gospodarny1992

Jaki rodzaj słupicy w Kverneland?

Polecane posty

Witam, mam zamiar kupić pług wspomnianej marki, i zastanawiam się czy wziąć na resorach 150S, czy 150B z ruchomą słupicą? Nie mam doświadczenia z resorami ich pracę znam z filmów, ale różnica cenowa jest na tyle niewielka że, wchodzi w grę tylko strona praktyczna...mam ziemię od 4A na glinie do 6, czy przy suchej ziemi zjawisko wypinania się jest powszechne? Podobno dodatkowe pióro na pierwszym korpusie rozwiązuję sprawię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Ja bym brał na resorze ale niech się wypowie użytkownik @ursusczesio on obeznany w kvernelandach


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Tu nie chodzi o ziemię, tylko bardziej o to czy masz zakamienione pole i w jakim stopniu itp.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

ja na swoich ziemiach spokojnie sobie oram UG 5 skibowym bo ziemie w większości lekkie i dużych kamieni praktycznie brak... ale na ciężkie i kamieniste to tylko na zabezpieczeniach bo tylko szkoda kasy na lemiesze


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ze mam zakamienione pola, ale kamienie się zdarzają i to nie małe, w zeszłym sezonie orałem V&N na kołkach, jego słupice były dość sprężyste to jakoś przechodził po kamieniach które się zdarzały, nawet przy rzadkiej częstotliwości jeśli zerwę kołek to muszę wracać do domu bo sam nie "wrócę" słupicy na miejsce..tak prześwit jest ważny bo orze słomę QQ. Ale najbardziej zastanawia mnie opór tych piór, bo wg. danych do wypięcia resora idzie mniej niż połowa siły potrzebnej do ścięcia kołka. Nie wiem jak to się ma w praktyce, a nie chciał bym się bawić w dokładanie i odbieranie tych piór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kołek ma zabezpieczenie ścinane przy sile 3400 kg na korpus, resor ma mniej w granicach ok 900 z możliwością zwiększenia siły przez dołożenie piór go wartości ok 1500kg. Dlatego na bardzo cięzkie gleby bez kamieni lub z małą ich ilością to tyljko kołek.

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ogrodowa
      witam mam pytanie czy można dostać polsrubowe odkładnie do tego pługa?, aby wszystko pasowało tak jak ta śrubowa , mam śrubowe ale jestem z nich nie zadowolony, ponieważ one jedynie się nadają do orki łąki . Jeśli jest taka możliwość z odkładniami to proszę o jakieś namiary .
    • Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez luk110
      Witam mam problem z pługiem Kverneland LD85 bo zapycha się co jakis czas w masie kukurydzianej, pług  ma duże i szerokie dokładnie i przedpluzki duże kukurydziane ale mimo wszystko lubi się zapchac, miał może już ktoś podobnie z pługiem co może być przyczyną.?

    • Przez szeik812
      Tak jak wyżej, mam problem ze swoim pługiem otóż gdy był zamontowany packomat S było wszystko ok a teraz jak go zdemontowałem podczas pierwszej fazy obrotu przewód od siłownika i cała wieżyczka strasznie drżą. Nie wiem w czym może byś problem. Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj