Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamil5421

Obora 12m. szer i 40m dłogości czy nadaje się na wolnostanowiskowo ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
kamil5421    3

Witam. Posiadam oborę o wymiarach 12x40m , i chciałbym się dowiedzieć czy te wymiary starcza na chów krów mlecznych sposobem wolno stanowiskowym na płytkiej ściółce ???? Dziekuje i pozdrawiam.

Marcin349    26

Nada się spokojnie, chyba że masz jakieś słupy albo inne utrudnienia w budynku. Myślę że najlepiej by było tak: od którejkolwiek dłuższej ściany 4m korytarz paszowy, do tego jakieś 6m na korytarz gnojowy i 2m stanowiska. Jakbyś tak zrobił to wejdzie na luzie z 35 stanowisk, no i będzie wygodnie za równo dla ciebie bo wszędzie się zmieścisz ciągnikiem jak i krówkom. Na to żeby zrobić albo po dwa rzędy stanowisk na środku i dwa korytarze albo żeby zrobić kopię tego co ci proponowałem to brakuje paru metrów. Tak szczerze to ja bym tu widział głęboką ściółkę bo 8x40 to jest kawał miejsca i spokojnie by z 60 krówek zgodnie z dobrostanem weszło.

jedrus    58

Kolego a co maja się wymiary do metody chowu? Bardziej to jakie masz tam rozwiazania odnosnie konstrukcji budynku takie jak wjazdy, korytarze nazwijmy to technologiczne itp. a wymiary to tylko decyduja o ilosci sztuk

Wiadomość z agroFakt.pl

GRGOJ    18

no tu akurat mają, bo na 12m szerokości ciężko będzie zmieścić 2 rzędy stanowisk. Ja bym jeszcze pomyślał żeby stół paszowy umieścić na zewnątrz, tzn pod dachem i osłonięty kurtyną. A i tak decyduje to jak mozesz rozplanować środek starej obory.

kamil5421    3

Planuje zrobić korytaz paszowy 4m przy scianie budynku a resztę 6,8m na kojec i dotego chcę zrobic chale udojową , w pomieszczeniu 6x6,80m.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?