Polecane posty

KRISS75    54

Witam,chciałbym podłączyć silnik 3 fazowy, ale nie poprzez włącznik 0-1(wył.-wł.)tylko przez włącznik przyciskowy lub pedał nożny. Nie wiem, czy taki istnieje dla prądu 3 fazowego.

Ogólnie chodzi mi o to, aby silnik uruchomić na 15-20 sekund i móc go w każdej chwili wyłączyć poprzez puszczenie tegoż guzika lub pedału.Dodam, że do obsługi zostaje mi palec(kciuk),bo chciałem umieścic ten włącznik na dźwigni trzymanej ręką, dlatego włącznik 0-1 było by ciężko obsługiwać.

 

 

 

Zdanie rozpoczynamy wielką literą i stosujemy znaki interpunkcyjne. Popraw posta i tytuł tematu bo będzie ostrzeżenie.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proste sterowanie stycznikiem. Przycisk chwilowy zwierny, lub pedał tak jak piszesz. Zakładam, że jest to silnik małej mocy włączany bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Napisz tylko jakiej mocy silnik bo jak np. 7,5kW to kwestie będzie trzeba inaczej rozwiązać niż przy 1,5kW.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

O ile mi wiadomo to w sieci publicznej nie można załaczać silników bezpośrednio powyżej 5.5kW więc 4 kW 2800 obr można bezpośrednio załaczyć tym bardziej że ma on 2x mniejszy moment niż silnik 1400 obr, druga sprawa to układ uzwojeń, jeżeli na tabliczce jest 220/380V (230/400) to silnik może być skojarzony tylko w ukłąd gwiazdy w sieci zasilajacej 3x400V

 

Układ z 1 stycznikiem jak najbardziej na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Dokładnie według przepisów od 5,5 kw trójkąt/gwiazda. A faktycznie to zależy co napędza ten silnik bo może być że że ma obciążony start i inaczej nie ruszy. Zakładają oczywiście o ile silnik ma ta możliwość. Jest jeszcze jedna kwestia chcesz go uruchamiać na 15s trójkąt gwiazda to ledwo zdąży się rozpędzić. Więc jeżeli nie musi być trójkąt gwiazda to koszt nie będzie duży tyle co stycznik

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Spisałem dane z tabliczki:

gwiazda,trójkąt 380/220v

8,6/15a , 2860 obr./min.

4kw ,50hz s1

gwiazda,trójkąt 440/254v

7,2/12,5a , 3465 obr./min.

4kw ,60hz s1

Połączenie w puszce według mnie gwiazda:

 

o o o wyprowadzone na zewnątrz puszki

o-o-o połączone w puszce

Silnik ma napędzać prowadnicę z łańcuchem do cięcia drewna,oczywiście te 15-20 sekund zależy od średnicy drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli jeden stycznik i rozruch bezpośredni. Żeby nie zaśmiecać tematu usuwam zbędne posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

więc jak się domyślam silnik będzie załączany np na końcu by podnieś piłę i cofnąć piłę i na początku cięcia by opuścić piłę ? jeśli się mylę to mnie popraw. Więc przy takim układzie ja bym zrezygnował z jakiegoś PCG 417 automatu - rozwiązania kolegi @Elektrotechnik a zakupił stycznik o większym prądzie niż ma silnik ponieważ u Ciebie będzie częsty rozruch i będzie raczej silnik pobierał większy prąd niż ten podany na tabliczce (zależy od obciążenia). Podtrzymania stycznika nie potrzebujesz więc wystarczy do tego w obwód cewki stycznika na fazie wpiąć styk zwierny (przycisk ze stykiem) np http://www.katalogau...&Symbol=L21AB01 i powinno być ok

a kolego @Elektrotechnik rozumiem że jako moderator masz prawa i itd ale zanim zaproponujesz coś pierw diagnozuj co mamy tutaj na przykładzie

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego Grzesiek ten silnik może pracować tylko w gwieździe przy napięciu międzyfazowym 400 volt więc PCG nie ma tu zastosowania , jeśli o tym nie wiesz to nie próbuj doradzać innym


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego @mariuszd93 czytaj ze zrozumieniem!!! kolega @Elektrotechnik proponował takie rozwiązanie w postach które usunął. Ja pisałem wcześniej żeby kolega podał jaki to silnik i co będzie zasilał ale niestety kolega @Elektrotechnik by wyjść z twarzą pousuwał posty.

A wracając do tematu odnośnie przycisku wybierz taki by był z jak najlepszym IP najlepiej od razu dobrze go zabuduj i styki mimo że cewka stycznika nie będzie pobierała dużo prądu to weź taki przycisk by przy częstej eksploatacji trochę wytrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Elektrotechnik owszem powinien zebrać więcej danych przed zaproponowaniem PCG jego błąd że tego nie zrobił , ale ty po podaniu danych które wykluczają sterownik PCG piszesz że byś z niego zrezygnował a to oznacza że nie wiesz co to takiego nawet więc jak chcesz doradzać innym ??????


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A wracając do tematu odnośnie przycisku wybierz taki by był z jak najlepszym IP najlepiej od razu dobrze go zabuduj i styki mimo że cewka stycznika nie będzie pobierała dużo prądu to weź taki przycisk by przy częstej eksploatacji trochę wytrzymał

 

Poprawiając nieraz sterowanie przy tartaku nie spotkałem się z wypalonymi stykami tylko zazwyczaj winą usterki jest zakurzenie pyłem wnętrza przycisku poprzez nieszczelne osłonki.

 

Moje spostrzeżenia dotyczą przycisków typu : http://allegro.pl/przycisk-kryty-czerwony-lay5-ea45-fvat-wroclaw-i2980108796.html i http://allegro.pl/przycisk-sterowniczy-czerwony-i-zielony-i3030338038.html

 

Ja rozumiem że kolega chce wykonać piłę łańcuchową napędzaną silnikiem elektrycznym


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

więc kolego @mariuszd93 skoro po podaniu danych i co będzie zasilał pisze że z automatu bym zrezygnował to jak mogę nie wiedzieć do czego służy! Skończmy dyskusje nie na temat bo to bez sensu. Podsumowując kolega kupuje stycznik układ np jak na rysunku i po temacie. http://www.fotosik.p...b38732057c.html

I kolega @Sadek potwierdza moją tezę by przycisk miał jak najlepsze IP - czyli ochronę szczelności

Dodam jeszcze, że dla bezpieczeństwa można dodać osobne zabezpieczenie dla układu sterowania z przerywanym N, ale nie jest to końieczne

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z tego nie trzeba rezygnować -bo to nie ma a zastosowania w tym przypadku ,to tak jak byś proponował rezygnację ze świecy zapłonowej w dieslu :P .

 

 

 

Powinien być przycisk stop dla bezpieczeństwa i jest to konieczne

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Usunąłem posty nie po to żeby wyjść z twarzą, lecz po to aby się bałagan nie robił. Problem został rozwiązany i będę usuwał kolejne posty. W pierwszym swoim poście napisałem jakie przyjąłem założenia, a autor tego nie sprostował, wiec więc pisałem w tym kierunku. Ale faktycznie mój błąd, że nie zapytałem wprost. Co nie zmienia faktu, że dalsze dyskusje uważam za zbędne, ponieważ namiesza to trochę w głowie autorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Co do awaryjnego stopu popieram. Choć do układu piły dla całego zasilania powinien być jeden ogólny AW. By całkowicie odcinało zasilanie dla owej maszyny. Czy przy tej pile zasilane będą jeszcze jakieś silniki lub urządzenia? i czas który podajesz jest uzależniony od czasu przecięcia drewna czy czasu podnoszenia i opuszczania prowadnicy? Bo można by dodatkowo zastosować krańcówki by za nisko i za wysoko nie podnosić zależy jak dokładnie to konstrukcyjnie rozwiązałeś.

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Przepraszam jeśli namieszałem nie podając wszystkich danych na początku.Jest tam drugi silnik od łuparki ale ma zasilanie osobne.Co do czasu który podałem ,jest (będzie) to czas cięcia od momentu włączenia piły do końca cięcia-wyłączenie piły w przybliżeniu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jakie będą czasy pracy silnika i jego postoju pomiędzy włączeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Masz może jakieś zdjęcia już tej konstrukcji? Rozumiem, że łuparka nie będzie pracowała jednocześnie z tym silnikiem. Więc ze względu na częstość załączania zastosuj dla bezpieczeństwa wyłącznik AW oraz ja bym na zasilaniu dał wyłącznik silnikowy (miałem przypadki że styki od stycznika się sklejały przy częstych załączeniach), więc awaryjnie byś mógł pozbawić układ napięcia oraz w przypadku przeciążenia zabezpieczenie zadziała.

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie nasunąłeś mi pewną mi pewną myśl. Mianowicie chodzi o tą częstotliwość włączeń. Zwykły stycznik nie popracuje długo w takim układzie (chyba, że z olejowym gaszeniem łuku, ale takich już nie robią). Najlepsze w tym układzie byłoby załączanie triakami. Mimo, że mają one większy spadek napięcia w stanie włączonym niż stycznik, to jednak na plus przemawia prawie nieskończona liczba włączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Też mi się wydaje że ta częstość rozruchu przy takim rozwiązaniu konstrukcyjnym bynajmniej tak rozumiem autora będzie duża i obawiam się o styki w styczniku, i nachodzi mnie jeszcze jedna kwestia skoro silnik ten ma napędzać piłę czy będziesz stosował jakieś hamowanie w razie potrzeby czy nie ? I tak jak kolega @Elektrotechnik piszę lub porządny stycznik ze znamionową dużą liczbą łączeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przy wyciągu obornika mam tak załączany silnik i styczniki przeciętnie padają co 2-3 lata, sterowane 24V ok. 15 załączeń dziennie * 365 dni co daje nam ok. 5500 cykli rocznie. .

 

Stycznik tego typu : http://allegro.pl/listing.php/search?category=16696&sg=0&string=tsm (mam zapas kupiony w dobrej cenie).

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zdjęć nie mam,jestem w trakcie budowy maszyny.Hamulca nie przewiduje-oglądając takie piłołuparki na youtube nie zauważyłem w nich hamulca.Częstotliwość włączania rzeczywiście będzie duża,myślicie że na tym styczniku da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Posiadam ciągnik Renault Ares 630 125 km i ostatnio pojawił się problem.
      Po odpaleniu ciągnika z odmy olejowej i korka wlewu oleju leci coś takiego jak para wodna i jest to bezwonne.
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez kamil000
      witam, potrzebuje pilnej pomocy w sprawie zetora 7211, moim problemem jest wysokie ciśnienie oleju bo wynosi ono 6,5bar na zimnym czy ciepłym silniku/przy wysokich/niskich obrotach nie ma znaczenia, ciśnienie jest cały czas w tej granicy czyli stałe. Zakładałem dwa  zegary na każdym jest to samo, zakładałem nowy zawór ten przy pompie pod misko olejową to się zmniejszyło właśnie na 6,5bar z 7bar(na starym zaworze). Wiem jednak że takie ciśnienie to na zdrowie mu nie idzie, dlatego moje pytanie co może być nie tak? dodam że takie ciśnienie w silniku mam po kapitalnym remoncie.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj