Polecane posty

tomek73    579

Dzisiaj na strajku rozmawiałem z kolegą co ma roczną Froterre 125 i mówi że w baku wir mu robi. Narzeka.

Ale sam mu mówię że z czym porównywać spalanie jak przesiadł się z Zetora 7745.

Co do 7730 kuzyn ma i twierdzi że w orce pługiem V&N 5x45 spala 20-25l/ha.

Mi Case MX 150 pług KV Vario 5x55 spalił do 15l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mój kolega też ma jd6630 i twierdzi że pali 22-24l/godz z 5x cos tam vogelnota no i że spokojnie 2 ha w godzinę robi, kłucić się o takie d*perele nie zamierzam może na dużym polu tak wychodzi no ale czy na działce 1-2ha tak będzie? U innego jd6430 i prasą jd z nożami też ponad 20l/godz pije, a działki po 1-3ha także więcej kręcenia niż roboty, obkupią się za duzym sprzętem a potem płacz jak to pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ferdek To ja w tamtym roku mierzyłem naszego DF K420 z prasą pasową JD 854 z załączonymi 14 nożami w sianokiszonce to wyszło mi średnio 12l na godzinę pracy :D razem z dojazdami na łąkę. Nie uwijałem się jakoś strasznie szybko tylko robiłem około 30 bel na godzinę o średnicy 135cm. Działki też nie były zbyt duże. Mógł bym trochę szybciej ale belki nie były by takie ładne. Ciągnik z tą prasą radzi całkiem dobrze i pozwala osiągać wysokie prędkości. Od biedy idzie robić na 540eko ale mija się to trochę z celem bo wcale mniej nie spali na tych obrotach. Co ciekawe znajomy ciągnikiem JD 6230 z tą samą prasą ma problemy :o Aby zrobić bele z nożami i często wyłącza docinacz bo mu się ciągnik dusi mimo że jeździ wolniej niż my DF K420. DF K420 też potrafi spalić około 20 litrów na godzinę ale to już trzeba mu dać spore obciążenie i obroty, w tej prasie tyle nie spali. Mierzyłem też dokładnie spalanie DF w tym roku z kopaktową broną talerzową agromasz BT 3m (z wałem packer) to spalanie wyszło mi 12,5l/h , obroty silnika ustawione na tempomacie na niecałe 1600rpm prędkość pracy wynosiła zazwyczaj 12,4 km/h czasami jak czułem po głosie silnika że ma ciężej redukowałem półbieg niżej i wtedy jechał 10,8km/h. Można by jeździć szybciej ale trzeba było by dawać większe obroty. Głębokość pracy 7-8cm. Przez godzinę robiłem 2,2-2,6ha gdyż kawałki nie były zbyt duże. Da się tym ciągnikiem pracować ekonomicznie tylko dużo zależy od kierowcy.

Edytowano przez inzynierobserwator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ferdek to że 2 hektary zaorze w godzinę 126 konnym ciągnikiem to w życiu nie uwierzę.

Chyba że podorywkę 15km/h.

Ja orze 150 km pługiem 5x55, 270 cm biorę na raz, przy prędkości około 9km/h i orze 1,5 hektara na godzinę.I nie dam rady szybciej.

inzynierobserwator, mało ci spala ten DF. Mi NH T 5060 105 km w podobnej bronie spalał 18l/h ale robiłem 3ha/h z prędkością 15km, miałem ponad 2 tyś obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odbiliśmy trochę od tematu. Temat jest o silnikach w zetorach. Co jest zmienione w nowych zetorach aby spełniały normę Euro 3A? Ja słyszałem że między innymi montują zawór EGR (na zewnątrz silnika - da się to odłączyć :D ) ale nie jestem w stanie tego potwierdzić gdyż dawno się nie przyglądałem nowym zetorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja was zwale na nogi 18 liter na ha plug obrotowy 4 unia ibis ziemi 1.2 klas orka około 25 do 30 cm a niby naj wiekszy smok FOLTERA 115 teren lekie wzniesienia orka po pszenicy i oborniku ale czasu nie pamientam a 2 ha na godzine zorać to prendkośc chyba 20 i pole dlugie na kilometr i wąskie na 10 metrow

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie aby zaorać 2ha/h wystarczy jechać z rzeczywistą 10km/h (bez poślizgu) z pługiem o szerokości roboczej 2m. Niestety nie mamy takich pól o długości 10 km i sporo czasu tracimy na uwrociach, bezgłowkach, słupach itp. Ale na dobrym (długim o nie zbyt ciężkiej ziemi) prostokątnym kawałku da radę zrobić 2ha/h ciągnikiem o mocy 126KM także nie śmiejcie się z kolegi Ferdka07 gdyż przy sprzyjających warunkach wydajność o jakiej mówi jest możliwa do osiągnięcia. Na niektórych piaskach grubość warstwy próchnicznej ziemi nie jest duża i się nie orze na głębokość 30cm tylko np. na 15-20cm także można czasem pogonić znacznie więcej niż te 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek to że 2 hektary zaorze w godzinę 126 konnym ciągnikiem to w życiu nie uwierzę.

Chyba że podorywkę 15km/h.

Ja orze 150 km pługiem 5x55, 270 cm biorę na raz, przy prędkości około 9km/h i orze 1,5 hektara na godzinę.I nie dam rady szybciej.

inzynierobserwator, mało ci spala ten DF. Mi NH T 5060 105 km w podobnej bronie spalał 18l/h ale robiłem 3ha/h z prędkością 15km, miałem ponad 2 tyś obr.

to ile km ma jd 6630 basik? bo chyba że coś pomyliłem ale na 99% 6630 albo może 6830 ale raczej na pewno 6630 i niby ma 160km?

ps. a jd 6430 tak dużo pali może mieć znaczenie że to wersja premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 ha na h możliwe ale jak kolega napisal wcześniej pole prostokont długie i wonskie i duze kawałki i leka ziemia do obrubki i szybka jazda ale to jest zwionzane ze stratą paliwa żeby szybko orać

 

tomek 73 ale z tym spalaniem to prawa słyszalem juz od paru ludzi co mają jd że 25 liter na mth godzine to nic trudnego nie zaleznie od modelu a wszystkie nie starsze niz 5 lat jeden nawet z 2012 roku a w orce potrafią nawet 30literków łyknoć drugi raz juz by tego nie kupili tak powiedzialo oko 4 na 5

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxxxxxxxxxxx
    • Przez Adrian99
      Witam tak jak w temacie ciekawi mnie to dlaczego niektóre zetory np.: 5211 mają dachy plastkowe jak większość a niektóre z blachy...myślałem że tu chodzi o rocznik- starsze-blacha młodsze-plastik ale nie bo zetor z 89r ma blache a 86r ma plastik...
      Jak wy myślicie dalczego to tak? pozdro
    • Przez UrsusCzesio
      Witam chciałbym aby ktoś udzielił mi jakie ciśnienie powinna wytwarzać turbina w tym silniku ponieważ mam podejrzenia że jest uszkodzona gdyż po ostatnim pobycie w serwisie przestała gwizdać, i ciagnik jest mułowaty. Z góry dziękuje za informacje
    • Przez mx_racer
      Witam chciałbym się dowiedziec jakie silniki są montowane w ciągnikach:
       
      -Kubota
      -Case
      -Steyr
      -Lamborghini
      -Same
      -Kioti
      -Massey Ferguson
      -McCormick
       
       
      Chodzi mi o wszystkie silniki nie zależnie od serii ciągnika.
    • Przez Pawelten
      Witam, powiedzccie mi w jakich modelach ciągników Case byly montowane silniki Perkinsa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj