tomaszek_135

Opinie na temat INTERNATIONAL

Polecane posty

Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

A nie wolał byś jakiegoś innego ciągnika?? Za jaką kwotę ma być ciagnik?? Może jakiegoś MTZ? Ciągniki dobre, mało palą, części łatwo dostępne. Jeszcze może jakiegos ursusa 914?

Edytowano przez Budzu321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

akurat przy tym bym sie zastanowił bo jak ktoś napisał rzadko spotykana seria. Kuzyn ma IH 574 i robił kapitalke silnika i żadnego problemu z częściami nie miał. Sam miałem kupować Internationala, ale nie było nic ciekawego w tym przedziale cenowym :D Ale jakiegoś 844 czy nowsze możesz śmiało brać i nie będziesz żałował ;) Ja polecałbym coś w wersjach XL. Mają bardzo komfortowe kabiny. I w okolicy pojawia sie coraz więcej Internationalów i jakoś nikt na bardzo drogie części nie narzeka.

A i do niektórych co piszą w tym temacie... Po co dajecie aukcje do MF jak kolega chce kupić IH ? Albo "kup Ursusa/Zetora/MTZ" bo części tanie i inne bla bla bla. Może i ceny będą lekko droższe niż do tych co podałem wyżej, ale jakość jest na pewno lepsza. Ja wiem że dla niektórych nie ma lepszych traktorów od tych, ale uwierzcie że są ;) I nikogo nie chciałem obrazić

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to moze lepiej nie bede porywał sie z motyką na słońce. Ogólnie to na ciągnik moge przeznaczyc do 22tyś. chyba ze ciągnik z turem- wtedy maks to 30tys. Głownie ciągnik potrzebny mi jest do prac takich jak : załdunek obornika, zwożenie i ładunek bel oraz odśnieżanie drogi zimą. Mtz to bardzo dobry pomysł ale w moich okolicach - podlasie, ok Suwałk mało jest takich sprzętów. W podobnym przedziale cenowym znalazłem jeszcze : http://jatkowskimaszyny.otomoto.pl/case-956xl-A270509.html oraz http://jatkowskimaszyny.otomoto.pl/zetor-7045-z-turem-nie-7245-z-ladowaczem-A256344.html. Co sądzicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0
SuwalkiOK    0

Budzu321 i jonkszi nie rozumiem czemu chcecie założyciela tematu uszczęśliwić MFem itp skoro tomaszek_135 interesuje się zakupem IHCeka. Może do MF 255 to części są dostępne i w miarę rozsądnej cenie ale do wszystkich większych to jest raczej tak samo jak z IHC i podobnymi zachodnimi, trzeba przeważnie zamawiać i nie kosztują mało. A ewentualne zakupy u braci Jatkowskich w Berżałowcach polecam bo przeprowadzałem z nimi tranzakcie i jestem zadowolonym klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

co do internationala jest dobrym ciagnikiem do póki sie nie zepsuje cena częsci i ich dostepność pozatym mają problemy z odpalaniem w niskich temp. mówie tu na przykladzie 745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Napisz coś więcej o tym 745, ile kosztują według ciebie części. Na problemy z odpalaniem warto założyć grzałkę w bloku, 30min grzania i pali jak w lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

mam dwa case 845xl z 83r i 1056xl z 89r i są to bardzo fajne ciągniki więc polecam tym bardziej że cenowo części są tańsze niż do innych zachodnich maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

co do odpalania to jak na taka marke to powinien zapalac bez zadnych grzałek mówie tu przy temp -10 mój ma swiece płomieniowe i podgrzewacz powietrza i nie odpali przy takiej temp. nie w kazdym modelu do się założyc grzałke co do częsci to ostatnio zmieniałem wałek który sie wytarł i ubywał olej ze skrzyni . kosztuje 1800zł i musiałem czekać pore dni poreszto możesz zapytac się w sklepie o cześci do danego modelu ale ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam nie wiem czy kolega zainteresowany jeszcze opiniami ale sie wypowiem. Troche tych ciagniczków zachodnich z lat 70-80 już sie u mnie przewineło także myśle ze moge cos powiedzieć Internationali były dwa 1046 i 745xl są to bardzo oszczedne ciagniki z bardzo żwawymi i twardymi silnikami i tutaj przykład 1046 zaprzęgniety do rabewerga 4-skibowego spala około 7litrów na motogodzine(2000obrotów/h) to samo paliwo na motogodzine spali na przykład john deere 2130 z trzyskibowym pługiem .co do mniejszego 745xl przykładów nie bede dawał bo jak to powiedział mój ojciec kosząc łaki "ten ciągnik nie spala tylko wącha paliwo '' ;-) fakt wersja xl dużo bardziej komfortowa biegi z boku a nie miedzy nogami kabinka ogrzewana z nawiewami i lepiej wyciszona ale różnica ceny około 5-10 tys . Co do awaryjnosci to jak dla mnie nikt fendowi nie dorówna co prawda te ciagniki są toporkiem ciosane ale ciosane w najlepszym materiale, international to tez niezawodne ciagniki no ale szczerosć nie pozwala mi powiedzieć że nie były kluczem dotykane w wiekszym w ciagu 4 lat pekł tłok wspomagania (250zł używany) oraz puszczał uszczelniacz zwolnicy prawego koła w mniejszym regeneracja pompy wtryskowej. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ciągnik marki ford to tak z mniej popularnych również bardzo małe spalanie i mało awaryjny a -20 stopni zima bez świecy to dla niego rzaden broblem jednak silniki troche mółowate ale czego można oczekiwać po trzycylindrowym 65konnym pyrtku ;-) . Jeżeli miałbym wybierac fendt, john deere, international to napewno wybrał bym ostatniego ceny cześci i zakupu ciągników są nieraz 30-40 procent tańsze a jakością i wytrzymałością nie odbiegaja od tych droższych no i to wachanie paliwa :-) . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Internacional nie polecam u mnie na podlasiu 3 sasadów ma internacionale jeden kupił internacionala za 15 albo 20 tys 100km wałek mocy ledwo zipie nikt nie chce podjąć sie roboty tego wałka mocy troche pochodzi i kaput a żeby to naprawić trzeba cały ciagnik rozbierać ponoc 2 sasad ma internacionala w przedziale tym samym mocy 90km 100km to chyba te same modele bo wygladają identycznie sasad posada w nim tura i caly ciagnik sie rozjezdza z tym turem ciagnik ledwo sie trzyma z tym turem ciagnik skrecony na imbusowe śrubki wiec nawet nie ma jak tego poprzykrecac i ten internacional juz tam dlugo nie pochodzi bo ledow sie juz trzyma i naprawde sporo sasad dal w naprawy tego ciagnika cos z silnikiem bylo to wykosztowal sie a to tur ledwo sie trzyma z ciagnikiem rozmawialem nawet z tym chlopem co naprawial tego internacionala to sam gadal ze ledwo zipie juz ten traktorek i sporo wykosztowala naprawa a moj znajomy tez ma internacionala w tym samym przedziale mocy albo nawet ten sam model :P ramiona ciagnika strasznie slabe pospawane juz mial a ich grubosc to praktycznie taka jak w 60atce nie dużo większe a moj trzeci sasad tez posada chyba takiego samego internacionala dziala normalnie ale chyba przechodzil jakies naprawy jaka cena taki ciagnik nie oczekujmy za 20 tys czy troche wiecej dobrego ciagnika jak cena taka co za ladna 60atke lepiej jeszcze pozbierac i kupic lepsza marke typu fendt detuz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

po 1. przydałby sie znaki interpunkcyjne, bo ciężko cokolwiek zrozumieć z Twojej wypowiedzi. Po 2. a Fendt czy Deutz sie nie psuje ? Jak ktoś kupił traktor ok 100KM z niecałe 20 000zł to czego sie spodziewał ? W okolicy jest sporo IH i ludzie to chwalą, a traktory ładnie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Jaka cena taki ciągnik nie oczekujmy dobrej maszyny za 20 30 tys już wolał bym MTZa :) niż to ludzie chwalą jak mają ten ciągnik to chyba nie będą gadać że to badziew tylko chwalą jaka cena taki ciągnik lepiej kupić droższą marke a lepszą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jeździłem kiedyś jednym, około 75 km miał ciekawe biegi, bo terenowe/szosowe/ wsteczny na jednej dźwigni, a od 1 do 4 była jakby sekwencja, taki "zygzak" ciekawe rozwiązanie, denerwujące jak trzeba było o parę biegów zredukować, ale jak się rozpędzać to było OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    23

Do Fendt308lsa
Kolego nie pisz,że to badziew na temat Case IHC bo zalatuje mi tutaj gimbazą. Jak dbasz tak masz. A w czym niby deutz i fendt są lepsze od Case?
Każdy ciągnik ma prawo sie zepsuć. Deutz i Fendt są droższe w zakupie,a to nie znaczy,że lepsze.Wejdź sobie na francuska stronę z ogłoszeniami to dopiero zobaczysz jakie ciągniki mają najwięcej mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może jakieś argumenty?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebaIHC    1

Witam. Uzytkujemy IHC 946 już od 10 lat, (import prywatny z Niemiec) i muszę powiedzieć ze jeśli chodzi o eksploatację i awaryjność to ciągnik naprawdę bije na głowę tak chwalone lubiane marki jak zetor czy MF. Zapotrzebowanie na paliwo nie jest duże a jedyna powazna naprawa w ciągu 10 lat to remont pompy wtryskowej dwa lata temu. Od roku mamy jeszcze ihc744 ale trudno mi się na jego temat jeszcze wypowiedziec

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 21:03, RobertT25 napisał:

co do internationala jest dobrym ciagnikiem do póki sie nie zepsuje cena częsci i ich dostepność pozatym mają problemy z odpalaniem w niskich temp. mówie tu na przykladzie 745

784 też miałem problem zima z odpaleniem. Lecz zrobiłem sobie na krótko instalacje pod świece płomieniowa i od strzała. Teraz mam delikatny problem z pompa chyba się wykancza. :)

Dnia 7.02.2016 o 17:26, Fendt308lsa napisał:

Jaka cena taki ciągnik nie oczekujmy dobrej maszyny za 20 30 tys już wolał bym MTZa :) niż to ludzie chwalą jak mają ten ciągnik to chyba nie będą gadać że to badziew tylko chwalą jaka cena taki ciągnik lepiej kupić droższą marke a lepszą :) 

Zakupiłem International 784 ok. 74km z turem dwu sekcyjnym z możliwością dołączenia trzecia sekcja dałem 17 tys wraz z transportem i nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie silnika D246 international 784 gotował mi wodę glowoca juz zrobiona zastanawia mnie jedna rzecz czego znaki kola pompy nie trafiły w ustawienie rozrządu ? Rozrzad nie był demontowany za mojego posiadania

IMG_20190206_135512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Od 14 lat użytkujemy IHC 956xl rocznik 1983 z ładowaczem stoll który jest na chwilę obecną zdjęty. Ciągnik kupiony w niemczech za 6000 euro z wyglądu gruchot jakich mało. Kabina zdewastowana w środku bez tapicerki. Ale opony miał dwuletnie pirelli na przodzie i tyle do tego felgi tył nowe. Siedzenie gramera nówka za kilka tysi. Silnik i skrzynia pracowały elegancko i to było najważniejsze. Po 14 latach wiem że to był dobry zakup bo wymienione tylko sprzęgło ale to element eksploatacyjny więc to normalne. Do tego zrobiliśmy silnik bo brał trochę oleju. Teraz zmieniam go na 1455xl. Każdemu polecam tę markę Fendt się chowa przy IHC. Ciągnik mocny i wytrzymaly paliwo wącha i wysoki komfort jak na lata 80

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo527
      Dzień dobry. Jestem tu nowy i coś nie bardzo ogarniam pisanie postów. Napisałem odpowiedź i nie mogę jej wysłać. wyświetla się coś takiego, że musi sprawdzić moderator, a kolor tekstu zmienił się na jakiś dziwny i dostał statu ukrytego. Co robię nie tak ?
    • Przez kacpermtz820
      Witam posiadam kombajn zbożowy international 431 i nie chce się wyłączać wysyp zboża gdy jest mało albo wcale w zbiorniku niewiem co to może być
    • Przez Johnnn
      Witam, gdzie w ciągniku International case 744 mógłby się znajdować numer silnika? Z mojej wiedzy wynika, że ten model może mieć jeden z dwóch typów silnika: albo d206 albo d239. Gdzie znaleźć ten numer? 
      Na bloku znalazłem jedynie numer 04 24 C, podobno może być też pod głowicą ale niczego nie zauważyłem.
      Czy ktoś ma jakiś pomysł? 
    • Przez Razzor
      Witam jakie są wasze opinie na temat traktora renault 95.14 RS, 85 KM, silnik MWM, skrzynia i rewers mechaniczny,czy jest godny uwagi?
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, do wiosny chcę zakupić traktor. Modele jakie mnie interesują to mtz 82 i case international 845 xl, 844 xl. Chciałbym poznać opinie na temat tych modeli, jak jest z awaryjnością, jakie są ceny części? Czy może lepiej wybrać inny traktor w cenie do 35 tyś o mocy 80-85km?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj