Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
smokus1234

czym sie różni MTZ 82 TSA od MTZ 82 zwykłego.

Polecane posty

smokus1234    0

kupiłem MTZ 82 chyba TSA z 94 r. . wydaje mi sie ze tsa bo w instrukcji obsługi kolegi znalazłem wzór- jak chodzi skrzynia w tsa i pasuje on u mnie. Początkowo myślałem ze mam zepsutą skrzynię. powiedzcie jakie sa różnice. prosze o szybką pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

a na czym polega synchronizowana skrzynia czym ona się różni??

synchronizatory to urządzenia które siedzą w skrzyni i pomagają w zazębieniu się trybów efekt jest taki że zmiana biegów w skrzyni zsynchronizowanej nie powoduje zgrzytów i jest dużo lżejsza niż w normalnej.

smokus1234    0
synchronizatory to urządzenia które siedzą w skrzyni i pomagają w zazębieniu się trybów efekt jest taki że zmiana biegów w skrzyni zsynchronizowanej nie powoduje zgrzytów i jest dużo lżejsza niż w normalnej.

dzieki

jony13    0

niemozliwe zebys miał TSA z 94r. Sprawdz czy ma turbine (takie małe cos na wydechu) a pozatym ile ma koni bo TSA ma 90 (albo 89 niepamietam)

a zwykły ma cos 84 albo 81. One róznia sie duzo w skrzyni

tomi217    1

MTZ 82 ma 81KM a MTZ 82TSA ma 90-95KM zalezy od obrotow silnika (posiada turbo) a co do skrzyni, to skrzynia synchronizowana lepiej dziala lżej wchodza biegi i nie ma zgzytów bo synchroanizatory to znaczy "hamulce kół zębatych" dlatego biegi wchodza lżej i nie ma zgrzytów, a i lepszy podnosnik ma MTZ 82 TSA :D

robson1028    67

to prawda synchronizator w skrzyni biegów jest odpowiedzialny za wyrównanie prędkości obrotowych kół zębatych, przez co zmiana biegów może się odbywać bez zgrzytów... szkoda że w 82 nie ma synchro :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować