Skocz do zawartości
Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
demon17    1

Witam, co polecacie za opryskiwacz do 12000;>?? Będzie on pracował z C-360 i na 25 ha. Wymogi to belka najlepiej 12m i bardzo dobra pompa;p Liczę na wasze propozycję ;)

tobago    6

dokładnie jak piszesz - lepiej 15m. Sam planuje coś podobnie jak demon17 do ciapka na 25ha i rozglądam sie za 15m ale nie wiem do konca co kupić. Czy używanego jakiegoś Hardiego czy nowego Tadlena. Budżet do 20tys. Oczywiście mówimy o ciąganym z beczką ok 1200l.

@Michalmeer orientujesz się w cenach promaru? Wysłałem do nich zapytanie o cennik i czekam.

Edytowano przez tobago

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

Jak ma działki 12m lub 24m tak jak ja to po co mu 15m pewnie sobie przeliczył że dla niego 12m będzie wygodniejszy

demon17    1

15m ok, wszystko ładnie pięknie ale mam dużo działek o szerokości 36m więc trzy opryskiwacze i wsio ;p a na belce 15m to nie potrzebna dodatkowa robota z wyłączaniem poszczególnych sekcji ;)

aro321    16

koledzy co powiecie na temat opryskiwaczy zawieszanych Berthoud? mam na oku 800l/15m za 3 tys zł w bdb stanie

Kalka    7

No to może jest ok :) sam nie wiem ale jak już to jakie są najlepsze

Zobacz Lechlera IDKT dwustrumieniowe ładnie pokrywają, fakt że niebieskie lubią się przytkać bo masz dwa otwory po 015+015=03 ale ja założyłem dodatkowe filtry na belke i teraz jest ok.

Regulować należy przy danym ciśnieniu i w przypadku zmiany rozpylaczy trzeba powtórzyć kalibracje.

Regulację robi się raz co pewien czas można sprzwdzić czy nic się nie rozkalibrowało

jest to bardziej zależne poprostu od długości sekcji i przewodów doprowadzających ciecz.

Zmiana dyszy nie ma tu wpływu. Oczywiście przy danych obrotach zmieniając np z 03 na 04 ciśnienie trochę spadnie

bo robisz większy ubytek cieczy, ale dalej jest wszędzie takie samo. Należy najzwyczajniej je podnieść głównym pokrętłem od ciśnienia

nie ma potrzeby ruszać tych małych czerwonych one są ustawione pod sekcję nie pod dyszę.

Edytowano przez Kalka

karolr2    180

A takie mogły by być są trochę tańsze niż idkt.http://www.lechler.agro.pl/rozpylacze_01_04_plaskostrumieniowe-rozpylacze-uniwersalne-LU.php

Kalka    7

Tak kochany sporo tańsze, ale tutaj masz jeden strumień cieczy i napewno nie nazwałbym ich przeciw-wietrznymi.

Mają co prawda "ograniczone" znoszenie tylko pytanie ile to jest :)

IDKT chyba 5m/s wiatru około tej granicy wiatr juz jest słyszalny, także niemało.

co do ceny no cóż jeżeli mówimy o ceramice to LU jakieś 20zł IDKT 40zł

plastikowe napewno będą dużo tańsze.

Możesz się też zastanowić nad IDK plastikowe +/- 16zł a napewno lepsza ochrona przed znoszeniem niż LU

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

janek82    3

witam posiada ktoś opryskiwacz firmy renal jak one się sprawują i czy warto kupic taki opryskiwacz czy lepiej sprawdzony jak pilmet lub krukowiak te jednak maja wysoka cene proszę o porady pilne

Michalmeer    366

mam pilmeta i farba schodzi z blaszek reklamowałem na bednarach i du.. na mnie wypieli ja wzioł bym teraz krukowiaka

rudemenes    2

Nie ma gorszego gów.a niż RENAL. Miałem 600 litrów 15 m. Po dwóch latach opryskiwacz na 40 ha wyglądał jak ............. Lance się łamią, same się składają pomimo maksymalnego dokręcenia sprężyn, stabilizacja nie działa, zawór stałociśnieniowy nie działa, po roku pompa się rozpadła, winda za niska dla rzepaku, głowice trzypozycyjne nie pozwalają prawidłowo złożyć lanc.... To tak z grubsza - jednym słowem - unikaj tego jak trądu .....

pawelec    85

tanie to psy mięso jedzą.

masz nauczkę że tanie przeważnie oznacza nieopłacalne.

Mnie nie stać na tanie rzeczy.

Polecam Tad-Len 812, nie mam zastrzeżeń do konstrukcji, malowania czy działania. Co prawda ma narazie tylko jeden sezon ale myślę że się polubimy ;)

Igor03    2

Panowie mam zamiar zakupić nawy opryskiwacz pilmet PLUS 2521 także proszę o opinie posiadaczy takiego sprzętu...

Jak się zachowuje belka?, komputer SPRAY Muller jak się spisuje ?, czy brać wałek WOM homokinetyczny ?.

Pilmet PLUS 2521 standard

- rozwadniacz

- elektrozawór

- komputer SPRAY Mullera

- uchwyt do komputera

- głowice 4-poz.

- oświetlenie drogowe

- oświetlenie nocne

- wałek przegubowy homokinetyczny

Cena proponowana przez dilera 74.000 zł netto, dobra cena?

Edytowano przez Igor03

Mateusz-06    104

Wydaje mi się ,że na 60ha opryskiwacz 1500l-1600l jest za mały. Ale jak chcesz to weź Krukowiaka sam miałem i bardzo polecam. Ale na twoim miejscu uzbierał bym troszke więcej kasy i kupił coś większego bo teraz masz 60ha a za 5lat możesz mieć 100ha i kolejny wydatek na opryskiwacz ja jak miałem ok.75ha to wydawało mi sie że krukowiak wystarczy mi na długie długie lata a po 4latach musiałem kupić nowy większy też miał być krukowiak ale wybur padł na Amazone UX 3200. A no i amazone pracuje teraz w gospodarstwie o powieszchni 90ha a krukowiak u mojego wuja na 30. :D

Igor03    2

Panowie mam zamiar zakupić nawy opryskiwacz pilmet PLUS 2521 także proszę o opinie posiadaczy takiego sprzętu...

Jak się zachowuje belka?, komputer SPRAY Muller jak się spisuje ?, czy brać wałek WOM homokinetyczny ?.

Pilmet PLUS 2521 standard

- rozwadniacz

- elektrozawór

- komputer SPRAY Mullera

- uchwyt do komputera

- głowice 4-poz.

- oświetlenie drogowe

- oświetlenie nocne

- wałek przegubowy homokinetyczny

Cena proponowana przez dilera 74.000 zł netto, dobra cena?

?

vicia1223    10

Witam . podrzuci ktoś cenę nowych opryskiwaczy ciąganych o poj 1500 litrów , belka 15m firmy promar , krukowiak , horus, bury ? Który wypada najlepiej jakością do ceny ?? Będzie pracował z ursusem 3512 na 40 ha , głownie zboża i ziemniaki ..

Może jakiś inny producent , cena tak do 30 tyś brutto z małych haczykiem :P

Dzięki z góry :)

krol9    3

Ja w tym roku kupiłem Horusa 1500l ,15 m ręcznie rozkładany. Po całym sezonie użytkowania spokojnie mogę go ocenić na 4+. Dałem za niego 25600.

krol9    3

Wcześniej JD 2140, a w przyszłym sezonie Fendtem306 (70KM). Twój Ursus spokojnie da radę.

vicia1223    10

A mógłbyś ogólnie kilka słów o nim ?? Wiadomo na taką powierzchnie nie kupuje na rok czy 5 lat i chce coś żeby mi posłużyło na długie lata . Tatko 22 lata temu kupił pilmeta 300 litrów i chodzi do dzisiaj , pompa nie robiona nic , tylko przewody na zakrętach i końcówki i ogień , sąsiad włąśnie pzrez te 22 lata ma już 3 albo 4 opryskiwacz z takiej amatorskiej produkcji także mam porównanie i zresztą czasy mnie przyzwyczaiły że aby coś chodziło przez długi czas to niestety trzeba zapłacić ....Krukowiaka za tyle , te 25600 nie kupie pewnie ??

balcerek78    0

Ja planuję zakup 600l belka 12 lub 15mdo 30-stki. Jak się orientowałem u gościa z okolic Buska (świętokrzyskie) ok 5-6tys.

Wyposażenie:

-rozdzielacz stałociśnieniowy

-rama mocniejsza i ok1,5m wysoka

-końcówki potrujne dobrej firmy

-włoska pompa

-za 300zł da mi siłownik z wężami do poziomowamia belki

Gość mówi że taniej kupie ale bubel a jak chce pryskac to musze zainwestować, ale nie wiem czy warto inwesuowac w jakiegoś rzemieślnika czy lepiej kupic coś firmowego, może nawet używany np. Krukowiak Pilmet. Niby wypas w miarę, ale...

krol9    3

Za te pieniądze możesz kupić tylko z tych co wymieniłeś Promara i Horusa. Ja wybrałem Horusa dla tego że cały jest w ocynku i na to jeszcze malowany. Z wyposażenia dodatkowego mam: koła 32, pompa 150 Bertolini, rurki kwasówki, hydrauliczna stabilizacja, myjka zbiornika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez vitoma
      Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

No to zaczynamy:

Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.

I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.

Miejscami trzeba było popracować ręcznie.

No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.

Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.

Przymocowany wstepnie.

Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).

Będzie troche z tym robotki .

Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
      Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

Wodowskaz wyskalowany...

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez KlaQ24
      Witam. Jak oceniacze opryskiwacze firmy Demarol? 
      Podoba mi się ten model.
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-400-l-lanca-12-cyklon-obrrsm-nowy-CID757-IDeq2BW.html
      Co o nim sądzicie? Pompa Polska, metalowa, nie to co w Biardzkim, że pompa z plastiku, części ogólnodostępne. Piszcie swoje opinie