Polecane posty

chrobi123    1

tak jak w temacie co polecacie, plusy i minusy tych ciągników, ma to być ciągnik główny na 20ha ornego i 20ha łąk,duży rozrzut działek czyli dużo przejazdów, ma on być z ładowaczem czołowym, wstępnie się zdecydowałem na mfa, ale chodzi mi coraz bardziej po głowie claas gdyż ma opcje automatycznej zmiany biegów no i w transporcie prędkość max uzyskiwana jest przy niższych obrotach silnika więc pewnie spalanie mniejsze będzie, ceny jakie dostałem są porównywalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

No nie wiem czy bedzie takie male to spalanie. Ja mam od niedawana mf 5465 jest troche mocniejszy o tego twojego modelu ze skrzynia dyna 4 . Komfort jest super, maszyna zwrotna i ekonomiczna - poczujesz jak pojdzie ciagnik na orke.

A jaki silnik sie decydujesz do mfa?? sisu czy perkins??

Nie chce oceniac claasa ale chyba ma taka sama skrzynie jak mf tzn nie chce strzelic jakiejs gafy , albo głupoty.

Ja swojm nakrecilem juz 400 mtg a chodzi przy agregacie uprawowym 4m i jego zaleta jest zwrotnosc - ja tak mowie a jak powie inny urzytkownik . W kazdym razie ja polecam mf .Bedziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

w mfie 5455 jest silnik Perkins z comonraill i powerboost dający max 125km, sisu byłby oszczędniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Zdecydowanie bylby oszczedniejszy. Obecnie mf juz schodzi z montowania w ciagnikach silnika perkinsa .

We wszystkich nowych modelach bedzie montowany sisu.

Z tego co powiedzial mi przedstawiciel claasa to jest tam montowany silnik od jd czyli do oszczednych nie nalezy .A tych malych jd do 100 km jezdzi u mnie dosc sporo to kazdy mowi robote robi jak kazdy przecietny ciagnik do stu koni tylko paliwa zjada 2 razy wiecej :) . Jak to sie mowi ma apetyt na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

układ paliwowy arion ma swój claasowski, no a co sądzicie o tej skrzyni z automatyką, będzie to dużo oszczędniejsze w paliwie? no i czekam dalej na ogólne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Tylko blok jest john deere a oprzyrządowanie już claasa

Edytowano przez kubus

Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

układ paliwowy arion ma swój claasowski, no a co sądzicie o tej skrzyni z automatyką, będzie to dużo oszczędniejsze w paliwie? no i czekam dalej na ogólne opinie

 

Automatyka czyli Hexactiv tak? W transporcie podobno jest średnio, ale w polu zdaje egzamin, płynie bez problemu na obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

raczej Qadriactiv.

@chrobi123 Za Claasem przemawia tak jak napisałeś, za MF jeśli ma pracować w ładowaczu: rewelacyjna widoczność (jeśli jest to wersja z nową maską) oraz rewers z półbiegami. Claas ma większy rozstaw osi, czyli plus w ciężkich maszynach zawieszanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Kolego ja wybrałem claasa :D. Skrzynia jest tej samej firmy co w mf z tym że zmiana grup odbywa się tak jak biegów a silnik jd jak dla mnie to zaleta. Oraz jakość elementów w kabinie przemawiała za arionem.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Tzn. chodziło mi o to że przy zmianie w mf'ie przy zmianie grupy trzeba wcisnąć przyciśk sprzęgła a w claasie tego nie ma tylko po kolei się przełącza.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

no właśnie po kolei musisz pstrykać wszystkie, co według mnie jest wadą, w mfie naciskasz guzik i od razu grupa wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

W claasie też jest ten przycisk i z nim zmieniasz od razu grupę a bez niego też przeskoczy jak będziesz po kolei leciał.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daszbur12    0

Mógłbyś napisać mi na PW jaką cene ci zaproponowali za MF, bo zastanawiam się nad Arionem 420 CIS i NH T6.120, ale jeśli cena by odpowiadała to NH odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Pojeździj po placu każdym i wtedy ocenisz, z tego co wiem od ludzi to claas jest żwawszy do jeżdżenia no i silnik jest mocny. Z MF za bardzo nie mam do czynienia ale skrzynia jest identyczna. Automatyka skrzyni jest dla tych co nie lubią pstrykać biegów. W transporcie dobrze się spisuje w polu zobaczę dopiero na wiosnę ponieważ mam claasa od niedawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W claasie też jest ten przycisk i z nim zmieniasz od razu grupę a bez niego też przeskoczy jak będziesz po kolei leciał.

 

Tylko że przy pracy w polu już nie przebijesz zakresu tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

O ile się dobrze kojarzę to w trybie polowym można tylko półbiegi przełączać a w trybie transportowym biegi i grupy.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1    0

Ja wybrałem MF, Claas dopiero się uczy robić ciągniki, w kombajnach jest dobry ale ciągnik to typowy składak. Skrzynie,tylna oś i hydraulika jest kompletowana w fabryce MF, po czym jedzie do f. Claasa i jest dokoptowany silnik i reszta i wyjeżdza ciągnik. Moim zdaniem Claas to montownia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Claas jest robiony także na podstawie renault a ta firma jest na rynku już bardzo długo a poza tym każdej marki ciągnik ma podzespoły z innych. Więc nie tylko claas jest składakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

no według mnie tak samo claas jest składakiem, od niedawna robią ciągniki, nie ma tej renomy co MF który przecięż jako jeden z pierwszych jak nie pierwszy zaczął robić ciągniki na świecie, claasa za 15 lat będzie napewno dużo trudniej sprzedać niż MFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ja wybrałem MF, Claas dopiero się uczy robić ciągniki, w kombajnach jest dobry ale ciągnik to typowy składak. Skrzynie,tylna oś i hydraulika jest kompletowana w fabryce MF, po czym jedzie do f. Claasa i jest dokoptowany silnik i reszta i wyjeżdza ciągnik. Moim zdaniem Claas to montownia.

 

I co z tego wynika?? Chyba to że wychodzi porządny ciągnik, wybierają same jedne z lepszych podzespołów :)

 

@chrobi123 a pod jakim argumentem tak wróżysz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Można powiedzieć że Claas produkuje ciągniki od 1960 roku, ponieważ od tego roku ciągniki produkuje Renault a oni ich wykupili, czyli najprościej zmieniła się tylko nazwa i sponsor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

kris14 Dobrze mówisz nawet na tabliczce znamionowej w claasie jest zapisana nazwa renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj