Skocz do zawartości
abuk14

Rzadko spotykane polskie maszyny rolnicze i prototypy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszyny
RSM32    0

Na targach zdrowej żywności w Rzeszowie widziałem wpalarkę do chwastów w międzyrzędziach czyli butla propan-butan palniki i osłony na kołach za ciągnikiem oni nie mogą stosować herbicydów dlatego różne sztuczki.Nie jestem pewien czy to było polskie ale bardzo oryginalne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A możesz jakieś foto zrobić tego ciągnika?

Wygląda identycznie jak 1634 tylko że na bloku na oznaczenia SisuDielel i ma inną pompę wtryskową, inny dźwięk i moc ale mogę porobić fotki. A jak ktoś by był zainteresowany kupnem to mogę udzielić wszelkich informacji.

Wiadomość z agroFakt.pl

adikpl1    179

A ja widziałem Ursusa numer chyba 6424 z: silnikiem Deutza, kabiną komfort (dość ciekawie wyglądała w środku), tłumikiem wyprowadzonym przy lewym słupku kabiny. Ze 2 lata temu.

jaro    163

Myślę że mój ładowacz chwytakowy tzn.Waryński to też tak właściwie rzadkość-wszędzie pracują Trolle i Cyklopy a ten-chociaż konstrukcja i wykonanie moim zdaniem biją na głowę Trolla-szedł ponoć tylko na eksport (w mojej okolicy jest tylko jeszcze jeden)

zorzyk2    50
-U-R-S-U-S- C-356

Te drzwi z prawej strony chyba tylko po to aby były, albo szpadle wstawić do kabiny.

adikpl1    179
Ponad 30 lat temu jeździły podobne ciągniki, nazywały się chyba Dutra

A produkcji są węgierskiej

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to jest węgierska Dutra D4K-B, pochodzi z lat 60, jak na tamte czasy był to bardzo duży ciągnik, 100 km i 5 ton, były też wersje z silnikiem Perkinsa. Ma hamulce hydrauliczne na 4 koła :P .

Arni    1
Tak, to jest węgierska Dutra D4K-B, pochodzi z lat 60, jak na tamte czasy był to bardzo duży ciągnik, 100 km i 5 ton, były też wersje z silnikiem Perkinsa. Ma hamulce hydrauliczne na 4 koła :P .

Prawdę mówiąc to on gabarytami to teraz jest duży :)

Mój chrzestny ma 6424 ale chce go sprzedać.Ma go z 2006 po testach:D.Komfort jest naprawdę dobry i ma on turbinę.Teraz o prototypach ursusa: wpiszcie w google ursus c355D i będzie tam link do strony w której są jego zdjęcia i dane chyba. C355D - silnik Deutz,52km,naspępny C330 3p-silnik perkins 30km,C356 czy tam C355P miał 62km ale nie pamiętam który :P .Prototyp kombajnu zbożowego Bizon Rekin powstał w 1964 ale był to nie wypał.No to bedzie tyle :)

Pozdro FarmerF10244c1

Arek    113

Kombajn zbożowy zaczepiany na ciągniku Bizon Z020 najrzadziej spotykany w kolorze niebieskim.

jaro    163
Kombajn zbożowy zaczepiany na ciągniku Bizon Z020 najrzadziej spotykany w kolorze niebieskim.

He,he-to miałem unikat znaczy :P na podwórku-właśnie w kolorze blue :)-swoją drogą to był "wynalazek"

pablo21    26
Mój chrzestny ma 6424 ale chce go sprzedać.Ma go z 2006 po testach:D.Komfort jest naprawdę dobry i ma on turbinę.Teraz o prototypach ursusa: wpiszcie w google ursus c355D i będzie tam link do strony w której są jego zdjęcia i dane chyba. C355D - silnik Deutz,52km,naspępny C330 3p-silnik perkins 30km,C356 czy tam C355P miał 62km ale nie pamiętam który .Prototyp kombajnu zbożowego Bizon Rekin powstał w 1964 ale był to nie wypał.No to bedzie tyle

Jak byś mógl to wstaw foty tego ursusa 6424 chętnie go obejżymy i w kabinie też.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też bym zobaczyć chciał... :P

Arek    113
He,he-to miałem unikat znaczy :P na podwórku-właśnie w kolorze blue :)-swoją drogą to był "wynalazek"

Też taki miałem :) Sprzedany w 95r i do zeszłego roku był użytkowany przez nowego właściciela...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się