abuk14

Rzadko spotykane polskie maszyny rolnicze i prototypy.

Polecane posty

a kto widział stare kombajny Matrot? dwu etapowe pierw jechał wyorywacz a potem kombajn i przyczepa jechała obok,ja tydzień temu miałem takie coś ale poszedł na złom choć rocznik był 88 i 87r, taśmy rolki tłoki jeszcze mam,chciałem znaleźć cos o nim ale kompletnie nic nie ma nawet w grafice google i w filmach youtube zero o nim,wiem że były w PGR-ach, na prawde co ja sie narobił przy tym kombajnie to ręce opadają jak sie taśma zerwała to było przerąbane że hej...ma ktoś jakieś fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie jakiś mają w Spółce po dawniejszym PGR, najpierw jedzie ciągnikiem do tyłu tnie liście i wyoruje a potem jadą maszyną i zbierają na przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie... ten co a miałem był taki że pierw trzeba było ściąć liście orkanem lub szli ludzie i ścinali ścina czami i na przyczepę jak kto chciał...po orkanie zawsze my szliśmy z ludźmi i ścinaliśmy łebki bo orkan raz wyżej ciął raz niżej lub buraki rosły nie równo wiadomo...potem szedł wyorywacz dość ciężki minimalny traktor do niego musiał mieć 90KM my dawaliśmy do niego U-1014 i dawał rade...wyorywacz brał 6 rządków i układał je na 1 rządek potem szedł kombajn doczepiony do niego był C360 3P i lekko dawał rade obok kombajn jechała przyczepa u mnie HL 8011 z ciągnikiem U-1014 i z przyczepą do cukrowni...dziś dalej bymy mieli ten kombajn lecz po buraki już przyjeżdżają Ropą i zabierają wszystko na tiry... model kombajna chyba był jakiś T 263 czy jakoś tak i z tyłu miał namalowany taki trójkąt odwrócony i nad nim pisało Toruń tabliczki znamionowe były po polsku to wiem i marka jego była Matrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tu nie wiem jaki mają bo stoi u nich na podwórku a wchodzić nie będe bo wiadomo. a na polu to też wiadomo tylko z daleka jak jestem przejazdem bo w sąsiedniej wiosce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

to może ursus C-360 DT i C-362 DT Zadko spotykane


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

model może i nie ciągnika .... ale za to barwa :lol:

http://autokult.pl/tag/ciagnik

 

jak sobie pomyśle ze taki sprzet ktoś pomalował w kolory tamtejszej policji to aż mi sie go szkoda robi :D


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

U mnie w gospodarstwie było sporo takich maszyn :D . Przeważnie kombajny zbożowe. Kiedyś ojciec kupił Bizona BS nówke (prototyp, numer seryjny 002 :mellow: ) Fajne mniał rotory. Z tyły sieczka normalnie szła, a psuł się jak cholera ;). 15 lat temu Ojciec mniał bizona AMERICA, mniał heder 3,60 i zbiornik ziarna powiekszony ( równo z kabiną ) 6 lat temu mnieliśmy Bizona rekorda 5058 robiony na Danie. To był fajny sprzęcik ( na hydrostacie ;)). Mnieliśmy także Bizona Supra 5056, także robionego na Danie. Niestety wczoraj sprzedaliśmy. to chyba wszystko :unsure: .

Edytowano przez miras6336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

URSUS FINN 914 DL TURBO TRANSPORTER , chyba można go tutaj podać:) więcej fot w mojej galerii, ja dla mnie to powinien być wzór w tamtych latach dla produkcji ursusów na polski rynek

a czy ktos widział w latch 80 w PGR Kombajny Fortschnitt?? Sieczkarnie i T-088 były, a kombajny nie... ostatnio mnie to zainteresowało jak kupiłem swojego 516B


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

URSUS FINN 914 DL TURBO TRANSPORTER , chyba można go tutaj podaćsmile.gif więcej fot w mojej galerii, ja dla mnie to powinien być wzór w tamtych latach dla produkcji ursusów na polski rynek

a czy ktos widział w latch 80 w PGR Kombajny Fortschnitt?? Sieczkarnie i T-088 były, a kombajny nie... ostatnio mnie to zainteresowało jak kupiłem swojego 516B

 

W mojej wiosce znajomy ma taki kombajn. Sprowadził go chyba z Czech, albo ze Słowacji. Tam podobno był to popularny kombajn. W każdym razie nie wiem czy to zasługa kombajnu czy operatora, ale tam gdzie Bizon nie dał rady wykosić położonego zboża ten Forschritt dokaszał po Bizonie. naprawy jak widziałem są bardzo proste w porównaniu z Bizonem. Dobry dostęp do silnika, przekładki głównej. I bardzo dobra kabina jak na kabinę bez klimatyzacji - bardzo wydajny i cichy wentylator. Oczywiście kombajn ma już pewnie ze 25 lat jak nie więcej i cały czas kosi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ja miałem okazję widzieć Ursus'a 510 z numerem podwozia chyba *10 ;)

 

PS.Ostatnio miałem okazję widzieć przejeżdżającego przez moją wieś Ursusa 1132 ;)

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Z rzadko spotykane no to chyba łańcuchy takie jak u mnie na filmie ;p w okolicy nigdzie nie ma:P

zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

witam was Fanatycy Ursusa czy posiadacie może jakieś dane techniczne co do Ursusa Bison 418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1
Rolnik2517    387
PawelmanLS    4

Rzadkim modelem Ursusa jest : Ursus 1002 i 1004. Co prawda 1002 jeszcze można kupić itd. Ale 1004 to kompletnie ich mało...

Oraz Bizon Gigant. Był kiedyś u mnie w okolicy Bizon Gigant z060 z daszkiem baardzo ładny stan,ale właściciel zatarł silnik bo zapomniał o wodzie :/

A co do Polskich Rzadkich maszyn to można by wymieniać dniami i nocami :P  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Również coś wymienię co znam :)

Może najpierw coś z Ursusa :)

-Ursus 1132/1134/1032/1034/1232/1135/1002/1004/1734/1934/932/934/1214/1604

Bizon :

-Z042/Z043/Gigant/BS też niezbyt dużo ich to samo z Dynamic/Zagon

Ogółem maszyny :

Anna Z-614 (dwurzędowa ) , Sieczkarnia Z-305,Z320 , Prasa Z-230, Kombajn Orlik, Warfama T040 i Tandem T041, Bolko Z-643/1, Sipma Z-224/2, Autosan D-83, Kombajn ziemniaczany Z-650 "Pyra"
I było tego jeszcze bardzo dużo jak się jeździło po praktykach jak jeszcze istniały PGR-y ,ale uszło już trochę z pamięci ,zostały mi tylko zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj