Darek578

Wszystko na temat hali wysokiego składowania.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek578    0

Witam jestem poczatkującym gospodarzem i w najbliższym czasie musze wybudować jakiś budynek do składowania maszyn i skrzyniopalet. Wymiary to 20x17 , wysokość ok 9m i jedna brama wjazdowa. Myślałem o hali z płyty obornickiej i podłodze z durobetonu , ktoś może już przerabiał ten temat i wie jakie to koszta w przyblizeniu , nie byłem jeszcze u żadnego wykonawcy.

 

Dzieki za wszelkie propozycje i podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Od 500 do 1000zł za m2. Musisz powysyłać zapytania. Ciężko stwierdzić ile dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja poza binami zboże trzymam w hali o konstrukcji murowanej ze słupani żelbetonowymi, podłoga to żelbeton 10cm na "chudziaku" 15cm, dach z blach trapezowej na konstrukcji stalowej. Wymiary 63x20.

Koszt budowy to 380 tys z częsciową robocizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwan70    0

Witam jestem poczatkującym gospodarzem i w najbliższym czasie musze wybudować jakiś budynek do składowania maszyn i skrzyniopalet. Wymiary to 20x17 , wysokość ok 9m i jedna brama wjazdowa. Myślałem o hali z płyty obornickiej i podłodze z durobetonu , ktoś może już przerabiał ten temat i wie jakie to koszta w przyblizeniu , nie byłem jeszcze u żadnego wykonawcy.

 

Dzieki za wszelkie propozycje i podpowiedzi.

 

 

Podeślij więcej informacji "wiadomością" . Jakiś szkic lub projekt, jeżeli taki posiadasz? Spróbuję pomóc. Prześlij dodatkowo informacje - powierzchnie jaką maja zajmować maszyny, powierzchnię jakie maja zajmować regały, wysokość skrzyniopalet, i przypuszczalna wagę 1 palety? Takie gdybanie o kosztach +/- nie prowadzi do niczego. Cena zależy od wyposażenia ( w tym przypadku regałów) i konstrukcji z jakiej będzie wykonana.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Mając na myśli hale wysokiego składowania mam na myśli wysokość nie bedzie ona wyposażona w regały bo do zwykłych skrzyniopalet nie mają one sensu, bylem w obiekcie z takimi regałami w Drwalewie koło Grójca bardzo fajna sprawa ale koszt byłby wiekszy od samej hali. Narazie nie posiadam projektu zostaje tylko gdybanie ale widze to tak :

-Wymiary 20x17m wysokośc 9m

-Konstrukcja stalowa

-Płyta warstwowa styropianowa ściany 5cm dach 10cm

-Posadzka przemysłowa

-Jedne drzwi segmentowe 4x4,3m

Myslałem że ktoś może stawiał hale o podobnych rozmiarach i zna koszta w przyblizeniu. Tak czy siak dzieki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Chcialbym postawic Wate balaszna o konstrukcji metalowej o wymiarach ok 20x10m wysokosc 4m. Mam pytanie ,orjetuje sie ktos jak to jest z t z papiermi o budowe,pozwolenia? jaka jest odległosc od granicy sasiada? siasiad musi wyrazic zgode? bede wdzieczyny za odpowiedz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Normalne pozwolenie na budowę jest potrzebne, odległość od granicy 3m chyba że są okna lub bramy to wtedy 4m.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

witam mam pytanie na podwórku stoji duży garaż a przy nim mały magazyn na części teraz mam zamiar rozwalić ten magazynek i postwić hale z posadzką betonową wymiary 10/14 m wysokie na 4 metry pytanie teraz czy da się zrobić coś takiego jak rozbudowa tego magazynu czy musze pisać o rozbiórke a następnie plan i pozwolenie na budowe jak to wygląda ? jak ktoś wie to ile same pozwolenia na budowe kosztują orjętacyjnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Można zrobić rozbudowę albo rozwalić tamto stare i od nowa pozwolenie na budowę. Na obie wersję musisz mieć projekt. Samo pozwolenie to koszt niewielki, opłacasz 1 zł za metr 2 powierzchni tylko że do tego dochodzą koszta związane z adaptacją projektu do twojej działki oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Na twoim miejscu radziłbym przejść się do jakiegoś projektanta i pogadać z nim która opcja lepiej by wyszła.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich, Chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o używanej zgrabiarce claas liner 1550:
      -jakie macie opinie na jej temat,
      -jak z awaryjnością,
      -jak cenowo,
      -czy warto kupić takową czy inna?
    • Przez Alicjaszymanska
      Witam, pacjent zetor 12045. Nie odpala.
      Objawy sa takie: dwa tygodnie temu wracal do domu i nagle tracil moc. Zjechano nim na pobocze. I nie dalo sie go odpalic.
      Wyglada to tak:
      Rozrusznik kręci pompa paliwo podaje do wtryskow te klamki na gorze sie poruszaja tak jak powinny. Ale nie ma tego momenty jakby to nazwac odpalenia. Dym leci siwy/czarny.
      Przyprowadzilismy drugi ciagnik zeby go zacholowal do domu. W domu mąż, ktory ten ciagnik zna dosc dobrze zaczal go sprawdzac. 
      Oddal pompe do sprawdzenia-popma dobra. Poznie przedmuchal rurki wymienil filtry. Dalej nic. Zajelismy sie wtryskami. Wymienione tylko koncowki reszta wtrysku dobra. Zamontowalismy-dalej nic. Szlismy dalej-Glowica- oddana do regeneracji. W między czasie maż przejrzal rozrząd, pierscienie-ktore byly wymieniane 3 miesiace temu. Wyglada wszystko ok. Wał też nie nosi oznak zniszczenia. W oleju nie bylo żadnych metalowych opiłkòw.
      Przyszla glowica. Zalozona. Objawy dalej takir same jakbysmy nic z nim nie robili
      Pierwszy raz widze ze moj maz jest bezsilny i nie wie co sie dzieje. 
      Myslalan ze ktos "zyczliwy" nam czegos do paliwa dodal ale po calej diagniozie to odpada.
      Jezeli ktoś z państwa ma jakiej pomysly/spotkał sie z takim problemem bardzi prosze o informację.
      serdecznie pozdrawiam 
    • Przez kuba51661
      Jeżeli ktoś miał styczność, proszę o opinie
    • Przez kamil5421
      Witam . potrzebuje opini na temat ciagnika david brown 1690, rok cos ok 1982 . czy ktos posiadal jak z czesciami awaryjnoscia ?
    • Przez tomek_firmaTr
      Witam, chciał bym zasięgnąć informacji od posiadaczy maszyn z Krzywonoś. Jak oceniacie serwis: Czas przyjazdu od zgłoszenia, Fachowość mechaników, Dostęp do części od ręki itp.
      Bardzo zależy mi na prawdziwych opiniach, planuję zakup od nich traktorów, a dochodzą mnie słuchy że serwis to nie jest ich mocna strona.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj