Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOMEKA20    0

Witam... Mój sąsiad (rolnik w podeszłym wieku) nie ma komu przekazać gospodarstwa więc chce je sprzedać... Ja chciałbym kupić jego ziemie ale on mi mówi ze bez budynków mi jej nie sprzeda... Nie potrzebne mi jego stare zabudowania... Co moge z tym zrobić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

no to zależy jakie to budynki dziadek dobrze myśli bo same budynki ciężko sprzedać może kupić i rozebrać sprzedać cegłę czy kamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Kupić, rozebrać i sprzedać na działki budowlane. U nas we wsi jeden gość tak zrobił, kupił zabudowania na działce o pow. 80a, budynki rozebrał i podzielił tą działkę na 7 budowlanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEKA20    0

srara obora z drwenianym stropem i 100 letnia stodoła

 

A ile mniej więcej mogą kosztować mnie te budynki...? On ma tak:

-stara obora

-stara stodoła

-mały chlewik

-prowizoryczna wiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

jak 100 letnia stodoła w dobrym stanie to drewno sprzedasz jeśli nie jest spróchniałe gruz z innych budynków jako utwardzenie możesz wykorzysta lub sprzedać. A działka pewnie uzbrojona w wode i prąd to dobrą cenę za nią dostaniesz albo sobie zostawisz pod budowe np dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Kupić, rozebrać i sprzedać na działki budowlane. U nas we wsi jeden gość tak zrobił, kupił zabudowania na działce o pow. 80a, budynki rozebrał i podzielił tą działkę na 7 budowlanych.

 

Popieram, przy dzisiejszych (coraz to większych) cenach działek można na tym zrobić dobry interes. Sami kupiliśmy około 1,40 ha działki w centrum mojej wsi i jesteśmy dobrej myśli na przyszłość :)


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

Jak masz kasę to kupuj. Budynki rozebrać i działki budowlane jak znalazł :)


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

jak 20tys. za ha to dobra cena

ja Gdyby była tylko taka możliwość brałbym odrazu, tylko że u mnie ziemi brakuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Nie zastanawiaj się tylko kupuj ziemię razem z siedliskiem. Jak inni popieram rozebranie budynkow i sprzedanie działki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Kolego kupuj, jeśli budynki są faktycznie stare, z czerwonej cegły, to może powysyłaj ogłoszenie po konserwatorach zabytków. Oni są czasem zainteresowani zakupem starych cegieł. Ale po co i ile na tym zarabiają, i ewentualnie co jeszcze z tym robią cicho szaaaa :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEKA20    0

no dobrze ale to 300 tyś to za samą ziemie... a jak zawoła odemnie jakieś 200 tyś za budynki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
       
      Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
       
      Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez mogilnik
      Witam, mam na sprzedaż grunt rolny w Bukówcu Górnym pow. leszczyński woj. wielkopolskie.

      Grunt znajduje się na jednej działce. 

      Łączna powierzchnia działki to 7,38 ha w tym: 0,14 ha lasu oraz ok. 0,6 ha zadrzewień.

      Klasy od IIIB do VI.
       
      Cena za całość to 350 tys. zł do negocjacji.
       
      KONTAKT: 885-242-365
       
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez Leszek54
      Mam do sprzedania działkę 5 ha i zastanawiam się jakie w obecnym stanie prawnym są ograniczenia w jej obrocie? Czy jeśli kupujący również jest rolnikiem, to czy może on bez problemu kupić moją ziemię, nawet jeśli mieszka w innym województwie? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj