patrick30

CASE 5140_jak sprawdzić czystość oleju ??

Polecane posty

patrick30    1

Witam...mam pytanie jak w temacie , chodzi o olej w hydraulice. Wymieniany był 2 lata temu wraz z filtrem , był to olej ten zalecany przez CASE ale zapomniałem nazwy, wymieniany był w związku z remontem kosza sprzęgłowego i przepracował ok. 200mth. Ostatnio "blady strach mnie obleciał" ponieważ ciągnik pracował całą jesień z pożyczonym masztem od widlaka , oczywiście stary olej z masztu został spuszczony.Jednak jak oddałem maszt to tłok jakby się przycinał i nie wiadomo z jakiego powodu . Kolego rozebrał go i mówił ,że tłok był jakby przytarty a w cylindrze od tego masztu były pozostałości takiego brudnego jakby z opiłkami oleju. Ciągnik narazie zachowuje się normalnie chociaż podczas orek pierwszy raz ,cofanie przy użyciu rewersu(bez sprzęgła) nie chciało czasami działać, natomiast przy użyciu sprzęgła działało normalnie tak jak by przycinał się elektozawór. Na drugi dzień przypadłość ta minęła, wszystko działało normalnie. W każdym bądź razie zachodzi podejżenie ,że olej się zanieczyścił i widomo powszechnie czym to grozi i w związku z tym mam do Was pytania:

- jak sprawdzić czy na dnie są jakieś opiłki j, jest jakiś odstojnik, filterek, magnez??

- czy tak czy tak lepiej wymienić znowu olej+ filtr ??

-czy wymienić sam filtr hydrauliki??

- czy jeżeli faktycznie dostały się opiłki to czy mocno skrzynia dostała w d...e robiąc ok 30mth ?? post-34947-0-81634500-1361102282_thumb.jpg

To jest fotka tej skrzyni od spodu , co robić, odkręcać ten korek?? czy ta pokrywa w której jest korek to jest odstojnik?? czy jest jeszcze coś innego do czyszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

do spuszczania oleju ze skrzyni powinien byc od spodu korek .......... jesli masz olej na hydraulike ze skrzyni to mozesz na szybkozłączach zobaczyc jaki olej wypływa :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick30    1

.....na szybkozłączach czy to na bagnecie jest OK...czyściutki ale bardzo mnie niepokoii to co mówił kolega....oddałem mu ten maszt po trzech miesiącach i faktycznie czasmai jak by się przycinał dawałem mu ciśnienie a on jakby się przycinał...w każdym bądź razie widziałem wczoraj rozebrany ten maszt to tłoczysko jakby było zatarte tzn. bardzo ciasno miało i kumpel mówił ,że wyleciała z niego taka maź...a wcześniej było z masztem wszystko OK. więc z tąd moja panika tak przy niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barm03    5

Olej możesz sprawdzić poprzez filtr hydrauliki znajdujący się poprawaj stronie ciagnika pod pompą jet taka blaszka (w srodku jest jakis czujnik z kablem lub bez zależy od wersji) z dwiema srubami 17 tylko musisz uważać bo wyleci cały olej jak sciagniesz ta blaszke to pod nią jest taki filtr dlugi pochwal się czy masz jakies opilki bo ja sprawdzalem i masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0980909    7

Kolego, w którym miejscu jest ten filtr ?? Chodzi Ci o ten główny filtr od hydrauliki (ten duży), czy jest tez jakiś drugi o którym nie wiem ? Czy mógłbyś zrobić zdjęcie , byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

tak jest drugi filtr siatkowy znajduje sie z prawej srony ponizej głównego duzego filtra jest w okolicach pompy na dole przykrecany dwoma srubkami M10 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych85    0

hej,

Możecie wstawić jakaś fotke tego drugiego filtra gdzie dokładnie znajduje się.ja niedawno robilem pompe w swoim szrocie i teraz blyska mi kontrolka od fitlra.filtr nowy moze z 50 mth przepracował. Stary filtr chyba wieki nie wymieniany. Co dziwne na poczatku wszystko bylo ok dopiero po 2 dniach pracy zaczela blyskac kontrolka na zimnym oleju i wysokich obrotach. help:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych85    0

Witam,

Mam problem nielada a mianowicie:

padl mi rozrusznik w moim 5150.

ale zeby bylo smieszniej to pekla odbudowa od strony wieńca sinika i wpadla do skrzyni!!!

jak to cholerstwo wyjac?? ma ktos jakiś dobry pomysl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jeśli sie nie myle to tam jest przystawka do skrzyni więc chyba nie wpadł do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych85    0

zamowilem kamerke wiec obejrze dokladnie co i jak. faktycznie kosz sprzęgłowy jest oddzielony od skrzyni aczkowleik nieiwem czy nie ma tam na dole elementow ktore moglby sie uszkodzic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych85    0

pochwale sie ze rozwiązałem swoj problem. kawalek wyjety poprzez rozpolowienie ciagnika. robota latwa i przyjemna nie ma czego sie bac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj