jarek8216

claas czy mengele

Polecane posty

jarek8216    0

Mam zamiar kupić sieczkarnię za ok. 50tyś co byście polecali claas 690 czy mengele serii 5**** proszę o szybką odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taką możliwość brał bym Claas'a pozatym nie łatwo zlalesć części do Mengele, do mb290 szukałem nożyków które ścinają to za kpl 6 szt zamienników zapłacił bym tyle co dałem za sieczkarnie a o orginale to wogóle kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

kupisz clasa za 50 tysi w dobrym stanie powodzenia a mengelkę w super stanie odpowiedz sama się nasuwa ja mengelkę 5600 mam i jestem baaaaaardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Ja mam taki sam problem z wyborem sieczkarni samojezdnej jedni chwalą claasa drudzy mengele a ja nie wiem którą wybrać i niech ktoś mi powie czy te claasy są naprawdę tak awaryjne jak niektórzy mówią i czy do mengele części są dostępne w miarę szybko. Planuję kupić tą sieczkarnie za 40-50tys. więc co mi polecacie proszę was o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

ja już pisałem powyżej kolego co kupisz za 40-50 tysi co to będzie za class 680 lub 682 lub 685 max 690 stan mizerny a naprawy sieczkarni są koooooooosztowne ja już mam dziewiątą i już się trochę wyszkoliłem jak mam kupić coś nowszego ale do remontu to serdeczne dzięki wolę starsze a zadbane co do części nie ma żadnych problemów ja składałem gniotownik z części i w ciągu dwuch dni wszystko miałem topory stalnice pasy niema problemów do 60 kilometrów kupie wszystko skosiłem moją 40 ha zero awarji szkoda że nie było więcej do koszenia bo robota szła palce lizać po moją byłem w germani w styczniu tego roku ja bym ci polecał zadbaną mengele niż zamordowaną clasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1999k    0

Też ci radze Mengele.Użytkowałem 5600 i byłem bardzo zadowolony.Teraz mam Mammuta 6800 i też jestem z niego zadowolony.W sąsiedniej wsi koleś ma Claasa 695 też go często widze jak jeżdzi,ale i często mu pada skrzynia napędu hederu.Części do Mengele są dostępne i tańsze niż do Claasa

Edytowano przez matrix1999k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claas wyprodukował ponad 30tyś sieczkarni a Mengele.... Więc do których jest łatwiejszy dostęp części?

Pasy, łożyska itp to nie problem bo to normalia. Kolega ma np Agroztet i dostać cokolwiek to masakra. Jakoś nie przekonuje mnie argument że jak mengele to nie wysłużona. Przecież gdy ktoś kupował nową maszynę tego typu to nie po to by stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jedna chwała z częściami. Do obu są dostępne praktycznie od ręki.

Claas jest dobrą sieczkarnią i nie ma tu co gadać ale i ma cenę wyższą od Mengeli

Sęk w tym że Mengele kupisz dużo taniej. Osobiście jak bym miał wydać te 60 tys na Claasa to bym odpuścił.

Za 40 kupuje Mengele a za tą różnice robię wszystkie bebechy i mankamenty i mam zdrową maszynę.

Wszytko zależy od stany, nie upieraj sie na konkretna maszyne tylko poszukaj dokladnie i celuj w modele najwyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

A gdybym kupował np. mengele sf 5600 lub sf 6000 to będzie to dobry wybór czy już lepiej szukać sf 6600. I jeszcze jedno pytanie były mengele z silnikami mercedesa (V8) i z silnikami volvo to który silnik byłby lepszy w tej sieczkarni i który by był bardziej ekonomiczny? Pytam bo przed zakupem chcę jak najwięcej się dowiedzieć o wszystkich wadach i zaletach tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

no to sobie pogadamy miałem mengele 6000 a mam 5600 . 6000 jest na silniku mercedesa v 8 OM 442 to jest silnik 360 km ten sam co w clasie 695 a w 5600 jest silnik volvo Penta TID 71 A 300 km tu jest silnik szóstka rzędowy na 1ha mniej spali trochę 5600 akurat ta co mam teraz a jest w super stanie 6000 miałem bardziej dojechaną musisz wiedzieć że 6000 ma te same prawie bebechy co 5600 a mocy ma trochę więcej w 5600 często jadę że wałek od gardzieli nie może już łyknąć a silnik nie stęknie więc co więcej chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1999k    0

