dezmond_

czy widac już w waszych okolicach na polach prasy do dużych kostek ?

Polecane posty

dezmond_    0

U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki :( Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...

A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a w czym jest lepsza duza kostka od beli? dla mnie jedynie w skladowaniu, jest bardziej foremna, oraz o wiekszej gestosci. ale prasa wielkogabarytowa wysokiego zgniotu kosztuje 10x tyle co belujaca. za nowke quadranta trzeba wyrzucic okolo 700tys zl!! a za krone belujaca 120ke 70tys. poza tym zapotrzebowanie mocy rozpoczyna sie od 150km na walku i tylko 1000 obrotow. ale napewno ogromna zaleta takiej prasy jest wydajnosc, tu nic jej nie dorowna. mysle ze taka prasa ma sens tylko w przypadku firm uslugowych, poteznych gospodarstw ktore prasuja slome z powierzchni powyzej 500ha oraz firm skupujacych slome na pellet albo brykiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

U nas jeden gospodarz ma prasę do dużych kostek Welgera i paczkuje nią słomę i siano i sobie chwali tą prasę. Rok temu kupił również owijarkę do kostek. Przy prasie lata bodajże case 170. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża kostka nigdy nie wyprze prasy rolującej.Sąsiad ma claas-a quadrant 2200 i na ostatnie żniwa kupił NH pasówkę, praktycznie wszystko prasował NH ponieważ przy kostce JD 150 km miał ciężko a co za tym idzie koszty paliwa były znacznie większe niż w przypadku prasy rolującej. I wydaje mi się że belka po kostce bardziej namięka niż po pasówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

zgadzam się w 100% że kostka jest lepsza od belki, a co do prasy to są również duże prasy kture robią kostki 90x60 a co za tym idzie napewno nie maja zapotrzebowania 150 km sam mam taka (nh d1000) pracuje z td85d i daje rade bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

a w czym jest lepsza duza kostka od beli? dla mnie jedynie w skladowaniu, jest bardziej foremna, oraz o wiekszej gestosci. ale prasa wielkogabarytowa wysokiego zgniotu kosztuje 10x tyle co belujaca. za nowke quadranta trzeba wyrzucic okolo 700tys zl!! a za krone belujaca 120ke 70tys. poza tym zapotrzebowanie mocy rozpoczyna sie od 150km na walku i tylko 1000 obrotow. ale napewno ogromna zaleta takiej prasy jest wydajnosc, tu nic jej nie dorowna. mysle ze taka prasa ma sens tylko w przypadku firm uslugowych, poteznych gospodarstw ktore prasuja slome z powierzchni powyzej 500ha oraz firm skupujacych slome na pellet albo brykiet.

 

Z tym 700tys zl to chyba troche przesadziłeś :D I porównanie krone belującej do quadranta to przecież całkiem inna wydajność i przepustowość.

Edytowano przez dezmond_

,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

kolega pracował u faceta na usługach taką prasą i z tego co wiem w taką kostke wchodzą 2 bele 120 jest poręczniejsza i bardziej wydajna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

nie sadze ze przesadzilem. ba! nawet mysle ze trafilem z cena idealnie:)

 

http://www.agriaffai...nt-3400-rc.html uzywka w cenie netto, prawie 4000 kostek zrobione

 

no pewnie ze inna wydajnosc i przepustowosc. stad wlasnie taka roznica cen.

mysle ze nie ma zadnego ekonomiczniego uzasadnienia kupowania prawy wielkogabarytowej prasujac rocznie ponizej 350ha.

 

poza tym przy kostce bez ladowarki kompletnie nic nie zrobisz. wazy 3 razy tyle co bela, nie przesuniesz jej, nie przetoczysz...

na warunki polskich gospodarstw dobra zwijajaca z siatka, rotorami jesli trzeba, z regulacja wielkosci beli w zupelnosci wystarczy.

 

poza tym kiedy sie zwroci taka wielkogabarytowa? nawet jakby kosztowala 300tys to bym raczej nie kupil. chyba ze z 50% dotacja:)

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

No jakby kosztowała około 300 tysięcy jeszcze z dotacja to brałbym na 90% :)


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no ja tez:) chocby po to zeby 15ha łąk sprasowac. ale gdybym mial 700 tys wydac na prase, to wolalbym postawic 200m2 dom i za 70 kupic zwijajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Ale wyobraz sobie jaki by był prestiż prasować taką wśród starych rolujących classów czy jd ;) Chociaż to bardzo bardzo droga przyjemność. Ja szukam czegoś taniszego niż 700 tys. ale nadal będę się upierał że duże kostki czasem sa lepsze niż bele i może coś ciekawego znajde.


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

nie ma sie co oszukiwac, za szmate quadranta trzeba dac kolo 100tys. suplacze sa cholernie drogie i nie ma zamiennikow. zeby ja uszykowac do sezonu jak nalezy, trzeba wydac 50tys lekko. ale jest alternatywa dla tzw "stosunkowo malorolnych": http://www.agriaffai...ritt-550.html�� i nie robie teraz jaj. znajomy ma taka prase, oczywiscie nie zbija tak jak quadrant ze zlapana podbierakiem mysz przyjmuje gabaryty tabletki APAPu ale jemu wystarcza. prasuje kolo 250ha. siano i slome. czesci tanie i dostepne.

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

nie sadze ze przesadzilem. ba! nawet mysle ze trafilem z cena idealnie:)

http://www.agriaffai...nt-3400-rc.html uzywka w cenie netto, prawie 4000 kostek zrobione

 

Blisko 50 kostek na godzinę.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tak, kostka co minute mniej wiecej. ale sie gania po polu 20kmh wiec co minute to za dlugo nawet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja tak wam powiem że u nas jeszcze nie widziałem żeby ktoś taką prasa po polu latał. Jeszcze śnieg leży i nie co prasować :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no ale wiesz... temat juz teraz poruszany i to wrecz za pozno! kazdy poluje na oferty przedsezonowe na nowe wlelkogabarytki i dlatego pyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kostką 20km/h ?? :blink: to musiała być słaba słoma to co ja u sąsiada widziałem to nie więcej jak 15km/h bo już przy tej prędkości ciągnik siadał a z pasówką to pod 25km/h śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Przy 25km/h to niech jeszcze podbieracz opuści i wałek włączy ,NHd1010 można śmiało zrobić do 70 -80 balotów w godzinkę na długich polach i o ile w słomie to można ganiać z prędkością do 20km/h to już na łące nie jest to wykonalne z prostej przyczyny że podbieracz nie zbierze siana do czysta .Nawiązując do tematu kostki wypierają ale powoli zwijki i są wygodniejsze w pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Swego czasu nawet sipma robiła dużą kostkę, ale na oczy nie widziałem takiej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim u mnie to 2 kostki w tym roku widziałem jedna HESTON druga JD i trzecia moja Krone a z tymi prędkościami to jest w tym dużo prawdy nawet w dużej słomie nie można jej zapchać. Kostka jest o wiele wygodniejsza w sprzęcie słomy z pola i transporcie poza tym się b.dobrze układa i mało miejsca zajmuje pod dachem słoma np.z 1 ha. ale jest i jeden minus -większe złużycie słomy w gospodarstwie co ma też plusy (więcej gnoju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek3tr    0

ja chcę moją jd 550 sprzedać i dołożyć do używanej dużej ''małej'' kostki  bez rotora tak. aktualnie widzę 25 do 35 tys  muszę dać. Co wy na to ??????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Hmm 25-35 tyś w dobrym stanie, raczej prasę kupisz ale do małych kostek, za wielkogabarytową musisz trochę więcej wyłożyć kasy.

Nie na darmo ten sprzęt jako nowy kosztuje kilka setek.

Używki w stanie takim by prasowały jako tako to trzeba wyłożyć minimalne 50 tyś a i tak przy tej kwocie to kupujesz kota w worku.

Tak by była w stanie dobrym to niestety ale ceny zaczynają się od kwoty 100 tyś w górę za używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Tak z mojego doświadczenia odkąd mam swoją Krone Big Pack to jeżeli miałbym jeszcze raz kupić prasę to szukałbym z nożami.

Jeżeli chodzi o prasowanie sianokiszonki oraz siana.

Pierwszy rok przepracowałem bez noży, nie było zbytnio czasu by przetestować czy wszystko hula i nic nie wadzi.

W drugim roku po naostrzeniu noży i przekręceniu wałka na sucho by sprawdzić czy wszystko działa,

postanowiłem wypróbować prasę.

Kostki są bardziej zbite i lepiej uformowane na co przekłada się wyższa wydajność to znaczy mniej kostek z ha,

bo o to przeważnie się walczy by ograniczyć do minimum koszta folii+sznurek w przygotowywaniu paszy

Z początku myślałem że ciągnik nie da rady z nożami ale w praktyce wygląda to inaczej.

Najgorzej jest ją bujnąć potem ogromne koło zamachowe w prasie na WOM robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gr_rat
      gdzie i czy w ogóle ubezpieczacie prasy od pożaru >? jak  +/- wychodzi to cenowo 
    • Przez Nowak5425
      Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?
    • Przez Kondzio342
      Witam koledzy potrzebuje kupic sterownik prasy z trzema kontrolkami oraz silniczek. Dajcie znac kto co ma.
    • Przez pawelek11
      Witam wszystkich, zamówiłem prasę Lely którą miała być w połowie maja. Prasy nie mam do tej pory dealer tłumaczy się że producent czyli obecnie AGCO ma opóźnienia w produkcji. Chciałabym się porostu dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma obecnie podobną sytuację z którąś z tych trzech pras? Bo nie wiem czy dealer może mnie oszukuje czy np. AGCO woli robić prasę pod swoją marką a Lely zostawia na koniec.
    • Przez Karola443
      Mam problem z komputerem wyskakuje błąd E402 z sygnałem dźwiękowym. Co on oznacza i jak można to usunąć? Proszę o pomoc🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj