Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

toperz    4

nie sprecyzowałem ,chodzi mi konkretnie o sam system  przechyłu belki , jak to jest wymuszane  przez silnik elektryczny ....???? czy też siłownik hydrauliczny  ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Silnik elektryczny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Oferta na Pume.

 

- opryskiwacz 3000/21

- zbiornik 3000 litrów wykonany z żywicy i włókna szklanego na zewnątrz laminowany, w środku podzielony falochronami co nie powoduje rozkołysania się cieczy, z możliwością opłukiwania dyszami rotacyjnymi

- suchy wskaźnik cieczy

- ramiona 21 metrów z możliwością składania ręcznego na 18 metrów

- automatyczny pochył ramion (paralomat)

- trzy węże hydrauliczne

- oś z rozstawem z hamulcami

- koła 13.6/38

- błotniki

- zaczep górny transportowy

- pompa włoska AR 250 o wydatku cieczy 250 litrów na minutę

- komputer Basic Terminal Muller Elektronik

- elektryczna regulacja wydatku cieczy,9 sekcji roboczych dzielone

- potrójne korpusy dysz zamocowane na rurce ze stali nierdzewnej co 50 cm

- zbiornik czystej wody 200 litrów

- rozwadniacz środków ochrony roślin z możliwością opłukiwania pojemników po pestycydach 60 litrów

- potrójny system filtracji jeden filtr ssący dwa filtry tłoczne

- zabudowa boczna

- możliwość tłoczenia

- opryskiwacz przystosowany do RSM-u

- komplet dysz avi tvin 03

- oświetlenie drogowe

- myjka

- WOM

- atest opryskiwacza ważny 5 lata

 

Cena 128tyś netto

Mi wycenili Agrio Puma 2500l 21m belka 95tys netto koła 13,6x38 błotniki, głowice potrójne, 9sekcji, komputer spraydos Muller, dysze Albuz Avi Twin, oświetlenie nocne 2halogeny LED oś bez hamulców, trzy węże hydrauliki

 

Duża jest dopłata do osi z  hamulcami? jak opryskiwacz będzie pracował z ciągnikiem około 110KM będą hamulce potrzebne w opryskiwaczu? trochę gór mam

Jak ciągnik będzie miał trzy pary złączy hydrauliki(w tym jedną z elektrozaworami) to warto dopłacać do dwóch węży przy opryskiwaczu

 

Dobra cena za ten opryskiwacz czy targować jeszcze? bo tyle mi na miejscu przedstawiciel wycenił? Zaproponował mi jeszcze że sprzedadzą mi model 2500l(na fakturze) z beczka 3000l

 

Oglądałem dzisiaj Nape u sąsiada to jakość wykonania super tylko ciekawe czy w  Pumie jakość ta sama

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakość wykonania ta sama.
Nie wiem ile konkretnie jest za hamulce. Z cena pewnie coś jeszcze da się zrobić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Kula07 , a jak paralomat  sprawuje sie w łanie , tzn. czy czujniki zareagują pod oporem np.  flagowego liścia w zbożu czy łęcin ziemniaków ???? czy tylko przy kontakcie z mocniejszą przeszkodą czyli z ziemia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tego nie wiem z autopsji ale wiem, że ustrojstwo spełnia swoje zdanie czyli musi reagować na kontakt z rośliną.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko zależy od ukształtowania terenu. Nie pamiętam jaki to jest koszt, ale napewno nie gigantyczny a robote robi szczególnie na pochyłościach.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie ma jednej jedynej. Według mnie czołówka jest na tym samym poziomie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam dylemat pomożecie:))

1. Hardi Commander 

  • Zbiornik polietylenowy 3000 z suchym wskaźnikiem poziomu cieczy

  • Zbiornik na wodę do płukania instalacji 500 l

  • Urządzenie płuczące zbiornik pod ciśnieniem

  • Zbiornik na wodę do mycia rąk 30 l

  • Pompa: 464 (276 l/min; 15 bar)

  • Układ rozrządu cieczy EVC

  • Komputer pokładowy HC6500 + Joystick

  • Układ jazdy równoległej + automatyczne włączanie wyłaćzanie sekcji

  • Wyrównywacze ciśnienia na sekcjach

  • Wysokoprzepływowy filtr ssawny EasyClean

  • Samoczyszczący filtr ciśnieniowy CycloneFilter

  • Rozwadniacz preparatów TurboFiller

  • System rozrządu układu cieczowego

  • Hamulec postojowy

  • Hamulec pneumatyczny

  • Równoległowodowy układ podnoszenia belki

  • Rozstaw kół w 1,8 lub 2,0 m

  • Potrójne korpusy rozpylaczy TRIPLET

  • Oświetlenie drogowe

  • Dyszel z zaczepem górnym

  • Prześwit – ok. 800 mm

  • Wysokość belki: 450 – 2250 mm *

  • Zestaw do kalibracji opryskiwacza 

 

2. Dammann 

Opryskiwacz przyczepiany Dammann wariant Land-Cruiser stworzony jest dla klientow wymagajacych wysokiej stabilnosci przy zastosowaniu prostej techniki wyposazenia. Urządzenie spełnia wymogi Instytutu JKI w Braunschwieg. Jest badane i testowane pod względem bezpieczenstwa pracy. Każdy opryskiwacz poddawany jest kontroli końcowej. Do klienta dostarczany jest z plakietką atestową, badaniem TüV wedlug StVZO zezwalającym na poruszanie sie z prędkością do 25 km/h, instrukcją. Opryskiwacz Dammann ANP 3024 Land Cruiser poj. 3000l, poj. max. 3300l, szerokosc belki 24m, dzielenie belki 12/24, wydatek pompy 250 l/min, 7 sekcji roboczych, ogumienie 270/95 R48 (11.2x48), rozstaw kol 1,5 do 1,8m , zbiornik na czysta wode 300 l. Wyposazenie podstawowe: - Stabilna rama z bezposrednio umieszczonym zbiornikiem - Dyszel sztywny, zaczepiany na zaczep transportowy ciagnika - Dwuobwodowa instalacja hamulcowa + os hamowana - Instalacja oswietleniowa z 7 zylowa wtyczka - Zbiornik glowny wykonany z tworzywa GFK o zwiekszonej o 10% pojemnosci - Zbiornik swiezej wody do plukania zintegrowany w zbiorniku glownym - Bezposredni, mechaniczny wskaznik poziomu cieczy - Maszt hydrauliczny ze zintegrowanym lancuchem chroniacym prowadzenie przewodow - Belki opryskiwacza skladane hydraulicznie, w 50% z aluminium dla wiekszej stabilnosci i zmniejszenia wagi, dysze chronione na calej dlugosci - Seryjnie potrojna glowica dysz obslugiwana recznie - Dysze ID3 POM, (polimerowe) jeden zestaw do wyboru - Rury cieczowe 1/2" (stal nierdzewna), 50 cm odleglosci miedzy dyszami - Belka standardowo z eletrycznym sterowaniem wyrownaniem - 6-cylindrowa pompa membranowa 250 l/min., naped poprzez wal przeg.-telesk. , pompa pozycjonowana na dyszlu - 4-drozny zawor w obszarze ssania 2" - 4-drozny zawor w obszarze cisnienia - Filtrowanie cieczy przez filtr ssania i cisnieniowy - Elektrycznie zdalne przelaczanie sekcji - Komputer Spraydos dla w pelni automatycznej regulacji i dawkowania cieczy - Czyszczenie zbiornika poprzez wbudowane dysze - Podnoszenie i opuszczanie, jak i skladanie i rozkladanie belki poprzez zawor sterujacy ciagnika wymagane 2 zawory dwukrotne - Zbiornik na swieza wode 20 l - Rozwadniacz 30 l z iniektorem do ssania, plukaniem pierscieniowym i dysza do plukania opakowan Wyposazenie dodatkowe: Terminal Basic ISOBUS, Joystick III ISOBUS Jobrechner, przygotowany pod GPS TRACK-Leader II jazda rownolegla Odbiornik GPS EGNOS A101 SECTION-Control automatyczne Wyl./zalaczanie sekcji Dysze ID POM 1 zestaw do wyboru Dysze uzywane nie podlegaja wymianie Wymiana nie uzywanych dysz mozliwa w przeciagu 14 dni od dostawy !!! TB247S 12/24 7 sekcji belki 3 – 3 – 4 – 4 – 4 – 3 – 3 Zwiekszenie sekcji z 7 do 9 1 – 2 – 3 – 4 – 4 – 4 – 3 – 2 – 1 Rozwadniacz 60l zamiast stand. 30l Halogenowe oswietlenie belki 2 reflektory kpl. 2 krotny blok zaworowy Amortyzacja dyszla Błotniki z chlapaczami

 

Co wybrać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

A cenowo  jak to wychodzi ?


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Euro oczywiście.
O Napie nie myślałeś?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Szukam zawieszanej 600-tki. Jaka polska firma robi najlepszy sprzęt tego typu? Zamierzam wydać 10-15tyś. brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

z jakim wyposażeniem ?  napisz na pw bo też takiego szukam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert0099    0

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie firmy i opryskiwaczy HORUS. Chodzi o 1500l 15m belka.

Jaka jakość, jak się sprawuje, bo cena dziwnie atrakcyjna.

Pomóżcie,  pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Witam. Zastanawiam się jaki opryskiwacz będzie lepszy? Biardzki czy jar-met?

Ma być ciągany 1200/15 hydraulicznie rozkładany.

Co do ceny przy podobnym wyposażeniu jest porównywalna.

Który polecacie? Dzięki. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16

my mamy biardzki 800l lance 15 m i nic się nie dzieje z nim narazie.Pracuje już dobre 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkad    1

Przez ok. 10 lat byłem posiadaczem 600l opryskiwacza jar-met. Przez ten czas nie było żadnych usterek. 2 lata temu zmieniłem na Biardzki 800l i co do jakości wykonania nie widzę różnic. Oba spisują się dobrze.

Najlepiej żebyś zobaczył ten i ten na własne oczy i sam ocenił. Na twoim miejscu bardziej skłaniałbym się ku Biardzkiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Dzięki. Wizualnie bardziej podoba mi się Biardzki, jednak Jar-met ma praktyczniejszą belkę składaną w x (chyba wygodniejsza niż calabria hydro), chyba lepszą pompę udor, i rozdzielacz arag. W Biardzkim jest to pompa tolveri i rozdzielacz fermo. Które wyposażenie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13

witam ja tez stoje przed tym wyborem myslałem o belce w jarmecie takiej wzdłuź ale nie daje sie rozłożyc lewa osobno prawa osobno niewiem jak jest w belce X moze ty wiesz? Biardzki z hydropakiem dzieli sie na lewa prawa strona calabria tez sie dzieli rozkładanie ja w dobrze chyba sie tam wybiorę do biardzkiego daleko bardzo niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Belkę x możesz rozłożyć niezależnie, nawet 1/4 szerokości. Wypisz YouTube belka x to zobaczysz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj