Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
t-tas

Martin Diesel 8604 TD-jakby kopia Ursusa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Diesel
t-tas    0

witam,jestem nowy na tym forum i przegladam je od pewnego czasu ale to co wczoraj zobaczyłem skusiło mnie do pokazania Wam tego

http://www.zemedelskefoto.net/pril/listy/l.../list14x072.jpg

jest to ciagni produkcji słowackiej ale jkaby go przemalować przypomni na nasze U-1734 i U1934

do poczytania dane techniczne

http://www.monsta.cz/novinky/index.html

czyzby nie prawie jak Ursus

uzywałem szukajki ale niebyło nic w tym temacie-jesli było proszę usunąć

Józek    0

To są Ursusy wzięte z Polski, przemalowane i przemarkowane na Martina, tam mają własne silniki jak wiadomo.

LowRider    33

Ale ten ciagnik ma skrzynie tak samo zestopniowaną jak w ursusach 932-1734 a 1934 ma juz nowszą skrzynie (prawdopodobnie mocniejszą) i lepiej zestopniowaną.

Wiadomość z agroFakt.pl

Józek    0

W tym Martinie jest jakoś dziwnie zestopniowana, bo na 2 jest już dość wysoka prędkość i w tej 4 I i 1 I praktycznie się nakładają. W 1934 jest własna Ursusa, tak jak w nowym 1614.

t-tas    0

z tego co mnie na uczelni uczyli to wszystko zaczęło się w latach 70-tych w Brnie od zbudowania wspólnej konstrukcji Zetora i ursusa 385 i 385A,od tego powstała rodzina "ciężkich" zetorów i ursusów, powstały też crystale, zts-y, a wszystkie napędzane były (przynajmniej te 6 cylindrowe) słowackimi silnikami martin. fakt, ze ciągniki te mają wspólny rodowód, ale mimo podobieństw konstrukcyjnych, różnią się detalami-kabina, maski, a tu po prostu nasze Ursusy przemalowane i oklejone – nie wiem może są montowane w czechach czy na Słowacji. głupio mi to tylko wygląda -jakby opel kupił golfy i nakleił znaczki kadett

Józek    0

Co do tego Martina to mają na pewno jakiś układ z Ursusem, bo jakby nie patrzeć to mają w tym swój wkład-silnik.

W połowie lat '60 ubiegłego wieku powstał polsko-czechosłowacki ośrodek badawczy w celu utworzenia konstrukcji ciągnika ciężkiego, od którego miała powstać cała rodzina ciężkich Ursusów i Zetorów. Na początku lat '80 produkcja ciężkich Zetorów została przeniesiona na Słowację do zakładów Martina, a w Brnie Zetor rozwijał produkcję lekkich i średnich konstrukcji. Silnik Martin pochodzi właśnie ze słowackich zakładów ZTS'a, gdzie niegdyś produkowano te ciągniki i jest logo ZTS'a na tych silnikach.

kris14    259

Ja widziałem taki ciągnik na targach w Wrześni (woj. Wielkopolskie) i był wystawiony prze CTR Środa Wielkopolska jako Ursus 1654 z "zielonym silnikiem".

kat    7

Z tego co mi wiadomo to do momentu jak weszło w życie Euro 1 Ursus stosował jeszcze silniki martina.

LukaszZduny    0

silniki martina byly w ciagnikach od c 385 wzwyz i w zetorowskich odpowiednikach. ursus do tej pory zaklada te silniki tylko w tych malych jest perkins. crystal tak samo chodzi na tych silnikach

zts    1

A nie produkuje crystal jeszcze tych ciągników od 100 do 160 km na martinie?

kat    7

Z tego co mi wiadomo to nie. Bo martin nie spełniał euro 1. Chyba że przeprowadzili "upgrade"

nowe crystale mają silniki deutz nawet na wystawie oglądałem i crystal nie miał silnik martina

Sory ale mam ZETORA 8011 1979r. i ma 4cyl i silnik Martina.... co Ty na to??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolega @Agrotron155 miał pewnie na mysli nowego crystala a nie stararego

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A z pewnością Crystala produkowanego koło Sieradza jako odrębna marka ,a nie Zetora Crystal.

"DS Martin również sprzedawane linię traktorów , w większości zbudowany przez firmy zagraniczne i zmontowane na Słowacji, (albo Zetor lub Ursus ), wprowadzania ich do obrotu, zarówno w ramach Martin Diesel i Mt. Super marki rozpoczynające się w 2001 roku. [2] Mniejsze ciągniki są / były rzekomo w rozwoju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować