Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
alexm34

Siew buraków, a szerokie ogumienie ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alexm34    0

Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).

Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).

power2347el    1

Witam, w temacie o uprawie poruszyłem ten temat i trzech urzytkowników twierdzi że tylko wąskie ogumienie wchodzi w grę.

Dodam że jestem w identycznej sytuacjii. Traktor ma koła 650 a siewnik choć tależowy kuhn, to nie wiem co robić. coś mi się wydaje że tylko wąskie ogumienie wyjaśni temat.

ALE jak ktos siał na szerokim niech napisze co i jak wyszło?? no i reszta jak sieje?

Edytowano przez power2347el

alexm34    0

Trochę poszperałem w temacie i co się okazuje na youtube znalazłem filmiki jak koleś siał monosemem i twierdził, że nie ma różnicy w burakach na rządkach po kole. Ja ze swojej strony uważam, że wąskie koła są jak najbardziej ok. ale szerokie mniej gniotą glebę i nie niszczą tak struktury. Osobiście próbę zrobiłem że tak powiem na sucho i nie widzę przeszkód aby nie można było siać w ten sposób. Co prawda jakoś usług na siew buraka nie szukam na siłę, ale jak ktoś jest chętny to pojadę siać na szerokich a wąskie o ile kupię to do planowanego mniejszego ciągnika, który chcę kupić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez banan575
      Jaki ciagnik na 5 ha
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez LukaszRol
      Witam zastanawiam sie jaki bybył najlepszy beczkowóz do gospodarstwa 15 ha chodzi mi szczegulnie o pojemność a pracował by w C-360
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez sebarr
      Jak w temacie- zatrudnię osobę do pracy przy pługu 5 lub 7 skib i ciągnikach JD ponad 200km
      Praca u mnie jest tylko sezonowa i na tę chwilę potrzeba mi osoby od 4maja do ok 30maja.
      Wynagrodzenie 16zł/h+ premia jeśli będę zadowolony z pracy. Praca w woj lubuskim okolice Żar i Szprotawy
      NIE INTERESUJĄ MNIE OSOBY:
      - bez doświadczenia w pracy na zachodnich ciągnikach
      - do dużego przyuczenia ( nie mówię tu o podst. informacjach jak jeździć z daną skrzynią, tylko o wytłumaczeniu na czym polega orka...)
      - osoby nie potrafiące dbać o sprzęt - tacy są "eliminowaniu" jeszcze w pierwszym dniu pracy. To jest priorytet i takie osoby naprawdę nie mają co dzwonić bo szkoda ich i mojego czasu.

tel 603 073 119 Sebastian
      ps. proszę dzwonić lub pisać smsy a nie pisać na PW bo aktualnie rzadko bywam na forum.