Skocz do zawartości
Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

maniek83    5
Napisano (edytowany)

Podana przeze mnie cena jest ceną netto za wyposażenie podstawowe. A co do rabatu to fajerwerków też nie będzie, akurat u nich rabaty szalone nie są, nie wiem skąd masz to 8 tysięcy ale to na pewno nie jest cena za krukowiaka 600/15.

Cennik masz w załączniku.

1z6_optimal_2012.pdf

Edytowano przez maniek83

Piters182    18

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

yacenty    567

sam sobie odpowiedz

wszystko zależy od ukształtowania pól i przeszkód.

Ja mam dzielony na pół i wystarcza, prędzej zamykam sekcje niż składam belkę

Wiadomość z agroFakt.pl

rudemenes    2

maniek - jakis rok temu kolega kupował takiego krukowiaka jak mówie i dał za niego coś koło 8000 netto. Poprosze go o sprawdzenie ceny

A masz może cennik Apollo i Herosa ??

COLIBERTZ    0

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

maniek83    5
Napisano (edytowany)

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

Rad udzielam to prawda, ale jak znajdziesz choć jeden post w którym namawiam kogoś do zakupu krukowiaka albo dyskredytuję konkurencję to zgłoś to do admina. Jedyne co to tłumaczę różne rzeczy, np. czym się różni jedna belka od drugiej. Na forum udzielam się prywatnie, zupełnie prywatnie bo sam jestem rolnikiem, dlatego piszę bezosobowo. Potrafię oddzielić pracę od życia prywatnego. Powiem Ci więcej - znajdziesz parę postów w których krytykuję krukowiaka lub go odradzam. Ale spoko jak ktoś ma mnie oskarżać bezpodstawnie o takie praktyki to jeszcze dziś mogę usunąć konto. Moje posty mówią same za siebie - reklamy nie uprawiam i uprawiać nie będę.

@ rudemenes - cenniki w załączeniu

Edytowano przez maniek83

Sadek    449

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

Oświeć kolego troszeczkę, pisząc ćwiartkowanie masz na myśli składanie belki ćwiartkami czy zamykanie sekcji (ale pewnie chodzi o składanie bo zamykanie sekcji to standard)?

Piters182    18

Tak, chodzi o składanie belki ćwiartkami. Sporo chcą za to i jest taki dylemat czy się opłaci brać to. Słupów mam bardzo malo, ale niektórzy mówią ze to jest potrzebne i do innych spraw.

Jarecki21    17

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?

Przerabiał ktoś może ten temat?

bocecek087    14

na pewno wykonanie jest dożo gorsze byłem w niedziele na wystawie maszyn rolniczych i stał tam duzy Pilmet to tak szczerze wyglądał on jak by był zrobiony u "pana Stasia" w warsztacie

farmermf    78

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?

Przerabiał ktoś może ten temat?

Przy standardzie bedzie różnica myslę góra 20tyś, ale jak wypasić konkretnie poważny opryskiwacz to już jest powyżej 200tyś i wychodzi ze lepiej zachodni za te sama kase kupić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, wie ktoś może ile mniej wiecej kosztuje opryskiwacz lemken sirius 1600 ??

Arturos21    4

Panowie co powiecie o opryskiwaczu BBG?? Mam na oku takiego tylko 2 sekcje nie pryskaja i nie idzie ich właczyc a włanczane sa z komputera wie ktos co to moze byc ??

deniss    0

Przy Waszych zapotrzebowaniach na wielkie opryskiwacze to ten, o który ja się chce Was zapytać wydaje się małym pikusiem. No, ale coz, na moje niewielkie potrzeby mnie taki powinien wystarczyć. O Marolexie slyszalem dobre rzeczy, więc przypuszczam, że raczej nie posypią sie gromy pod jego adresem, ale zapytam. Co myslicie o takim modelu: http://www.rolmarket.pl/product-pol-1330-Opryskiwacz-wozkowy-cisnieniowy-Marolex-MX-20-20-litrow.html ? Będę wdzięczny za opinie.

Buszido007    43

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć coś o opryskiwaczach firmy "DZIEKAN".

Czy są awaryjne, jak są wykonane, czy się opłaca kupować itp.

Z góry dzięki!

Arturos21 o ile się nie mylę to BBG to jest poprostu francuska odmiana Amazone. Osobiście nie słyszałem jakiś negatywnych opinii na temat BBG, a co do części to powinny pasować od Amazone; choć z tym bywa różnie czasami... Odnośnie nie włączania się dwóch sekcji to może być jakiś kabelek od nich urwany i to tyle. Nie sądzę żeby to było coś poważniejszego w sensie jakaś awaria komputera. Pozdr.

Arturos21    4

wiem chodzi o to ze te elektrozawory poprostu tego nie zamykaja sa jakby zaciete i nie wiem czy jakbym je wyczyscił zacznie pryskac i czy nie bedzie jakis innych problemów???bo czesci drogie

Adam0702    2

elektozawór wystarczy wyczyścić i nie ma sie co obac aby to rozebraz ja ostatnio do swojego bbg kupiłem regenerowany elekrozawór za 650 zł. a koszto nowego ok 1500

Mcfarmeros    5

witam mam problem niwiem jakiej firmy kupic opryskiwacz mam15h i do tego czasu pozyczałem od kuzyna skotarka pompa niby ok ale lance do d*py musial nowe zrobic farba tez pozlazila szukam czegos 300\400l co proponujecie i jak to cenowo wyglada?

eh zapomnialem jeszcze zapytac czy dysze standardowe czy te potrujne i oco biega w tym rsm?

baksik    0

również zastanawiam się nad małym opryskiwaczem 400 l chyba będzie bury, mam wątpliwości w dwóch kwestiach:

1) zastanawiam się nad zaworem elektrycznym praca / przelew, czy opryskiwacz jest wtedy z tym zaworem i ma jakiś przełącznik standartowo do sterowania tym zaworem czy tylko kable do podłączenia pod jakiś przełącznik ? z kąd bierze prąd ten zawór ?

2) czy c330 poradzi sobie z opryskiwaczem 400 l i belką 15m, ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez vitoma
      Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest .

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
      -"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
      -"2 additional nozzles"
      -"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd .

No to zaczynamy:

Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.

I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.

Miejscami trzeba było popracować ręcznie.

No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.

Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.

Przymocowany wstepnie.

Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).

Będzie troche z tym robotki .

Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
      Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

Wodowskaz wyskalowany...

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.
    • Przez KlaQ24
      Witam. Jak oceniacze opryskiwacze firmy Demarol? 
      Podoba mi się ten model.
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-400-l-lanca-12-cyklon-obrrsm-nowy-CID757-IDeq2BW.html
      Co o nim sądzicie? Pompa Polska, metalowa, nie to co w Biardzkim, że pompa z plastiku, części ogólnodostępne. Piszcie swoje opinie