Skocz do zawartości
Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

drizzt24    1

Miałem podobny dylemat. Do tych polskich wynalazków jakoś nie mam przekonania, z racji tego że znajomy ma biardzkiego i już kilka razy spawał.

Przeglądając olx (chyba z pół roku) w końcu kupiłem używany Bury 600/15 za 3000zł.  Troche pracy w niego włożyłem (nowe głowice, węże, przewody)  ale patrząc na jakość wykonania oraz naprawdę porządną belkę jestem zadowolony z zakupu.

Agrest    520

Nie masz przekonania do polskich wynalazków i dlatego kupiłeś polski wynalazek?O.o

Ogólnie na taki areał Biardzki będzie wystarczający.  Jak masz bardzo ograniczony czas to może dopytaj posiadaczy podobnych modeli ciągnika czy Twój by nie podołał z beczką 800l przy dociążeniu przodka. 

Mam 400 i 800l i jeszcze nic nie spawałem. Najdalsze pole 12 km od domu więc trochę po drodze się wyhuśta;)

daro189    12

Jakbym kupił 800l to ojciec wygoniłby mnie z domu :D (wiem, nie musiałbym pełnego wozić)

Ogólnie jedni chwalą biardzkiego, inni przeklinają, mało jest niestety użytkowników którzy mają tą nową lancę adria, może jest solidniejsza, znowu niektórzy mają problem z dyszami obrotowymi i wiecznymi wyciekami. Oj trudny wybór.
Mam czas do wiosny to jeszcze będe wertował ogłoszenia, jest nawet ładny krukowiak 500l za 3500 tylko troszke za daleko dla mnie, ale w sumie jak sięzdenerwuje to i pod Szczecin pojade :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    520

Jakiego byś nowego nie kupił to w tej cenie będziesz miał zawsze głowice najniższej jakości podobnie jak i rozpylacze. Niska cena skądś się bierze.

W 400l  przy większym ciśnieniu zaczyna mi cieknąć spod nakrętek od zaworu antykapiącego. W młodszym 800l na razie tego problemu nie ma.

Z drugiej strony po kilku latach jak zawiedzie ten tańszy plastik można pokusić się o modernizację i włożyć co się chce. Kładąc nacisk na jakość tanio na pewno nie będzie 

Przesiadka z 400 na 500 to trochę kiepsko.

Wszystko zależy jakie masz kawałki, jak daleko od domu. Jeśli masz duże działki to rozważ transport wody przyczepą z mauzerem żeby nie tracić czasu na dojazd i zachowaj opryskiwacz który masz do czasu uskładania większej kasy. Może wówczas zwiększysz areał i ciągnik?

daro189    12

Dobrze piszesz, dzięki, 

Będe jeszcze wertował ogłoszenia, ale dzięki za informacje nt. biardzkiego ;)
Galerie oczywiście widziałem, jak to wszystko się łamie, ale z drugiej strony ile takich maszyn już się sprzedało. 
Jeszcze pojeździmy po składach, ojciec oceni co to warte ;)

drizzt24    1
Dnia 29.10.2017 o 14:39, Agrest napisał:

Nie masz przekonania do polskich wynalazków i dlatego kupiłeś polski wynalazek?O.o

No w sumie tak:) gafę strzeliłem. Chodziło mi o półkę cenową:)

ZYLA    66
Bylem w firmie Biardzkiego i jednak będę brał z tej firmy. A miał być jar-met. 600l/15m z nową lancą. Lance wyglądają bardzo solidnie jak i cały opryskiwacz. Nwm. Może jar-met był by lepszy, ale na zywo nie widziałem, a w ciemno nie będę brał.

GRZES1545    22

Ja też wezmę Biardzkiego 500l, jakby coś się działo to fabryka blisko reklamację się zrobi:)

Edytowano przez GRZES1545

Agrest    520

Jeśli opryskujesz tym co masz w avatarze to 500l jest bezsensownym wydatkiem, bo   z 500l oprysku ( z rsm już nie) to dociążona c 330 sobie poradzi.

GRZES1545    22

A muszę pryskać tym co mam na zdjęciu? dla mnie wystarczy 500l i myślę że c360 też nie będzie przeciążona tą pojemnością.

Agrest    520

Z mojej strony to nie był atak na Ciebie, tylko rada żeby wybrać coś większego i nie żałować po dwóch zabiegach decyzji, bo akurat te 100l więcej stykło by na działkę lub lepiej dzieliło by się pestycydy na beczkę .... że o 800l nie wspomnę. 

Mam jx 70 na kołach 420 z tyłu. Miotałem się z myślą co ja zrobię takimi szerokimi kołami w zbożu. A no nic coby wpłynęło na zniżkę plonu. Zapinam 800l i robię 4 ha.

Wcześniej zabiegi robiła 30-tka z 400l na plecach.  Cieczy brakowało np po 400 m od dróżki poprzecznej, więc wyjazd z powrotem torując ten sam ślad. Później z kolejną pełną ponownie tą samą ścieżką aby dokończyć kwaterę. Tak więc czas tu 3 razy dłuższy a straty z ugniecania wyższe.

Edytowano przez Agrest

GRZES1545    22

Trochę masz rację, ale 800l to na razie za duży dla mnie, pola mam dość blisko domu. ale może kiedyś zmienię na większy jak dojdzie trochę ,h,

Problem mam tylko z doborem końcówek rozpylaczy, szukam opinii i rad żeby wybrać coś w miarę dobrego.

Do biardzkiego  proponują z tego co wiem rozpylacz Lehler.

Edytowano przez GRZES1545

Agrest    520

Ale to chyba w opcji za dopłatą? W standardzie to są jakieś najtańsze za 3-5 zł. Jeśli dopłacasz to na pewno szukaj czegoś na wiatr minimum 5-6 m/s. Ja się ciągle zbieram ale jakoś brak mi motywacji.

Może tu kolega @MMAT pomoże dobrać coś na wiatr w dobrej cenie

Edytowano przez Agrest

Mikruss    75

Ja tez jak myslalem o opryskiwaczu  to myslalem 800 l max a trafil sie 1200 l i 21 metrow uzywany Kuhn, wiec stwierdzilem ze najwyzej pelnego nie bede lał i myslalem od razu o jego zwezeniu na max 18 metrow, dobrze ze zwezanie odpuscielm bo sie okazało ze niektore dzialki jade w jedną strone hehe a opryskiwacz leje do pelna i smigam fergusonem 390, nawet rsm 32 , takze ja bym rozwazył wiekszy , bo 500l to ni kij ni w zab, a c360 spokojnie da rade 600l,  a jakbys jej dał tłok wspomagajacy od zetora to i spokojnie 800 dzwignie.

• Like 1

Jarecki88    187
Dnia 2.11.2017 o 20:04, Mikruss napisał:

a jakbys jej dał tłok wspomagajacy od zetora to i spokojnie 800 dzwignie.

Co z tego, że dźwignie jak nie da się z tym jeździć?

sumek666    18

mam pytanie z kategorii ciekawostek technicznych.

czy jest jakiś polski zawieszany opryskiwacz sterowany przez ISOBUS?

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

maniek83    5

Jeśli chodzi o ISOBUS to można znaleźć wśród polskich producentów, ale z tym standardem jest taki problem, że jest on bardzo niestandardowy i czasem soft opryskiwacza nie do końca działa na sofcie ciągnika. Poza tym jeden panel obsługuje i ciągnik i opryskiwacz więc nie wszystkim da się sterować jednocześnie.

Jeśli już to taki system brać od tego, kto robi i ciągniki i opryskiwacze.

sumek666    18

Masz na myśli kupić np i ciągnik i opryskiwacz JD czy Kubota? Niestety nie ma polskiego producenta ciągników z isobus :) chce kupić ciągnik i zastanawiam się czy dobierać monitor obsługujący isobus czy lepiej dołożyć monitor do opryskiwacza.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

Kula07    140

Najlepiej poprosić o wszelkie normy jakie spełnia jeden i drugi ISOBUS i poprosić o testy które by potwierdziły kompatybilność obu maszyn.

• Like 1

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

SuperIQ    0

Witam,

Isobus od samego początku to pomyłka, bowiem nigdy monitor nie będzie nadążał za rozwojem sprzętu i jego nowymi funkcjami. Słyszałem, że są już prace na zupełnie nowym systemem. W tej sytuacji jakiekolwiek zakupy Isobus to wyrzucanie pieniędzy.

radzioRS    0

Witam wszystkich co myślicie o bury perkoz 800 15 Annovi Reverberi 140l hyd podnoszenie i stabilizacja oraz korpusy wielopozycyjne ,zawór arag ręczny stałocisnieniowy za 16000 brutto czy cena dobra i interesuje mnie opinia o nim 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez vitoma
      Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

No to zaczynamy:

Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.

I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.

Miejscami trzeba było popracować ręcznie.

No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.

Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.

Przymocowany wstepnie.

Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).

Będzie troche z tym robotki .

Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
      Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

Wodowskaz wyskalowany...

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez tofil
      Witam
       Od jakiegoś czasu rozglądam sie za opryskiwaczem do 1000l zawieszany belka 18m hydraulicznie podnoszoną i stabilizacją wymuszoną hydraulicznie rozwadniacz boczny  tak do 15 tys macie jakieś propozycje ostatnio zaciekawił mnie opryskiwacz Agrola  co myślicie o nim czekam tez na opinie użytkowników innych opryskiwaczy