana w skrzyni instrukcja podaje 80W i GL4 ale wtedy nie było jeszcze tych STOU więc sądzę że te 10W30/40 na dzisiejsze czasy powinien być ok

Czytałem gdzieś że ten 80W jest troche przy gęsty (lepki) i że lepiej się spisują te ww.

Nie planuje lać go do silnika więc może zalać takim UTTO 10W30 - to taki typowo do przekładni a do silnika się nie nadaje

Więc jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek1693
      Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy Zetorek , C-330 czy Rusek ???.Słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy Zetorku
    • Przez Bartek72511
      Tak jak w temacie. Chodzi mi czym różnią się te dwie wersje?? bo np 3090 i 3610 mają zbliżone moce ale czy czymś sie różnia czy tylko mocą??;[
    • Przez Ciastko
      Witam otóż zastanawiałem się czym różnią się modele Zetorów 5211 robionymi na eksport i tymi krajowymi. Nie mam na myśli różnice w wyposażeniu czy wspomaganiu bo tyle wiem. Chodzi mi o jakieś większe udogodnienia związane z mechaniką (silnik, skrzynia biegów).
      P.S. Czy w ciągnikach eksportowych była różnica mocy? Jeśli taki temat istnieje to ja go nie znalazłem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Robo86
      Witam
      Mam na sprzedaż oleje hydrauliczne w atrakcyjnych cenach. 
      Jasol Agricat UTTO 10w30 20L  190zł brutto
      Jasol hydrauliczny HLP 46 20L 160zł Brutto
       
      Wysyłka kurierem do 30kg
      17zł na przedpłatę 
      23zł za pobraniem
       
      Wystawiam FV Vat
       
      Telefon 514-103-001


    • Przez wiecho
      O co chodzi ; stary typ z nakładkami bocznymi?  konstrukcja-tur-metal-fach-zetor-forterra-8641-9641-10641-11441-wyprz-A442283.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj