Zaloguj się, aby obserwować  
barnard

czy obecnie warto kupić prase kostkującą ?

Polecane posty

barnard    0

Prasa pracowała by z ursusem 360 3P na około 15 hektarach. Do tej pory prasowali mi prasą kostkującą i troche belująca. Niemam tura ani ładowarki ale też nigdy nie miałem prasy i nie zabardzo wiem czy warto kupywać do kostek bo teraz większość ma do bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co, zastanawiasz się nad wyborem kostkującej lub rolującej?

Czy zastanawiasz się nad opłacalnością takiego zakupu.

W pierwszej kwestii mamy do tego odpowiedni temat, a w kwestii drugiej to sam sobie muszisz na to odpowiedzieć.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

15ha kostek to jest sporo pracy, u mnie kostki to symbolicznie. To że nie masz tura-to nie problem,zrobisz jakieś widły i pozwozisz,za 2-3lata kupisz tura. Nie patrz na to że dziś kupisz prase kostke za niewielkie pieniądze,bo za kilka lat nie sprzedasz jej,a ledwo ci się zwruci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

jak masz ludzi to możesz się bawić kostką... jak np. wywiozłem kilka lat temu 2 prasy kostki na złom bo nikt u nas tego nie chciał kupić...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

moim zdaniem małe kostki to przeżytek i strasznie dużo pracy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jak teraz kupisz małą kostke, to nawet jak będzie w dobrym stanie to później będziesz miał problem ze sprzedażą, do tego jak wiadomo przy tej prasie jest dużo roboty, bo trzeba zebrać wszystko ręcznie, masz kogoś do tego typu pracy? u mnie na wsi to nie ma mowy żeby ktoś przyszedł do belek, także nad tym się zastanów, no i oczywiście awaryjność jest duża, bo jak na taką małą prase to bardzo dużo rzeczy może się w niej popsuć, a w dodatku jak kupisz używke to nie wiesz jak ktoś ją użytkował oraz co jest sprawne i po czasie wychodzą takie problemy, prasa się psuje, masz siano/ słome do prasowania a tu deszcz idzie i się wkurw..sz, taki zakup to naprawde trzeba przemyśleć, ja bym odradzał, ale każdy zna własną sytuacje i wie co mu jest potrzebne, ale przy dzisiejszej technologii oraz możliwościach to nie warto się z tymi małymi kostkami męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jak masz ludzi to możesz się bawić kostką... jak np. wywiozłem kilka lat temu 2 prasy kostki na złom bo nikt u nas tego nie chciał kupić...

 

I ile dostales na zlomie???? Jak bedziesz cos slyszal o kostkujacych na zlom to daj znac.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też miał taką zagwostkę. Nie wiedział czy opłaca się kupować prasę czy nie. Areał do prasowania ok. 25ha rocznie. Budynki nieprzystosowane do bel, więc zwijkę odrzucił na samym początku, za to nad oborą duża przestrzeń do wykorzystania. Po dłuższym zastanowieniu postanowił jednak kupić kostkę. Wyłożył troszkę pieniędzy, okazyjnie kupił używkę, wspólnymi siłami dokonaliśmy małego remontu (tulejki i wymiana sprężyn na podbieraczu, likwidacja luzów na tłoku itp.). To będzie jej piąty sezon u niego i z perspektywy czasu dobrze ocenia swoją decyzje. Jest samodzielny, wyjeżdża w pole, kiedy tylko chce i na takim areale nie notuje wiele awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Warto mieć swoje, czy kostka, czy bela to już musisz sam rozważyć co Ci bardziej pasue. Ja mam kostkę i jestem zadowolony bo taką mam oborę że bela musiała by stać na dworze i widłami ją roznosić i śmiecić, a kostkę wrzucił przez bramkę i po robocie. W żniwa 3-4 dni gorzej kostką, ale potem cały rok wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

I ile dostales na zlomie???? Jak bedziesz cos slyszal o kostkujacych na zlom to daj znac.

Koleżanko to było dosyć dawno temu to nie pamiętam po ile złom w tedy był. Ale jaka ta prasa by Cię interesowała może coś bym Ci w miarę tanio załatwił ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

polska sipma 224/1 minimum 96r


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Moim zdaniem to na dzisiejsze czasy, alby kupić prasę kostkującą aby się spłaciła i coś zarobiła na siebie , to zależy głównie od tego jaki masz budynek hodowlany, bo w przypadku wąskich korytarzy wygodniejsza jest kostka. Zależy też to od tego jakie są u was drogie usługi i czy jest na nie zapotrzebowanie, bo wątpię żebyś kupował kostkę tylko dla siebie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

hmm z sipmą to będzie gorzej bo znajomi to jakieś zachodnie mają na sprzedaż (riviere casaliss czy jakoś tak) ;) ale i tak po niedzieli muszę trochę pojeździć za większym rozsiewaczem to i prasy będę miał na oku


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie kupcy sami się znaleźli na Sipmę. Dostałem 6 kupiłem za 8 (rok 2002 chyba). Od kilku lat nie używana. W ostatnich swoich sezonach ani jednego snopka nie przepuściła. Dobra maszyna ale nie na dzisiejsze czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@Ursus masz jeszcze ta prase ???? Za ile bys chcial????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Koleżanko @ banan575 wyczyść se skrzynkę odbiorczą bo może coś Ci taniego a dobrego załatwię to będę pisał ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Opłacalność zakupu kostki zależy od budynków inwentarskich. Opowiem na moim przykładzie. Budynki mam takie że bela 120x120 wchodzi tylko do stodoły i dalej słomę trzeba było nosić luzem na widłach, co było trochę uciążliwe. Poza tym nie wykorzystywałem pełnych możliwości stodoły, bo Trollem mogłem ułożyć max 3 warstwy od ziemi, a na części welbowanej jedną, reszta musiała być w stogu. Od roku posiadam Sipmę Z-224, jest w mojej galerii, kupiona za 5600zł. Słomę z 5ha i siano z 2 ha prasuję tylko nią, czasami jakiś zarobek się trafi. W tym roku na pracowników wydałem ok 100zł bo do ilości mniejszej niż 2 przyczepy nikogo nie zatrudniam, a siano właśnie w takich ilościach na raz prasuję. Podsumowując sezon "na kostce" to już 2000zł mi się zwróciło. Teraz podściełanie trwa chwilę i mam większy porządek w stodole, no i wszystkie kostki mi się tam mieszczą. W jednym roku miałem sprasowane wszystko prasą rolującą i powiem tak przy zwózce roboty było mniej ale przy podściełaniu sporo więcej. Jak dla mnie to tylko kostka.

  • Like 2

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

michal1993

 

tak samo jak u cb dla mnie kostka jest wygodniejsza, bo mam stodole w ktorej belek nie uloze tylko kostka..

Ale w tym roku bede musial zebrac conajmiej 50ha slomy moze wiecej i jednak trzeba bedzie pomyslec o rolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja to co zmieszczę do stodoły, a przeważnie wszystko wchodzi, to prasuję w kostkę, a jak w stóg to najmuję rolkę, prasuje się wtedy ok 30-40 balotów, zależy od roku. Przez ostatnie dwa lata mam jeszcze luz w stodole, niestety.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

ja prasuję rocznie około 650 bel to przy takiej ilości robić kostką to nie wiem czy do zimy bym zdążył...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Ja w tym roku zrobiłem 350 bel ,a rok wcześniej w kostki i w 3-4 osoby mało było roboty , wiec tyle co ty troche więcej ludzi i spokojnie da rade.

Edytowano przez karol2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jak bedzie jakas przyzwoita z min 96r za rozsadna cene to kupie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETOREXX85
      https://sprzedajemy.pl/zabytkowa-prasa-agromet-kunow-m704-garazowana-lukowa-2-e30984-nr55495869?_rp_RP=_rp_list_account_user_offers&offset=1
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam prasę kostkującą Sipma Z 224/1 Prasa jest w idealnym stanie, pracowała w niedużym gospodarstwie bez usług z ursusem C 360. Garażowana i nigdy nie myta wodą, zawsze zakonserwowana na zimę. Instalacja elektryczna w pełni sprawna. Opony jak nowe. Posiada przeciwwagę.

      Jestem pierwszym właścicielem od 2007 roku.

      Wyposażenie:

      - drabinka do belek
      - wałek WOM
      - katalog i instrukcja
      - zapasowe tulejki ceramiczne

      Prasa od 5 lat używana sporadycznie przy sianie (niecała przyczepa) ponieważ przeszedłem na baloty i z tego też powodu ją sprzedaję.

      Maszyna do obejrzenia w Daszynie, powiat Łęczycki, województwo łódzkie. 
      Cena 19000 zł. do negocjacji.
      Nie wystawiam faktur VAT, nie posiadam transportu 
      W razie pytań proszę o PW lub email tomaszs9999@gmail.com
      Zachęcam do kupna. Pozdrawiam. 

      Ogłoszenie dodane 07.05.2018
       


       





    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez AgroKolo
      Witam. Ostatnio mam problem z prasa kostkujaca sipma, mianowicie tworzy jedną wilelką bele... tak jakby jej nie zakańczała i nie tworzy nowej.. proszę o szybką poradę. Dziekuję.
    • Przez repek92
      Sprzedam w dobrym stanie prasę John Deere CB 300 w tym roku po serwisie aparatów wiążących więcej informacji pod numerem telefonu 785748507
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj