eugeniusz30

serwis opon i ciągniki z dużym ogumieniem ?

Polecane posty

eugeniusz30    0

Witam forumowiczów !

 

Mam do was pytanie czy u was wulkanizatorzy bez problemu wymieniają opony od ciągników bo ja mam z ty poważny problem jesem obecnie w domu jedynie z żoną i niemam nikogo do pomocy przy zmianie ogumienia a co jeden wulkanizartor odmawia wykracając się a to brakiem czasu a rozmiarem ogumienia. Czy to normalne czy naprawde wulkanizator nie jest w stanie zmienić opon od dużego ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak ma dużą maszynę to ma tylo jeden problem, nie chce mu się. U mnie są mobile serwisy, z 2 tygodnie tamu zmieniali mi 30" w domu to skasowali mnie 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

podjedź do dużego wulkanizatora gdzie zmieniają koła od ciężarówek, tam nie powinni robić problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

u mnie wulkanizator co robi koła w tirach w ciągnikach i kombajnach z mienia też bez problemu , powiem że koło z tarczą 38 nawet nie opłaca mi się dętki wyciągnąć w domu , inny za 100 zl przełożył dwie opony tylne w 80-tce na nowe ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niektórzy po prostu nie chcą zarobić. Nie mają na zakładzie maszyny do dużych kół. Ale np. jak przyjeżdżają do domu to oprócz łyżek, klinów, młotka, kompresora i kluczy nic więcej nie używają.

A ile opon masz do zmiany?

Chcesz aby przyjechali i zmieniali czy prowadzisz maszynę do zakładu, wieziesz same koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugeniusz30    0

Sam nie wiem co robić narazie dowiadywałem się telefonicznie to nie chcieli zmieniać. Chce zmienić tylko 2 opony 710/70 R42 natychmiastowo konieczna zmiana jest w tej w traktorze jeżeli byłaby taka konieczność mogę odkęcić koło, ale samemu będzie trudno...Jakich my w polsce wulkanizatorów mamy! W samochodzie sam sobie bym zmienił a tu nie dam rady, krowy muszą się dziś obejść bez sianokiszonki jak nie dłużej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Szanują kręgosłup. To nie rolnik, że będzie robił ponad siły.

Widzę także, że trafiłeś na taki rejon. W mojej okolicy jest duży zakład wulkanizacyjny co zajmują się każdym rozmiarem no może bez rowerowych. :lol:

A także spory sklep z częściami ma stanowisko do zmiany dużych opon i mogą przyjechać zmienić na podwórku.

 

Brak pomocnika to twoja największa bolączka. Bo we dwóch to bez problemu idzie zmienić dużą oponę. Nic na siłę wszystko młotkiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zmaina takiej opony jest banalnie prosta, kazdy dobry wulkanizator przelozy ja w 10-15 min recznie,

masz lyzki, mlot i checi to polecam jeszcze paste montazowa, samrujesz stopki opony i pieknie sie zdejmuje i zaklada

 

jestes z okolicy to moge podjac sie wymiany za niewielka oplata :)

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas do ciągników przyjeżdżają do domu czy wręcz jak trzeba to w pole, są 2 serwisy mobilne, w bliskiej okolicy jest chyba 5 dość dużych wulkanizatorów to nie ma problemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugeniusz30    0

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, ale jestem uratowany !!! Zadzwoniłem do znajomego mechanika a mechanik jak to mechanik ma kontakty i przyjadą mi wymienią do domu :):):) Całe szczęście bo byłby duzy problem akurat przy tym ciągniku co trzeba wymienić mam ładowacz. Powiedział, że nie chcą wymieniać w zakładzie to normalka, a dlaczego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jest informacja dla ludzi z okolic autora tematu. Jest nisza na rynku firm. Założyć firmę specjalizującą się w dużych oponach rolniczych z dojazdem do klienta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

spotkałem się z czymś takim że pewien mechanik powiedział mi że on chętnie wstawił by ciągnik na warsztat ale jak przyjedzie tlient dobrym wozem i zobaczy ciągnik to straci klienta i renome bo tacy klienci nie pojadą do warsztatu gdzie stoją ciągniki rolnicze - tam jest problem mieszczuch nie pojedzie tam gdzie szykują sprzęt ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

haha dziwne zwyczaje, powinni dbać o klienta a nie go odstraszać. Mi tam żadnych problemów wulkanizacja nie robi, zresztą współpracujemy z nimi około 20 lat już. Wóz mobilny też mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez zdzichu124
      Witam właścicieli kombajnów John Deere wyżej wymienionych serii ale również wszystkich innych kombajnów i mam do was pytanie.
      Czy wymieniacie poszczególne części zapobiegawczo bo już czas czy w momencie awarii ? 
      Chciałbym tak jak większość z was aby kombajn przeszedł żniwa bezawaryjnie , jestem właścicielem John Deere 1075 i stoję przed pytaniem co zrobić aby kombajn był bezawaryjny , wiadomo gumy wieszaki , olej w silniku i filtry to podstawa, wymieniam co roku, wyciągam sita sprawdzam kosz sitowy podłogę itp 
      Zastanawia mnie tylko czy np wymieniacie łożyska przed sezonem te które nie były dawno robione ? W moim JD łożyska na młocarni wydaje się że są jeszcze orginalne, bynajmniej na takie wyglądają , nie mają luzu ani nie widać żeby gdzieś się pociły, są to łożyska zamknięte bez możliwości smarowania i mam dylemat czy mam je wymienić teraz dopuki jest czas czy lepiej nie ruszać bo czasami pochodzą dłużej jak nowe zamienniki ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Dzięki za odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj