wojtekt9321

URSUS 8014H czy JOHN DEERE 5083E ????

Polecane posty

kris14    267

Ile konstrukcja 6830 ma wspólnego z 5083E żeby jednoznacznie oceniać spalanie dla danej marki.

Tak samo 3512 a 8014H.

 

Jeden i drugi ma tyle ze sobą wspólnego że ho ho.

Dzisiaj nie ma co się kierować i oceniać ciągników wg marki, nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Dziś trzeba brać najtańszego bo i tak się rozleci zaraz po gwarancji jak pralka. Dziś wszystko robione na jedno kopyto by potem jak najwięcej wyciągnąć z kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ile konstrukcja 6830 ma wspólnego z 5083E żeby jednoznacznie oceniać spalanie dla danej marki.

Tak samo 3512 a 8014H.

 

Jeden i drugi ma tyle ze sobą wspólnego że ho ho.

Dzisiaj nie ma co się kierować i oceniać ciągników wg marki, nazwy.

 

 

Nie ma co sie kierować marką przy wyboże ciągnika? Przecież każdy gdy słyszy john deere to sie podnieca jaki on super i niezawodny. JD to taki sam stereotyp co mercedes.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do jakości kazda marka teraz oszczedza na jakosci podzwspołów ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dziś trzeba brać najtańszego bo i tak się rozleci zaraz po gwarancji jak pralka. Dziś wszystko robione na jedno kopyto by potem jak najwięcej wyciągnąć z kieszeni

Masz taki ciągnik że masz takie doświadczenia, jaki konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja tam na spalanie właśnie aż tak nie narzekam gorzej z wytrzymałością przedniego mostu przy pracy z ładowaczem. Ładowacz najbardziej niszczy ciągnik Bóg wie jaki był nie wytrzymał by przeciążeń z nim związanych do tego najlepsza jest ładowarka i koniec, po 4 latach już się robią luzy w ładowaczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

Ten John Deere 5083E wygląda jak C360 i jest chiński czy indyjski?

 

Ten Ursus to turceki Hattat, siedziałem w nim, dużo mu brakuje, nawet nie ma regulacji podnośnika z zewnątrz co na te czasy jest ułomne :(

 

Gdybym miał coś kupić w tej cenie tej wielkości to patrzyłbym za nh TD5030 lub TD5.85 lub czymś tej klasy. Chyba lepiej dołożyć trochę kasy a kupić coś na lata sprawdzonego.

 

ps.Pozatym nie żałuj sobie kasy na klimatyzację czy rewers hydrauliczny. Teraz wydaje Ci sie to luksusem, ale wg mnie dzis to juz standard.

Edytowano przez honest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pewnie, czyimiś pieniędzmi zarządzało by się lepiej nie żałuje tego i tamtego lepsza marka itd i wyjdzie jak nic 200 tyś brutto, jak ktoś się decyduje na nowy to ma już górną max kwotę jaką może wydać, tragedia że tak te ciągniki podrożały i za 120 tyś ciężko co kolwiek wybrać np. 5 lat temu można było przebierać w ofertach zachodnich marek, no ale cóż,

możemy przeanalizować ale z rewersem hydraulicznym nic nam nie wyjdzie bo za sam rewers 10-15 tyś i to w droższych wersjach ciągników więc cena będzie wysoka, co do klimy może to i fajne ale takie przeczy i tak lubią się psuć a w sezonie i tak nikt nie ma czasu z takimi d*perelami się cackać więc jak by była w standardzie nie narzekał bym ale dopłacać 7tyś to też nie mało, tak wiec pozostaje ten ursus i farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Masz racje nie swoją kasą dobze sie zażądza, ale jeśli juz by dało rade to koniecznie klime załóż wyskrob cos lub utarguj sie dobze bo po 2 sezonach cały ciągnik bedziesz miał zasyfiony od kurzu a i tobie sie odechce. Jednak troche o zdrowie trzeba dbać. Ale jak naprawde niebędziesz miał skąd wziąść to nie kombinuj bo łatwo pożyczke wziąść a później niema kto spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A myslisz ze z klimą sie nie zakurzy ? nie ma takiej kabiny zeby kurz sie nie dostał . pozatym drzwi i tak musisz otwierac i zamykac nawet w tej chwili kurz wleci .

A klima nie jest zdrowa ... jesli ktos ma klimatronic i ustawi sobie temp kilka stopni mniejsza np 5 to ok kumpel jezdzi na claas mega i klima tylko jak naprawde upał jest zatoki ma zawalone przez cały sezon , pozatym wuja tez tak ma w case woli okno otworzyc niz na klimie jedzic Wiem ktos powie ze mi nic nie jest teraz nic nie jest niech poczeka kilka lat . zdrowszy od klimy jest klimatyzator wodny bo on delikatnie schładza i nawilza powietrze . koszt około 3.5 tys

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do czego własciwie wam ta klima potrzebna, co tak naprawdę robicie ciągnikiem w najgorętsze dni w roku, najgoręcej jest w lipcu sierpniu, co wtedy w polu nic się nie robi bo i tak wszystko wyschnięte, zwożenie zboża od kombajnu, prasa i ewentualnie łąki, z tych prac najwięcej z prasą jesli ktos gania po usługach ale z prasą też co kilkadziesiąt min trzeba wyskoczyć sznurek rozplątać, cos zrobić itd, w sumie gdybym dostał gratis klime to bym nie narzekał, ale w zeszłym sezonie jak zepsłuł się nadmuch a upały dochodziły do 40st, a dziennie miałem zwijanie też jakos to przeżyłem, w sumie z dobrym nawiewem i w pozamykanej kabinie jesli nie ma na zewnątrz więcej niż 25-27stC to da się wytrzymać ;)

Nagorsza sprawa jak trzeba z uchyloną tylną szybą jeździć bo się kurzy w kabinie, z uchyloną przednią huk silnika w kabinie, ale z otwartymi dzwiami już jest przyjemnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tylko że ja mam większość ziemi bardzo lekkich, PYŁ każdą dziurką sie wdrapie. Klima mi jest potrzebna z resztą mam pyłoszczelną kabine klime ustawie na 2 i lekko schładza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Uwierz mi @ferdek jak ktoś kupuje prasę a nie wyrób prasopodobny to jedyna jej obsługa występuje przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

po 15 sierpnia orka i uprawa pod rzepak bywa bardzo goraco i ciagnik i operator dostaja po d.....e ja w swoim ft niemam klimy cos ponad 5 tys musiałbym dopłacic...ale jezeli tos ma duzo ziemi i w zasadzie mieszka w tym ciagniku przez 2 miesiace to jest bardzo uzasadnione

 

co do postow powyzej ten nowy ursus JD FT jest to niska półka.....jeszce do nich mozna dołaczyc farmera

niemozna oczekiwac wypasionej kabiny czy chydrauliki...ehr rewers....to ma byc tanie i proste i takie jest i dla rzeszy kupujacych to jest atut

sprzedaz za 2012 rok FT 5 miejsce w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie ma kabin pyło szczelnych sa tylko filtry weglowe ktore wyłapują pył..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Uwierz mi @ferdek jak ktoś kupuje prasę a nie wyrób prasopodobny to jedyna jej obsługa występuje przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z pola.

uwierz mi jak ktos kupuje wyrób prasopodobny to nie stać go na ciągnik z klimą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a wyrób prasopodobny to jaki np?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie ma kabin pyło szczelnych sa tylko filtry weglowe ktore wyłapują pył..

Uwierz są kabiny pyłoszczelne :)

Co do filtrów sie zgodze są takowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Klima to najlepsza rzecz. Jak upał nie do zniesienia to wsiadam w volvik z klimą i to najlepsze miejsce na ziemi wtedy. Można tych wajch elektrycznych nie mieć, ale klima to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dokładnie. Lepiej wajchować a mieć dobre warunki do tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

do mocy 75 km jd bedzie zakladał fabryczne kabiny john deera tak pisalo w gazecie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody205    0

pierwsze wrażenia super, wyposażenie, kabina klimatyzowana, podnośnik i napęd przedni załączany elektrycznie, skrzynia 12x12 40km/h komplet zaczepów obciążniki 12x40kg przód i 2x160kg na kola tylne, do tego mam jeszcze brone talerzową agromasz 3m wał rurowy, glebogryzarke miedzyrzedowa i opryskiwacz ursus 400l 12m. wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ronaldo9
      Mam problem z wyborem ciągnika z trzech wyżej wymienionych. Ciągnik ma pracować z agregatem uprawowo-siewnym UNIA ,pługiem obracalny AKPIL 4 skibowy ,agregat podorywkowy KOS, beczkowóz 10000l. Liczę na pomoc z waszej strony.
    • Przez Kasta
      Mam dylemat chcę kupić ciągnik o mocy 160 km . Zastanawiam się na Fendtem 716 vario i John deere 6920 s autopower . (Cena taka sama ). Oba ciagniki maja 2003 r. oraz mają podobną ilość mtg. (7000-8000 tyś mtg.) Proszę o jakies rady. Z góry dzieki.
    • Przez PatrykUrbaniak
      Witam, jestem coraz bliżej kupna ciągnika. Zastanawiam się nad Zetor Proxima Power 90, Claas Elios 230. Dodatkowe wyposażenie to: szybka skrzynia 40km/h (w zetorze standard),radio,klimatyzacja. Ciągnik będzie głownie pracował z wozem asenizacyjnym. I tu jeszcze proszę o jedna podpowiedz chciałbym kupić używany to któregoś z traktorów. Proszę o podpowiedz co do marki i jakości pojemność to 10000l lub mniej. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj