Zaloguj się, aby obserwować  
gaga195

KUPNO "NOWEGO" małego Dżordża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gaga195    44

Siemanko, planuje kupić jakiś kombajn taki z hederem do 4m, ( wiem że się kombajnu nie mierzy po hederze tylko młuckarni czy coś, wybaczcie mi jestem zielony co do tego)

Padło na John deere tylko warunek jeden, nie starszy niz 5 lat, a więc zacząłem szukać na necie ale jak znajdę jakieś małe to zazwyczaj stare,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W tym tym zakresie to tylko modele 1450CWS i następca 1470CWS.

Hedery dla tych modeli zaczynały się od 365cm ale czy z takim małym znajdziesz, wątpię. Najczęściej chyba 4,7m był brany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego nie starszy niż 5 lat? Może jeszcze taki który nie był brany na PROW? Czy Ty przypadkiem nie chcesz go na dofinansowanie o które zamierzasz złożyć wniosek w najbliższym naborze? A jak tam ze szkołą, skończyłeś już, jak Ci szło/idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Ja nie jestem w szkole na rolniku, gospodarstwo mamy jako hobby wszyscy pracują a ja na elektroniku, nie starszy niż 5 lat bo wtedy były wzięte na prow, więc ludzie właśnie takich roczników się pozbywają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Właśnie sprawa jest taka że dużo kombajnów było brane na PROW i przez 5 lat muszą je trzymać ;)

JD 1450 ma 180KM na silniku.

1470 już ok 200KM.

Jedynie te 2 modele powinny spełniać Twoje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

te oba modele sa w ogole do kitu. pala sie psuja... w brazylii sa skladane. o JD moge powiediec duzo dobrego ale nie o tych modelach. polecam natomiast male tucano z claasa. 320 moze?

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

cały czas jestem otwarty na Wasze propozycję ;)

a te JD to za duże trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?
      Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).
      Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.
      Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^
    • Przez ROLMAK2
      Witam mam zamiar kupić ursusa 10014 cena z turem i łyżką pojemnościówką + paleciak to 162 tys. SAM BEZ TURA TO koszt 136 tys około . Ale pojawia się opcja ursusa 11024 cena to około 125 tys netto. Tylko jak te ursusy się sprawują bo koniami niby więcej mają mocy ale jest troche opini o ich wadliwości i czy to prawda bo cena wyższa ale nie raz lepiej wydac raz więcej niż potem żałować .PROSZĘ CO O TYM SĄDZICIE PISZCIE ;D pozdrawiam
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.
       
      1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?
       
      2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
       
      Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?
       
      3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich
       
      Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...
       
      Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez albi0708
      Witam.
      Mam do państwa pytanie czy da rady zamontować tur do małego rolniczego ciągnika dokładnie chodzi mi o Feng shou 254 a jak tak to jaki by był najlepszy .
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj