wojtekt9321

URSUS 8014H czy JOHN DEERE 5083E ????

Polecane posty

Michalmeer    483

kazdy ciagnik trzeba naprawic kiedys tylko on w ursusie zapłaci 1000 zł a ten z jd 10000 tys


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekt9321    1

michalmeer dobrze pisze bo do ursusa części są łatwiej dostępne, a skoro ten ursus ma większy udźwig, mase własną a przy tym i usiąg to chyba nie wysiądzie tak szybko jak jd przy tym samym sprzęcie, bo tu głównie o orke chodzi, bo do uprawy ogórków (opryski, rozwijanie i zwijanie folii, robienie zagonów) to mam ursusa c 330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Bierz ursusa tak jak już mówiłem tego modelu JD nie polecam a o tym ursusie dużo słyszałem usterki to zazwyczaj takie drobne ale na pewno trzeba przy nim dbać o czystość oleju w skrzyni dobrego wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Po przeczytaniu tematu stawiam na Ursusa ;) bo ??? masa jelonka , udzwig robi swoje i to fakt w kabinach z ( koji ) odchodzi ta tapicerka wewnetrzna on by pierdział przy oraniu ten jelonek może ten ursus się zmienił i stereotyp sypiacego Ursusa zniknie ;) a ten JD to co nie chińczyk tez chińczyk sory może meksykanin do końca sam nie mogę se przypomniec z kąt he he ;) jestem za Ursusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_vx_    1

A ja wybrałem 83e juz niedługo powinien zawitać do mojego gospodarstwa :D , fakt jako główna siła pociągowa sie nie nadaje ale jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwach sredniej wielkości może sie sprawdzać ( opryski, nawożenie, praca z ładowaczem czołowym, z 4-skibowym pługiem zagonowym tez sobie poradzi) no i cenowo do wyższych seri johna jest bardzo konkurencyjny. Chociaz napewno jesli fundusze pozwalaja lepiej wziac serie M niz E ,albo R zamiast M :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

O nie nie nie ! nie polecam do małych ciągników ładowacza czołowego ja mam przy JD 5720 80 KM i 2 razy miałem awarie przedniej osi rok temu i teraz z tym, że wtedy były duże luzy na cełej osi a teraz tylko zwolnica ładowacz czołowy wywiera ogromne obciążenie na przednią oś. Dzisiaj żałuje, że nei mam JD 6130.

Co do tematu to odradzam Ursusa i JD Ursusa bo te nowe już nie są takie jak seria 16xx a JD bo jest za mały.

 

Najprędzej kupił bym tego Farmtaca lub Zetora Proxime .

 

Jak chcecie coś do załadunku to tylko ładowarkę zapomnijcie o ciągniku z ładowaczem chyba, że ten ciągnik ma mocną przednią oś.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@andrzej jak kupowałeś swojego jasia to dieler nie pochwalił się że ten ładowacz jd jest ciężejszy od polskich ładowaczy? osprzet pewnie też masz nie mały, a wystarczyło wziąść ładowacz innej marki np stoll i nie za duży osprzet ale mimo wszystko tur to kat dla ciągnika

na mój gust zetor za dużo się ceni na to co oferuje i jakość nie jest najlepsza, najrozsądniejszy będzie ten farmtrac 685 bo szybka skrzynia bo dobry silnik, bo zachodnia skrzynia, bo polska kabina ogólnie rozsądny wybór, ale ten usrsus też ma dużo zalet zachodnia skrzynia z valtry szybka skrzynia dobry silnik ten sam co w farmtracku no i koła 34 a farm,trac 30 ale to chyba szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Andrzej-a jaki Ty masz na tym JD ładowacz ?U mnie w okolicy trochę tych JD chodzi w ładowaczach i jeszcze nikt nie miał awarii-a niektórzy mają całkiem sporo krówek więc i parę ładnych tys mth już nabite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

w takim razie brałbym Farmtraca nigdy tego małego JD czy Ursusa. Ferdek wystarczyło wziąść JD z serii 6000 i by tego wszystkiego nei było <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh po fakcie można sobie gdybać ;) a teraz to się trzeba cieszyć tym co się ma chyba bardzo dużo pracujesz turem że tak się przednia os wyrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ferdek no pracuje pracuje 160 sztuk bydła wóz paszowy codziennie co 2 dni 2 korytarze obornika, wożenie słomy, sianokiszonki, i to tyle z prac ładowaczem tyle ale dużo i to bardzo boje się pomyśleć co będzie jak obalą te kwoty mleczne to chyba będzie katastrofa zachód produkuje ogrom tego mleka i nas wypchnął przez co cena pójdzie w dół (takie są moje domysły ale nic nie wiadomo). Mój JD nie jest zły ale do ładowacza się niestety nie nadaje dobry jest do takich prac typu przewracałka zgrabiarka opryski rozsiewacz itd. do tego się nadaje. Jakby teren był utwardzony pewnie było by lepiej tylko jakie koszty, postawiłem sobie silos 10a niestety ale same ściany na podłogę funduszy nie mam bo koszt 100 000 zł płyty bo wrazie czego można silos usunąć, zalewa betonowa jest o wiele tańsza.

 

filip ale za 100 000 nie kupisz Johna czy deutza o Fendtdzie nie wspomnę.

A takiego pak paka jak ten John Deere nie ma sensu co do Ursusa też się zgadzam bo on już nie jest tym ciągnikiem co kiedyś, dla tego gospodarza uważam iż najlepszy będzie Farmtrac 685 DT.

 

Jaro ładowacz to JD 583 .

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_vx_    1

a z jakim wyposażeniem i za ile tego johna masz??

 

komplet zaczepów, obciążniki 400kg , siedzenie pasażera reszta u nich jest we wszystkich taka sama za 109000 netto + ładowacz czołowy metal-fach 1600 udźwig widły do obornika łyżka i widły do palet za 19300 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

John deere pokazuje tylko klase w kabinie i nie bardzo w niczym wiecej . a no i wygląd .

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

słuchaj powiem ci tak o spalaniu obu ciągników.. ursus wiesz ma silnik perkins i jest nawet bardzo oszczedny a jd mówie ci żę troche paliwa tobie weźmie bo strasznie dużo pali.. ale z drugiej strony wiedz jd jest naprawde mocnym ciągnikiem jest z pomysłem a ursus jest troche gorszy bo jest budowany na dużo sposobów most przedni włoski silnik angielski pompa paliwowa polska(tylko nie wiem czy przypadkiem złe ci mówie bo mi sie myli z farmtarc) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

John deere pokazuje tylko klase w kabinie i nie bardzo w niczym wiecej . a no i wygląd .

chyba tego z serii E nie widziałes bo wygląda jak belarus, stal na wystawie kilkanacie metrów dalej jd serii M to muszę przyznać piękny ciagnik, a ten E jak z innej epoki a kabina w belarusie fajniejsza, goła blacha marne plastiki marny fotel nisko osadzony w ogóle tandeta jakiej w fotonie nie spotkasz, więc nic fajnego nie ma w tym jd serii E, seria M owszem podoba mi się piekny ciagnik ale nie E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

chodziło mi o ogolne serie nie tylko serie E


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No własnie Wy tu ogólnie a user pyta konkretnie o 2 modele ciągników, gdyby był to temat ursus vs john deere to co innego, a tutaj jd serii E odstaje daleko od ogólnego wizerunku marki, tak samo i ursus 8014h z większoscią pracujących na polskich polach usrsusach ma tylko wspólną naklejkę na masce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No tak mało ma wspolnego z orginalnymi ursusami .. no ale lepsza swoja kaszana niz kaszana z chin


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekt9321    1

do farmtraca nie jestem zbytnio przekonany bo znajomu ma 675dt i ciągle jakieś usterki z tego co mówił to wspomaganie mu padło, i podnośnik opadał, i jeszcze kilka drobniejszych usterek mniej istotnych, a wy co możecie powiedzieć o farmtracu głównie modek 685dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tym iż ta kaszana z Chin to z Indii jest bodajże a ta swoja z Chin właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ursus 8014 silnik prekins a układ przeniesienia napedu firmy hema to raczej nie jest z chin . kabina widac ze pochodzi od valtry serii A


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kiedy lubisz naprawieć ciagniki to kup ursusa

Co to za argument? Na agrofoto są zdjęcia rozpieprzonej skrzyni Kuboty po chyba 400mth, nie jeden w NH robił sprzęgło po 500 mth, pompę czy inne podzespoły wymieniał. Kolega w 3 letnim JD wyrzucił pompę bo wysiadła. Na to nie ma mądrych.

 

Miałem okazję pojeździć 8014 i widziałem z bliska JD z serii E. Ten JD to pokraka, karykatura serii M. Rozumiem że chcieli wypuścić tańszą serię, mniej naszpikowaną elektroniką ale... wstyd takie coś ludziom proponować. To tak jakby Audi zaczęło produkować poloneza, ciut podrasowanego.

Na Ursusa wszyscy plują - użytkował go ktoś? Cena, koszty eksploatacji, spalanie, wygląd (subiektywna ocena) przemawiają na korzyść Ursusa 8014.

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ronaldo9
      Mam problem z wyborem ciągnika z trzech wyżej wymienionych. Ciągnik ma pracować z agregatem uprawowo-siewnym UNIA ,pługiem obracalny AKPIL 4 skibowy ,agregat podorywkowy KOS, beczkowóz 10000l. Liczę na pomoc z waszej strony.
    • Przez Kasta
      Mam dylemat chcę kupić ciągnik o mocy 160 km . Zastanawiam się na Fendtem 716 vario i John deere 6920 s autopower . (Cena taka sama ). Oba ciagniki maja 2003 r. oraz mają podobną ilość mtg. (7000-8000 tyś mtg.) Proszę o jakies rady. Z góry dzieki.
    • Przez PatrykUrbaniak
      Witam, jestem coraz bliżej kupna ciągnika. Zastanawiam się nad Zetor Proxima Power 90, Claas Elios 230. Dodatkowe wyposażenie to: szybka skrzynia 40km/h (w zetorze standard),radio,klimatyzacja. Ciągnik będzie głownie pracował z wozem asenizacyjnym. I tu jeszcze proszę o jedna podpowiedz chciałbym kupić używany to któregoś z traktorów. Proszę o podpowiedz co do marki i jakości pojemność to 10000l lub mniej. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj