arniormo

Fahr M66-Gdzie kupujecie części?

Polecane posty

akmaly    709

W instrukcji do M900 jest tak: jęczmień ozimy i jary oraz pszenica 11-13 mm oczko, żyto natomiast 9-11 mm a owies 13mm.

Co do sit jakie posiadasz to 15mm jest za duża do wyżej wymienionych zbóż, jedynie do kukurydzy a 7 trochę za mała ale w M600 na takiej koszą pszenicę choć nie bardzo sobie wyobrażam na ale jęczmień to już zapomnij.

Co do sita podłużnego to ma ono przeważnie rowek 5,6x20 lub 25 mm i jest to sito uniwersalne do takich zbóż jak wyżej wymieniłem ale czy ono jest lepsze czy gorsze to trudno powiedzieć. W Claasach chyba 12 mm zakładają do takich zbóż choć słyszałem że pszenicę czyściej robi to z podłużnym rowkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Chcę kupić fahr-a m66 jak sprawują się wam te maszynki i co najważniejsze jak z dostępnością części. Ma sens pchać się w ten sprzęt? U mnie miał by 5 ha do koszenia i ewentualnie 7 u kuzyna rocznie

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Ja użytkowałem takiego Fahra przez 10 lat. U mnie kosił ok 15ha, nie miałem z nim większych problemów a części są łatwo dostępne przynajmniej w moim rejonie. Jak na taki areał wydaje mi się że kombajn bardzo dobry i nie zawodny a przede wszystkim niskie spalanie co jest jego zaletą.

 

bynajmniej =/= przynajmniej

Edytowano przez Marcin91

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja mam m660 nowsza wersia m66 bardzo dobry kombajn łatwy w obsłudze części też są dostępne. Koszę 10ha nic poważniejszego się nie popsuło ( odpukać B) ) Jak napisał przed mówca 3 cylindrowy silnik jest oszczędny w paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Akurat w moim było 4 cylindry :D. Ale spalanie to naprawdę niskie w porównaniu do innych kombajnów.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Właśnie to jest ważne nie ma co ukrywać znajomy miał silnik deutz-a w ładowarce i był nie do zajechania. W porównaniu z innymi odchodzi chłodzenie cieczą i wszystkie awarie z tym związane więc skoro mówicie, że warto to trzeba zakupić takiego dziadka :)

Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak kupisz w dobrym stanie to powinieneś być zadowolony a jak trafi Ci się zajechany sprzęt to będzie twoją zmorą:) Tak to jest z tymi starymi maszynami. Sprawdź dobrze zanim kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Wiesz kupisz nowy sprzęt i jak Ci się trafi hebel to woda święcona nie pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Witam jestem dopiero podczątkujący w tych sprawach i dlatego chciałbym się was doradzić odnośnie kombajnu Fahr M1000. Jaka powinna być ustawiona szczelina omłotowa w tym kombajnie ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczab    0

Witam! Jestem zainteresowany kupnem kombajnu fahr m 66s chcialbym się dowiedzieć jak jest z funcjonalnoscia silnika z boku kombajnu gdzie zaslania on dostęp do wszystkich kół i pasów. Jak jest np z wymianą lozysk itd. Prosil bym tez o informacje o wydajności jak i spalaniu tej maszyny. Chodzi mi o silnik 4 z sieczkarnia. Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W zasadzie to silnik niczemu nie przeszkadza , plusem jest to że go widać z siedzenia operatora , a spal;anie bez sieczkarni to 4 litry na godzinę   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Z tym spalaniem to dowaliłeś  :D. Użytkowałem taki kombajn przez 10 lat i spalanie na godzinę to od 7-10L, wszystko zależy od terenu i zboża. Co do silnika z boku to w niczym on nie przeszkadza bo za nim nie znajduje się żadne koło na którym mogło by paść łożysko, jednym minusem jest wyjęcie pompy paliwowej bo jest strasznie mało miejsca. A co do wydajności to zależy od zboża i też od operatora maszyny ale tak do dwóch godziny 1ha schodzi koszenie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A co to za różnica ile ma KM silnik? Takie spalanie jak ty napisałeś to można by było osiągnąć ale chyba w koszeniu na pół gazu a nie na maxa. Jak jest mocno teren górzysty i zapniesz do tego sieczkarnię a zboże jest ładne to nie ma szans żeby zejść poniżej 8L.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Z tego co wiem to 4 cylindrowe silniki mają 72 km a spalanie do 10 litrów tak bynajmniej swojego liczę z sieczkarnia (nigdy nie mierzyłem dokladnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym sie spytac czy wie ktos moze jak rozebrać żubrownik ,bo nie moge sciągnąć z wałka taki tulejek mimośrodowych .jest na to jakis patent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kłosownik lub wentylator kłosowy ale mniejsza z tym. 

Ta tulejka mimośrodowa to element łożyska. Masz tam śrubkę imbusową którą musisz trochę odkręcić, po czym obrócić za pomocą specjalnego klucza hakowego lub młotka i czegoś do pobijania ( w którą stronę to nie wiem bo zależy jak ktoś to przekręcił ). Na tej tulejce masz dwa otwory, jeden z gwintem pod tą śrubkę a drugi pod klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma dostęp do książki serwisowej lub zna dokładną długość jaka mają dobre łopatki wentylatora?Moje są wytarte i powywijane a chciałbym to naprawić bo kłosownik średnio działał i jeszcze sprawa gdzie dostane łożysko do tego kłosownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Łożysko w każdym sklepie z częściami do maszyn rolniczych lub specjalistycznym z łożyskami. Pamiętaj tylko że jest łożysko samonastawne i w skład niego wchodzi łożysko z tuleją ( to jest w komplecie jako łożysko ) oraz te dwie blachy przykręcane chyba na 3 śruby ( sprawdź czy nowe łożysko nie będzie miało luzów po skręceniu w te blachy).

Co do szczeliny to wątpię aby w instrukcji coś pisało ( nie wiem jak do tego modelu ) ale przeważnie jest tylko że są różne typy tej klapki ( np. gładka i jak tara ) i jak jedna nie domłaca to założyć drugą lub jak ta druga łamie ziarno to założyć gładką:).

Szczelinę niech podadzą Ci użytkownicy takiego modelu lub ustaw na ok 3-5 mm i powinno być ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Części są dostępne zależnie gdzie mieszkasz powinien być sklep z typowo częściami do deutza od mnie po części do Claasa jest może z 60km w jedną strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Aby kupić znormalizowane łożysko trzeba szukać sklepu z częściami pod daną markę? Możesz jechać i 200 km do sklepu pod daną markę a tam kupić znormalizowane łożysko 2x drożej:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
House    0

Chciałbym się dowiedzieć czy tylni wał wytrząsaczy będzie pasował na przód bo przednie nie mogą znaleźć w żadnym sklepie znacie jakiś sklep z częściami to tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przedni jest krótszy z jednej strony ( tam co montowane jest koło pasowe napędzające wał wytrząsaczy ). Można to uciąć, a wykorbienia powinny być takie same. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kzt1736
      Witam, co wyświetla zaznaczony wyświetlacz w Deutz-Fahr Agrotron 6.30 tt30tt
    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 z ladowaczem czołowym quicke Q50 z 2008 roku .
      W ostatnim czasie wymieniłem kompletne lozyska zwrotnic i sworzen glowny . Generalnie zlikwidowalem wszystkie luzy w przednim układzie zawieszenia tj.moscie.
      Ciągnik pracuje caly czas z TUR-em wiec obciazenie przedniego zawieszenia jest duże.
      Chciałbym żeby trwalosc nowych części byla jak najdłuższa. Jakie polecacie smary . Cos z domieszką gwafitu? Jakie uzywacie ? Jakieś konkretne produkty? 
       
    • Przez mateusz7745
      Witam po zimie próbowałem odpalić Deutz fahra agrotrona 4.90 i tutaj powstal problem ciągnik nie może odpalić, psikalem starterem zaczął zalapywac i zapalił klekoczac mocno zaraz zgasł . Dodam że rozkręcałem pompkę paliwowa ta napędzana paskiem i zmieniłem zawór zwrotny na nowy, ciągnik odpowietrzalem i nic to nie daje nie może bez plaka załapać nawet nie zadymi 
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj