bartek392

Ciągnik 90-100KM NH, DF, JD, inny?

Polecane posty

bartek392    0

Wita, pilnie potrzebuję rady. Chcę zakupić ciągnik w rozsądnej cenie, z rozsądnym spalaniem i oczywiście solidny;)

Słyszałem że NH najczęściej się psują, po za tym dealer powalił mnie trochę ceną T5.95(myślałem że to tańsze ciągniki) 210 tys. brutto.

Dowiedziałem się też że robione są w turcji, nie wiem na ile jest to prawdziwe:)

 

 

JD dużo pali ale są solidne (nie wiem jak nowsze modele), czym różni się seria M od R?

Słyszałem że robione w Chinach!!??

 

 

Mógłby mi ktoś doradzić? moja wiedza jest znikoma :):ph34r:

 

Areał 16ha

Edytowano przez bartek392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógł byś podać do czego go będziesz wykorzystywał i czy będzie on głównym koniem u ciebie w gospodarstwie bo po twoim poście wiem że szukasz ciągnika ok 100km. A który ci diler powiedział tako cenę bo chyba sobie z sufitu jo wytrzasnoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek392    0

tak, to będzie główny ciągnik. Wykorzystywany bardzo nie będzie, wiosną do pracy z agregatem talerzowym, i jesienią do orki, w lecie głównie do transportu(praktycznie na pusto) Dealer bodajże odzdział Sitno.

No właśnie się zdziwiłem z ta ceną bo chyba JD wychodzi taniej:D może MF też.

Edytowano przez bartek392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek392    0

Nie wiem... rozsądnej:) myślę że tak <200 tys. brutto

Edytowano przez bartek392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

Kolego R a M jest taka różnica jak byś m-KE brał z wszystkimi dodatkami dopłacił , to byś może miał uboga R ale jak przeliczysz cenę tego co dopłacisz,R kA wyjdzie taniej .A i tak będzie lepsze wykonanie lepsze podzespoły, ogólnie więcej elektroniki ale polecam ( ale M czy R ważne ze JD dobra marka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Ja proponuję deutz-fahr agrofarm coś z tej seri bo to ten przedział mocy w cenie powinieneś się wyrobić bo za 200 brutto to jelonka dostaniesz max 80km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś z innym dilerem pogadał o tym newku to napewno byś wyrwał t5.105 poniżej 200tys bo za jelonka seri R to ponad 200tys to cie wyniesie spokojnie df agrofarm 420 też byś poniżej 200tys kupił ale komfort inny niż w newku jak dlamnie w new hollandzie lepszy jest komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

case robiony w austrii więc solidnie wykonany jest więc godny polecenia chociaż to to samo co new holland ale jednak lepiej wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tematy tego typu są bezsensu z jednego powodu : ile Userów tyle zdań i opinii co doprowadza przeważnie do kłótni i nawzajem wyzywania się. Trzeba pojeździć po dealerach i pooglądać porównać ceny i wyposażenie i wybrać taki na jaki będzie cię stać. To co mówi dealer to traktuj z przymrużeniem oka tak samo jak wypowiedzi większości userów że NH to złom a JD dużo pali itd. itd a tym bardziej jak piszesz że ciągnik nie będzie dużo pracował to trzeba ekonomicznie pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek392    0

Nie do końca, jeżeli ktoś pisze że lepsze jest to i to uzasadniając swoją decyzję to jest to bardzo pomocne. Ja np. teraz utwierdziłem się w sumie w tym co już słyszałem także wiem już mniej więcej jak się kierować.

 

Czekam na dalsze opinie;)

 

co doradzacie?

 

Nie piszemy posta pod postem

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj po dilerach obejrzył te ciągniki które bierzesz pod uwagę sprawdź wykonanie komfort dane techniczne i w którym sie najlepiej czujesz i kupuj ten co ci najlepiej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dóżo ci niepowiem bo mam go dopiero 3dni. A ta cena to jest ogromnie zawyżona ja za swojego t5.105 dałem 202tys ale zamawiałem pneumatyke i tu niepamiętam czy dałem zanio 3czy 6tyś. Ale użytkownik hassi kupił t5.105 za ok 195tys. Ciągnik jest bardzo dynamiczny i szybko wchodzi na obroty

 

Więc jak byś sie dobrze potargował to byś wyrwał t5.105 z pneumatyko poniżej 200tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek392    0

A CLASS ??

Nie ma dużo tych ciągników dlatego nie znam opinii na ich temat.

Mógłby ktoś napisać o awarujności, cenach cześci, spalaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

mój brat kupił classa i narzeka na spalanie i nie dopracowanie niektórych elementów i mówi że z classa to tylko kombajn badz sieczkarnie można brać ciągniki muszą jeszcze dopracować ja osobiście nie posiadam ciągnika jd ale pracuje na 6330 u znajomego i powiem ci ze aż chce sie tym pracować ciągnik zwinny dobrze wykonany tylko przy 4 obrotce go troszkę rzuca podczas jazdy mimo maksymalnej ilości obciążników. tak ze zastanów się nad jd tylko serią r bo z m to mogą być problemy mam w okolicy z 10 emek i każda coś miała nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Kolego a oglądałeś McCormicka? Teraz są jeszcze modele z 2012 roku w bardzo atrakcyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj