Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

GABBER85    1306

2,5-2,5    -    2,5-2    -    2    -    2-2,5    -    2,5-2,5

  • Thanks 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

witam. planuję zmienić swój opryskiwacz ciągany 21m na 33 m. Jest kilka na olx. Mam pytanie do urzytkowników tak szerokich belek jak one zachowują sie na polu czy są w miare stabilne i jak wygląda ich praca w poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

Myślę ze umnie bez distance control by dało radę bo pola równe bez pochyłości, bardziej przy takiej szerokoći obawiam się poprzecznego falowania belki. U mnie 27 m nie wiele zmieni w ilości przejazdów musi być 33 bo chcę cigać dużym traktorem a tam opony 650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Niestety ale i na równych terenach przy tej szerokości już distance control dużo odciąża operatora. 

Ja przy 27m 580 opone 4 redlice na ścieżkę tyle samo będzie przy 650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

witam, czy ktoś miał doczynienia z opryskiwaczami mescomp ? szukam zawieszanego około 1000l z belką 21m myślałem kvernelanda lub kuhna ale cena przeraża, a z Polskich to sam nie wiem... może ktoś coś poleci ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś zainteresowało to warto zainteresować się takim komputerem do rozsiewacza nawigacją satelitarną lub sam komputer.
Polska firma, Polska produkcja. Nowość na rynku

quartmann komp przod jasny.jpg

quartmann komp przod niebieski.jpg

quartmann modul.jpg

navi front ready.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomixp    2

Witam serdecznie.

Szukam czegoś na początek przygody z opryskami. Do tej pory korzystałem z usług znajomych ale kilka poślizgów w dostarczaniu środków a potem w dogrywaniu usługi skłania mnie do zakupu własnego sprzętu.

Dwa podstawowe warunki - zbiornik 1000l i belka 15m. rocznie 50-60 ha do opryskania. Pszenica, żyto, pszenżyto. 

Czy do 20-25 tysięcy można wyrwać coś sensownego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    195

Czy jest sens rozważanie dołożenia distance control do belki 21m? Wiadomo, że to wygoda, ale opryskiwacz będzie nowy i belka jak na tą szerokość całkiem nieźle się zachowuje (Khun lexis, belka Equilibra). Czy ktoś z forum posiada taką szerokość z distance control?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jaka dopłatą? jak nie absurdalna to bym dołożył


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    195
1 godzinę temu, yacenty napisał:

jaka dopłatą? jak nie absurdalna to bym dołożył

Wyjdzie pewnie 15k. Belka ma jaskółkę więc fajnie by to współpracowało a DC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jak ma równe pola i ładna praca belki to nie warto. Przy 27m już znacząco odciąża operatorów DC. 

Na ilu sensorach jest?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    195
18 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jak ma równe pola i ładna praca belki to nie warto. Przy 27m już znacząco odciąża operatorów DC. 

Na ilu sensorach jest?? 

No właśnie chodzi mi o to że belka stosunkowo krótka. Dla takiej belki są 2 sensory. Sama praca belki jest ok. Nie jest to poziom amazone/agrio/damann, ale equilibra to najlepsza belka w khunie, montowana np. w Oceanisie. Pola w miarę równe ale skłony też się zdarzają. Do belki 27 i więcej nawet bym się nie zastanawiał a tutaj to jest zagwozdka. Niby mogę to później dolozyc, ale jak teraz unia dopłaci połowę to właśnie wyjdzie mnie 15k. A jak dołożę kiedyś to będzie x 2. 

 

W sumie yacenety ma sporo racji że koszt jest niewielki. Opryskiwacze tak poszły do góry, że tak nieźle wyposażony Khun/Kverneland/Agrio alka to już >250k. Czyli taki DC wychodzi ok 6% ceny całego opryskiwacza. 

Edytowano przez odrion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    195
22 minuty temu, Tomek90 napisał:

Min 3 czujniki. 

No właśnie doczytałem że 2 czujniki zarządzają wysokością i nachyleniem a nie zmienną geometrią. 3 czujniki są potrzebne do zmiennej geometrii. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

To jest tak ze przy 2 bierzesz 3 a przy 4 bierzesz 5 czujników żeby to dobrze chodziło. Dobra belka 21m przy równym terenie nie potrzebuje DC, mówię o dobrej pracy takiej jak Agrio ma i tam np przy 24m paralomat wystarcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wszystko zależy czego kto oczekuje, u mnie przy 21m stary 15letni hardi spełnia swoje zadanie i na tle 5 innych opryskiwaczy które miałem jestem zadowolony, z tym że ja powoli jeżdżę przy pryskaniu 8-10km/h


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jakie dysze przy tej prędkości i jaka wydajność cieczy?? Szukam dyszy na 150l wydatku i zastanawiam się na CVI albuza fioletowe 025, obecnie robię na avi twin 030, ale przy niższych dawkach za duża prędkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Posiada ktoś z was jakiś zachodni opryskiwacz zawieszany ze zbiornikiem 1500l lub więcej? W niedalekim czasie trzeba będzie wymienić obecny opryskiwacz ciągany, 1500l belka 15m, na coś wygodniejszego i większego, mamy bardzo dużo małych kawałkow, a opryskiwacz miałby współpracować z forterrą 120 z przednim tuzem, stąd pomysł na zawieszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

muszę wymienić dysze w opryskiwaczu pilmet. chciałbym ezektorowe ceramiczne, nie wiem czy dwustrumieniowe czy pojedyncze. nie wiem też jaką firmę wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj