abuk14

Rzadko spotykane polskie maszyny rolnicze i prototypy.

Polecane posty

przemek99    38
U nas Bizon Gigant to stoi jeden ale już nie używany. Ursus C-362 pracuje u nas w szkole. Vistule to jeszcze dwie pracują. Bizon Dynamic Turbo też jest.

kiedys w wiosce gigant byl to bylo wielki gow** duo pali a malo robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0
Te drzwi z prawej strony chyba tylko po to aby były, albo szpadle wstawić do kabiny.

 

 

A może te po lewej to większe były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
C-362 miał to przedówcy mówili i jescze pożądną kabine a nie jakieś jajka. Ja mam jescze na chodzie taki rozsiewacz ale nie na talerz tylko na taką rure TYP; GUCIO N026, Może ktoś z was takiego posiada, lub posiadał

Mieliśmy taki rozsiewacz. Ale długo nie pochodził bo bardzo szybko zużywał się napęd wachliwy tej rury rozsiewającej. Niewątpliwą zaletą był bardzo równomierny wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
a słyszeliscie o bizonie BX? na FP był ale chyba nie wolno dawac linkow

był wiekszy od rekorda jednak mniejsszy od BS i mniej niszczył ziarno niz BS

A wiec skoro byl lepszy to czemu nie wprowadzono go do produkcji?? ma ktos takiego fotki?? jak tak to dajcie linki na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja miałem ursusa 1204 DE LUXE super maszyna Ciezki i dobry. owoc współpracy z zetorem super sprzęt foto w załączniku

post-12806-1234972052_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Dzisiaj jak wracałem ze szkoły to widziałem U-710. Strasznie brzydki ten prototyp :(


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kombajn zbożowy zaczepiany na ciągniku Bizon Z020 najrzadziej spotykany w kolorze niebieskim.

 

 

U mnie w wiosce jest jeden niebieski, jakieś 8 lat temu było łącznie 12 takich bizonów. Był też produkowany około roku 88-90 bizon ciągany tak jak snopowiązałka z tyłu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a jak wam podoba się c-362?? wersja 60-tki ktora była eksportowana głównie do angli we katach 80-tych


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

A słyszeliście coś o ursusie 1414 S, kiedy były produkowane, ile sztuk, znacie może dane techniczne tego ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NasDwoje    0

Bardzo nie ładny ten URSUS co wyżej kolega podał link on jest jakiś taki dziwny , może widzieliśćie URSUSA Bisona 210 czy jakoś tak albo 410 ? to jest bydle ale zostało ich mało wyprodukowanych bo większość szły na rynek Danii :lol:


Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! ;D
Czy na górze ,czy na szczycie Bizon Super ponad życie !!! ;D
Czy świeci słońce,czy leje deszcz, Ursus moją maszyną jest !!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Dwa lata temu znajomy handlarz sprowadził Ursusa Bisona 518 odpowiednik ursusa 1934 to dopiero maszyna, opony to miał ponad 2 razy szersze jak teraz ursus 1674, teraz ten Bison pracuje razem z ursusem 1934 w Woj. Kujawsko Pomorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

a jak wam podoba się c-362?? wersja 60-tki ktora była eksportowana głównie do angli we katach 80-tych

 

Pierwsze słyszę że do Anglii. Głównie to na Skandynawię. Produkowany w latach 84-87. Wspomaganie, szersze opony, komfortowa kabina, biegi w podłodze. Ciekawe jest umiejscowienie pompy hydraulicznej od Bizona przed chłodnicą bo nie mieściła się i z tylnym mostem i skrzyniom Zetor miał jakiś udział. Ja osobiście nie spotkałem C-362 z wyjącymi zwolnicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ursus Bison to zwykły ursus tyle, że trochę lepiej wyposażony ale mechanicznie niczym się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NasDwoje    0

Tak ? Aha niewiedziałem... :rolleyes: Jestem największym fanem URSUSA i wiem wszystko o ich... :blink:


Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! ;D
Czy na górze ,czy na szczycie Bizon Super ponad życie !!! ;D
Czy świeci słońce,czy leje deszcz, Ursus moją maszyną jest !!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Wersje eksportowe Ursusa miały grubsze blachy od tych puszczanych na kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może to nie maszyna: koń i plug teraz to chyba tylko w jako hobby albo gdzieś na pokazach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

u mnie był kiedyś pneumatyczny rozsiewacz do nawozów(modelu nie pamiętam) niestety z winy braku czasu i słabej jakości nawozu do dzisiaj zachowała się tylko rama i przekładnia, dziadek mówił, że był sporo dokładniejszy i wydajniejszy od kosa i lejka, a c-330 aż przygasał przy uruchamianiu dmuchawy, na terenie obecnego powiatu sokołowskiego i okolicach były takie 4 (3 pozostałe posiadał pgr)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj