Skocz do zawartości
Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    196

Pilmet Europa Kver Ikarus i Krukowiak Goliat mialem propozycjie okolo 150 tys innych narazie nie jezdzilem i nie szukalem wszystko okolo 4 tys litr

Kto stoi ten się cofa, a ty nie stoisz tylko lgniesz do tyłu jak szalony wymieniając Amazone na polski. Pytam się jaki w tym sens? Tylko temu że nowy??

Adrenalina    10

Nowy to nowy :) a tamtego jak nie sprzedam to zostawie i jeden bedzie do rzepaku i jeden do zbóż:)Kolego bedzie dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

krychu    43

Jaki polecacie opryskiwacz nowy 400 l, 12 m szerokości potrójne końcówki tylko nie skotarek (minęły 3 lata od kupienia i już idzie na złom) chcę by dobrze trzymała farba. Cena to 6 tyś brutto .

wyrebski1    35

ja też kupuję Tad-Lena, decyzja już zapadła-w tyg. zamawiam 500l 12m, stabilizacja, pompa 100l/min, głowice, belka dzielona na 5, zawór stałociśnieniowy arag i chyba to wszystko, razem 6480 zł + jakiś upust.

krychu    43

Jeszcze nie słyszałem o marce tad len muszę przyjrzeć się tej firmie, cena trochę niska jak skotarek być może wykonanie takie same.

tymtus    41

Cena wyższa od skotarka o jakieś 10-20%.

Wykonianie lepszej jakości, ale to i tak nie Krukowiak czy Amazone : P

krychu    43

Amazonki są takie małe ? Nie mogę znaleźć 400 litrów. Jeżeli jest to jak wygląda cena amazone oraz krukowiaka?

SOKAN    12

Co do tad-len-a to mam 412 od sześciu lat, na rok wykonuje jakieś 130h i jest ok. I jeszcze pochodzi. Ale ze względu że jest za mały to kupiłem 815 w tym roku, jak będzie to zobaczymy. Jak na razie to nie podoba mi się rozkładanie belki (jest za skomplikowane) i jak się we wkur... na nią to ją przerobię po swojemu. Ciekawą propozycją jest Bury, naprawdę polecam się przyjrzeć temu.

tymtus    41

Może wiedzieć ile dałeś za 815? I po ile chodzi Bury o tych rozmiarach?

SOKAN    12

Stabilizacja w 412 jest na trapezie, a działa słabo. Coś tam niweluje jakieś skoki ale rewelacji to niema.

Co do 815 to jeszcze nie wiem jak będzie się zachowywała stabilizacja. Zrobi się ciepło to będę go kalibrować pod sezon. Stabilizacja u mnie w 815 jest też na trapezie z tym że z dodatkowym wymuszeniem przechyłu belki za pomocą siłownika hydraulicznego.

Wyposażenie 815:

-zbiornik 800l

-zbiornik do płukania układu ok 70l

-zbiornik do mycia rąk

-belka 15m

-potrójne głowice

-pompa tłokowa 140

-belka pięciosekcyjna

-zawór stało ciśnieniowy

-sterowanie elektryczne zaworem (czyli pstryczek elektryczek który załącza i rozłącza elektromagnes - kierunek strumienia cieczy - przelew lub belka)

-hydrauliczne podnoszenie belki

-hydrauliczne wspomaganie poziomowania belki

-oświetlenie

-wałek

cena to 10500 zł netto.

Jaka jest cena Burego to nie wiem, ale jak kupujecie spraya z tego segmentu to zwróćcie na nie go uwagę. Sam go przeoczyłem a w sumie to dużo osób go poleca.

wyrebski1    35

Bury Perkoz 400l, 12m, stabilizacja, zawór stałociśnieniowy, kwasówki i głowice to wydatek 9300 zł brutto. Firma lepsza pewnie od Tad-Lena ale czy warto aż tak bardzo pchać się w taki mały opryskiwacz!? Tadka w takiej wersji(ale 500l ale i bez kwasówek) mam za 6 tys. z groszami.

maniek83    5

krukowiak optimal 400/12 mix - cena ze stabilizacją i pięciopozycyjnymi końcówkami z trzema rozpylaczami to ok 8400 brutto

krychu    43

Ja podczepiam do C 330 więc nie ma mowy o większym. Pozatym na 30 ha spokojnie wystarcza. Krukowiak do mnie bardzo przemawia choć ten bury też ciekawy lecz nie wiadomo jak cenowo. Mam takie pytanie. Czy do tak małego opryskiwacza i C 330 można też zamontować komputer ?

malkolm    23

a po co, przecież komputer będzie droższy od opryskiwacza, sam komp z 8 tys + elektrozawory z 5 przynajmniej :)

krychu    43

Może niedługo smartfony dostaną oprogramowanie które będzie tańsze i wtedy będzie można pomyśleć.

Arturos21    4

witam chcę kupić opryskiwacz ciągany z komputerem mullera mam problem nie wiem jak go obsługiwać , na co zwrócić uwagę i po czym poznać że jest sprawny i będzie utrzymywał dawkę do prędkości?? proszę o pomoc

malkolm    23

jeśli chodzi o utrzymywanie dawki to to się kalibruje, a co chodzi o obsługę to instrukcje możesz sobie ściągnąć z naszej strony moolera,

polakko    0

musisz sprawdzić czy zawory są szczelne a reszte sie ustawi i kalibruje. Przepływomierz i predkosc skalibrujesz to masz wszystko ok. a reszta jest prosta tylko musisz zkumać o chodzi, ja złozylem dwa opr. z komputerem i z przerubkami.

Edytowano przez polakko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez vitoma
      Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

No to zaczynamy:

Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.

I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.

Miejscami trzeba było popracować ręcznie.

No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.

Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.

Przymocowany wstepnie.

Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).

Będzie troche z tym robotki .

Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
      Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

Wodowskaz wyskalowany...

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez KlaQ24
      Witam. Jak oceniacze opryskiwacze firmy Demarol? 
      Podoba mi się ten model.
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-400-l-lanca-12-cyklon-obrrsm-nowy-CID757-IDeq2BW.html
      Co o nim sądzicie? Pompa Polska, metalowa, nie to co w Biardzkim, że pompa z plastiku, części ogólnodostępne. Piszcie swoje opinie