Merc V8 najoszczędniejszy silnik z Mercedesa,a Volvo też nie jest paliwożerne.Jakiego wybierzesz decyzja należy do ciebie.Ja na tyle co kosze wybrał bym 6600 bo wiadomo że 5600 ma mniejszy przerób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

W SF6000 jest bodajże silnik om422A taki jak w Claasie 695

SF6600 ma 442A taki jak w 695mega .

A sf7000 ma 442LA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Dzięki za wszystkie podpowiedzi już coś wiem na ten temat bo do tej pory w claasach to się trochę orientowałem jak to wygląda a w mengele to nie bardzo bo nie miałem nigdy tych maszyn. Teraz pozostało tylko szykować kase i kupować :) I mam jeszcze jedno pytanie czy w każdej serii mengele (5600, 6000, 6600) są noże tnące dzielone bo w claasach są tylko w tych nowszych a w starszych są jednolite i jeszcze jaka jest w nich skrzynia jezdna hydrostatyczna czy manualna. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

odnośnie tego co cię interesowało noże są przy wszystkich takie same nawet chyba mamut ma te same a co do skrzyni oczywiście chydrostat powodzenia w zakupach apropo ta ztego linku jest na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Dzięki za odpowiedz.

Ta na tym filmie ładnie chodzi i nieżle sobie radzi w tej kukurydzy, a jaki jest w niej silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

piszesz że nieżle sobie radzi a silnik volvo 300 km a ponadto uwierz że jeżdzi naprawde spokojnie nigdy się nie mści na niej heder jak nowy maszyna spoko godna polecenia najważniejsze żeby maszyna nie była dorżnięta

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

A jak jest w niej silnik ustawiony wzdłuż czy w poprzek bo słyszałem że lepiej jak jest w poprzek bo nie traci mocy na zbędne przekładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

Wszystkie mengele mają w poprzek, firma class też się nauczyła po eksperymentach. Na takiej przekładni traci sporo mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

No właśnie dlatego pytam bo wiem że claasy (te satrsze) miały silniki wzdłuż a o mengelkach to nie wiele wiedziałem ale kolego iwik073 dzięki tobie wiem już trochę więcej na temat tych maszyn i teraz to mogę się rozglądać za tymi sieczkarniami i wiem o co spytac. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

iwik073 czy ty jesteś właścicielem tej sieczkarni mengele z tego filmiku wyżej bo na youtube też jesteś podpisany pod tym filmikiem. Pytam bo może byś mi powiedział coś więcej o niej, może być na Priv. Czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek2000    0

też się rozglądam za sieczkarnią ta mengelka nie żle gada uwija się dość ładnie iwik z jakich okolic jesteś bo o ile jeszcze aktualne to bym ją obejżał heder robi czystą robotę maszyna nie dymi ani nie stęka idzie płynnie coś widać zadbanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

no tak jest ale nie wstawiłem jej jeszcze w ogłoszenia najwyżej pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajam251    3

Ja znalazłem ładną i zadbana sieczkarnie claas jaguar 680. Tylko jak ja oglądałem to sprzedający powiedział ze ona nie ma gniotownika tylko tarke. Czy w tej sieczkarki musi być gniotownik czy też ta tarka. Proszę o szybka odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez Fenol
      Czołem
      Nabyłem maszynę, chciałbym nią wykosić GPS, a że nie mam doświadczenia to chciałbym zapytać o kilka kwestii. 
      -czy można kosić żyto kemperem 4500? Czy ten kemper radzi sobie z żytem?
      -czy konieczne jest wyjęcie gniotownika i założenie tunelu czy też mogę rozsunąć walce i tak kosić?
      Przyznam że zależy mi na możliwości koszenia bez wymiany tunelu, mało mam na tą robotę czasu.
      -jaka powinna być grubość cięcia? 
      jakieś wskazówki w kwestii zbioru żyta czy traw?
      Z góry dziękuję.

       
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj