Polecane posty

gogo500    0

Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

kolego z tego co piszesz to tylko wróżka na tvn bedzie mogła ci pomóc. nie napisałes nic wiec trudno o jakaś diagnoze zwłaszcza trafna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxp    1

powodów do zniekniecia hamulcy jest kilka zacznij od tego czy masz płyn hamulcowy w zbironiczku( a raczej zamiast płynu hamulcowego w same powinien byc olej ATF dextron 2 jezeli nie ma płynu to prawdopodobnie przerdzewiała jedna z rurek która idze do hamulcy, nie wiadomo czy masz same z napendem na 2 koła czy na 4 bo w wersj na 4 były tez przenie koła z hamulcami , obejrzyj dokładnie wszystke przewody hamulcowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gogo500    0

no posiadam same lasera z napendem na 4 koła obejrzałóem wszystkie rurki i sa w porządku nigdzie nie widac przecieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxp    1

jak rurki są w porzantku a płynu nie ubyło to albo wina pompki , albo sa zapowietrzone , prubowałes odpowietrzyc ?, nieraz to jest uciązliwa robota ale prubuj odpowietrzac a tym samym jak bedzesz pompował hamulcami bedzie wiadomo czy pompka podaje płyn na hamulce czy nie ,(jedna osoba pompuje pedałem hamulca najlepiej zacząc pojedyniczym a druga odkreca zaworek zeby powietrze wypuscic :) sprawdz to ale dzwne zeby nagle stracił hamulce na wszystkie koła bo nawet jak by jedna pompka była zepsuta to druga działa no chyba ze zabraknie płyny w zbiorniczku to cały układ sie zapowietrzyi wtedy tak sie dzieje ,")

napisz czy jak stacił hamulce płyn był w zbiorniczku czy nie , , bo tak to ciezko znalesc przyczyne

sprzegło działa? jak by ci sprzegło przestało działac to zazwyczj peka sprezyna w pompce wystarczy wymienic od ursusa 360 sprezyna pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxp    1

to nalej płyn pamintaj ze idze tam płyn ATF dextron 2 czerwony nie lej płynu hamulcowego ma ma własciwosci żrące i uszczelnienie moze pujsc jak wlejesz to odpowietrzej układ jedna osoba pompuje pedałem hamulca a druga odkreca zaworek ( poppujesz popmujesz wciskasz i trzymasz w tyum czasie druga osoba odkreca zaworek ja powitrze pujdze znow zakreca a ty pompujesz az sie odpowietrzy i tak samo z koleinym kołem:) pisze to bo nie mam pewnosci czy wiesz co co chodzi wiec przepraszam ,:) radze bys cierpliwym bo nieraz trzeba sie napompowac i z 20 minut zebyzałapała pompka :)płyn kupisz na w kazdym motoryzacyjnym sklepie to jest do akrzyń automatycznych ale same zaleca go do hamulcy a bez powodu płyn nie mógł wyleciec musi byc nieszczelnosc gdześale najpierw zrób tak jak mówie musi zadziłac , jak zadzał puzniej kontroluj stan płynu w zbiorniczku tzn powinienes miec kontrolke od niego i ile działa jak cos to pisz postaram sie pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9

Witam zrobiłem sprzęgło same laser 100 jak odpowietrzyć pedał się zapada nie wraca dzięki za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin00
      Witam. Mam problem z moim MF bo coś szwankują mi hamulce. Mam go już z 4 lata i wszystko było ok i nagle pedał hamulca zrobił się miękki i wpada w podłogę. Hamować coś tam hamuje ale to już nie jest to. I teraz takie pytanie za co najpierw się złapać bo tu są chyba te hamulce hydrauliczne bez zbiorniczka i wogole nie tak jak w moim starym ursusie 1012. I tak naprawdę nigdy nie miałem doczynienia z takimi hamulcami. Szukałem czegoś na forum i w Googlach ale nic nie znalazłem. Może ktoś coś podpowie co z tym zrobić. Teraz jesień jeszcze przemęczenie ale na wiosnę pasuje to ogarnąć.
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 
    • Przez lukaszfolusz
      witam wszystkich 
      szukam schematow budowy ciagnika renault 981-4 lub moze ktos cos wie na temat ciagnika. ponieważ jest teraz troche czasu bo zima wiec chcialbym go troche wyremontować a mianowicie czasami wyskakuje rewers na dłuższych odcinkach i najczęściej jak zdejmuje noge z gazu, ktorys wtrysk juz leje i zaczyna brac olej no i lewa strona juz slabo hamuje poza tym kilka wyciekow ktore trzeba bedzie uszczelnic a no i musze wymienic walek przekazu mocy bo jest na wiekszej srednicy i musze dostac sie po lacznik ktory znajduje sie w sktzyni 
      bardzo prosze o pomoc jak ktos cos wie z gory dziekuje
      pozdrawiam Łukasz
    • Przez MateuszCiurysek
      Witam mam problem z Zetorem 5340 z przejściem powietrza do układu hamulcowego przyczepy 
      Włączyłem sprężarkę w ciągniku i napompował na 6 atmosfer po podczepieniu węża przyczepy ciśnienie spało do 0,5 i nie chce iść wyżej brak jakichkolwiek nieszczelności i nie wiem co może być w zetorze od nowości nie była podpięta żadna przyczepa z hamulcami więc może coś się zastało dodam że ostatnio zmieniłem gniazdo w ciągniku które jest dobre a co do przyczepy to do innego ciągnika podpinałem hamulce i działały i nigdzie nie uciekało powietrze co może być przyczyną tego 
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj