Skocz do zawartości
Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Adrenalina    10

A ja posiadam Amazonka BBG 4200 24 metry krótki zwrotny kola skretne razem z ciagnikiem górny zaczep dwie pompy Komp Bajka

yacenty    567

w moim odczuciu zapomnij

mam podobny 1200l i wg instrukcji wazy sam prawie tone.

zawieszony na 6cyl ciągniku o masie 6 ton be zobciąznika na tuzie przy troszke szybszej jeździe potrafi bujnąć ciągnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl

wl_master    7

farmervip jeśli masz kupować coś takiego to nie lepiej ciągany 60tka będzie z nim latać jak motyl na wiosnę :) ja mam tad lena 1700l 18m z 2006r i na jakość pracy nie narzekam troche gorzej z jakością sprzętu ale może nowy prow bedzie łaskawy

Edytowano przez wl_master

farmervip    78

Ten według instrukcji waży 460kg na przodzie ma zbiornik 300L i ten zetorek sobie z nim dobrze radził po górkach i nie tylko, co do ciąganego to raczej nie bo mam sporo małych i wąskich kawałków

malkolm    23

raczej będziesz miał problemy, ja mam zawieszaną 800 z pilnetu z pełną hydrauliką, warzy prawie pół tony + woda jest już półtora, wożę to case jx60 to jak dowale do pełna to jest już średnio stabilnie i w moim odczuciu ledwie co podnosi a na pompie jest 3 tony , sześćdziesiątce trochę do tego brakuje, zetory mają bardzo mocne podnośniki

Edytowano przez malkolm

a co myślicie o 15 letnim skotarku?? Garażowany i wogóle zadbany. Ile można takie urządzenie wycenić?? Jest to opryskiwacz 12/400

mawit06    6

Jaki opryskiwacz polecacie, myślę o 400 l i 12m szerokości. Jakiej firmy będzie w miarę trwały ?

pawelec    85

zamowilismy wlasnie Tad-Lena 812.

- hydr podnoszenie belki

- zawór stałocisnieniowy

- dzielenie belki na 5

- oświetlenie

8300 brutto.

STANK    11

witam

TAD-LEN 600 l 12m w standardzie cena zaczyna się od 5120 jakoś tak ,dziś trochę się rozejrzałem po punktach , spotkałem nawet używkę 600 l chyba RAU to był dokładnie nie zwróciłem uwagi ,ale na pewno RAU , za 2,5 tysi był by do kupienia , pewnie ma ponad 20 lat ale powiem że i tak lepiej wyglądał jak taki 600 l za 3000 tysiące który na placu stał pewnie z rok na słońcu myślałem że to jakaś używka ,ale okazało się że to nowy jest , powiem że porażka lance i rama już noszą ślady rdzy plastiki pobielały nie mówiąc już o odpadających plastikach podtrzymujących przewody ,pomyliłem się troszkę bo cena za niego jest chyba 3600 bo to jest 15 m i ma jakieś jeszcze lepsze wyposażenie czy cuś ,ale gdybym miał wybierać RAU lub ten za 3600 kupił bym RAU choć nie mam przekonania do używanych ,

więc zostaje TAD -LEN

pawelec    85

to jest 12m? Kolego gdzie zamówiłeś oprysiwacz Tad-Lena, bezpośrednio u producenta?

812, czyli lanca 12m.

orientowalismy sie bezposrednio u producenta, ale w lokalnej firmie ASPRIM, było ciut taniej, wiec tam zamowilismy.

globus512    17

Co polecacie z zachodnich opryskiwaczy do 35tyś? hardi, berdhoud czy rau który nich polecacie? Dodam, że belka ma być 21m z poziomowaniem bo mam sporo nierówności i górek dlatego te poziomowanie musi być. W następnym roku będę chciał rozlewać też nim rsm i chciałbym coś fajnego, co polecacie?

malkolm    23

moim zdaniem są to firmy które produkują bardzo dobry sprzęt na podobnym poziomie, możesz jeszcze wziąć pod uwagę tecomę i włoskie bargamy i unigreen, są to na prawdę świetne maszyny

globus512    17

Tylko że u mnienikt nie sprzedaje takich opryskiwaczy a do tych co napisałem to wiem że znajde części więc tylko te 3 firmy wchodzą w gre.

tomek73    189

Ja mam Tecmome i przywoziłem ją ponad 400km, 83 rok, miał być 93, po miesiącu znalazłem tabliczkę na osi, 3 rok bez awarii, pryskam jakieś 500 ha rocznie.Transport to nie problem.

Rau to nie zbyt dobrze słyszałem, ze względu na mocno rozbudowany i psujący się komputer.I problemy z naprawą komputera.

malkolm    23

Tylko że u mnienikt nie sprzedaje takich opryskiwaczy a do tych co napisałem to wiem że znajde części więc tylko te 3 firmy wchodzą w gre.

z częściami nie ma problemu, wszystkie firmy robią na tych samych komponentach , a zapomniałem jeszcze o amazone ,

maniek83    5

sprawdź dokładnie na czym zrobione są te opryskiwacze, hardi ma swoje podzespoły i nie kupisz dobrych zamienników.

Adrenalina    10

Witam Mam takie pytanie chcem zakupic opryskiwacz okolo 4 tys litrów nowy jaki byscie polecili? .Najgorsze ze kazdy mozna kupic w podonych pieniadzach i tu jest pytanie jaki Wybrac?? Moze ktos ma podobnej wilekosci i POradzi??Z góry dziekowac

Mirek11    0

witam chce kupić opryskiwacz na kołach Biardzki 1200l za 13 tys. nowy lub krakowiaka apollo 1000l (2001r) za 12 tys.

nie wiem co wybrać pomóżcie!

W jednym temacie nie wystarczy napisać ???

+ 10 % za spam

Edytowano przez murtek3

kotwczapce    26

Mam hardiego 12m z pompą 120 czy 110, chyba jednak 110 l/min. Chciałbym go rozszerzyć do 15 m i zastanawiam się czy pompa da radę. Zamierzam pryskać na końcówkach 03 i ciśnieniu 2-2,5 atm. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

tymtus    41

Witam. Macie jakieś propozycje dobrych opryskiwaczy 800 litrów 15 metrów lance? Cena do 7 tyś brutto : )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez vitoma
      Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

No to zaczynamy:

Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.

I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.

Miejscami trzeba było popracować ręcznie.

No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.

Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.

Przymocowany wstepnie.

Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).

Będzie troche z tym robotki .

Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
      Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

Wodowskaz wyskalowany...

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez KlaQ24
      Witam. Jak oceniacze opryskiwacze firmy Demarol? 
      Podoba mi się ten model.
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-400-l-lanca-12-cyklon-obrrsm-nowy-CID757-IDeq2BW.html
      Co o nim sądzicie? Pompa Polska, metalowa, nie to co w Biardzkim, że pompa z plastiku, części ogólnodostępne. Piszcie swoje opinie