Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

maniek83    7
Napisano (edytowany)

Podana przeze mnie cena jest ceną netto za wyposażenie podstawowe. A co do rabatu to fajerwerków też nie będzie, akurat u nich rabaty szalone nie są, nie wiem skąd masz to 8 tysięcy ale to na pewno nie jest cena za krukowiaka 600/15.

Cennik masz w załączniku.

1z6_optimal_2012.pdf

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

sam sobie odpowiedz

wszystko zależy od ukształtowania pól i przeszkód.

Ja mam dzielony na pół i wystarcza, prędzej zamykam sekcje niż składam belkę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

maniek - jakis rok temu kolega kupował takiego krukowiaka jak mówie i dał za niego coś koło 8000 netto. Poprosze go o sprawdzenie ceny

 

A masz może cennik Apollo i Herosa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
COLIBERTZ    0

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7
Napisano (edytowany)

Maniek83 mam pytanie dlaczeg piszesz o krukowiaku w sposób bezpłciowy a przecież tam pracujesz i dajesz rady wszystkim na temat zakupu opryskiwacza z ukierunkowaniem na tą właśnie firmę czy to nie propaganda i i reklama ...a nie lepiej bybyło wykupić miejsce na reklamę

 

Rad udzielam to prawda, ale jak znajdziesz choć jeden post w którym namawiam kogoś do zakupu krukowiaka albo dyskredytuję konkurencję to zgłoś to do admina. Jedyne co to tłumaczę różne rzeczy, np. czym się różni jedna belka od drugiej. Na forum udzielam się prywatnie, zupełnie prywatnie bo sam jestem rolnikiem, dlatego piszę bezosobowo. Potrafię oddzielić pracę od życia prywatnego. Powiem Ci więcej - znajdziesz parę postów w których krytykuję krukowiaka lub go odradzam. Ale spoko jak ktoś ma mnie oskarżać bezpodstawnie o takie praktyki to jeszcze dziś mogę usunąć konto. Moje posty mówią same za siebie - reklamy nie uprawiam i uprawiać nie będę.

 

@ rudemenes - cenniki w załączeniu

 

 

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

nie mam uprawnien aby zobaczyc załącznik.

WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz i się zastanawiam nad ćwiartkowaniem. Co się okazuje dużo moich znajomych tego nie ma i nawet w takich opryskiwaczach po 100tys,zł. A ja chce kupić Tad-lena 2016, i jak byście mi mogli doradzić, warto czy nie ma co dopłacać 4tyś netto.

 

 

Oświeć kolego troszeczkę, pisząc ćwiartkowanie masz na myśli składanie belki ćwiartkami czy zamykanie sekcji (ale pewnie chodzi o składanie bo zamykanie sekcji to standard)?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Tak, chodzi o składanie belki ćwiartkami. Sporo chcą za to i jest taki dylemat czy się opłaci brać to. Słupów mam bardzo malo, ale niektórzy mówią ze to jest potrzebne i do innych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?

Przerabiał ktoś może ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

na pewno wykonanie jest dożo gorsze byłem w niedziele na wystawie maszyn rolniczych i stał tam duzy Pilmet to tak szczerze wyglądał on jak by był zrobiony u "pana Stasia" w warsztacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Co w dużych opryskiwaczach brakuje Pilmetowi? Czy są dużo gorsze od dajmy na to Lemkena czy Amazone? Jak duże są różnice w cenie?

Przerabiał ktoś może ten temat?

Przy standardzie bedzie różnica myslę góra 20tyś, ale jak wypasić konkretnie poważny opryskiwacz to już jest powyżej 200tyś i wychodzi ze lepiej zachodni za te sama kase kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, wie ktoś może ile mniej wiecej kosztuje opryskiwacz lemken sirius 1600 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie co powiecie o opryskiwaczu BBG?? Mam na oku takiego tylko 2 sekcje nie pryskaja i nie idzie ich właczyc a włanczane sa z komputera wie ktos co to moze byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniss    0

Przy Waszych zapotrzebowaniach na wielkie opryskiwacze to ten, o który ja się chce Was zapytać wydaje się małym pikusiem. No, ale coz, na moje niewielkie potrzeby mnie taki powinien wystarczyć. O Marolexie slyszalem dobre rzeczy, więc przypuszczam, że raczej nie posypią sie gromy pod jego adresem, ale zapytam. Co myslicie o takim modelu: http://www.rolmarket.pl/product-pol-1330-Opryskiwacz-wozkowy-cisnieniowy-Marolex-MX-20-20-litrow.html ? Będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć coś o opryskiwaczach firmy "DZIEKAN".

Czy są awaryjne, jak są wykonane, czy się opłaca kupować itp.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arturos21 o ile się nie mylę to BBG to jest poprostu francuska odmiana Amazone. Osobiście nie słyszałem jakiś negatywnych opinii na temat BBG, a co do części to powinny pasować od Amazone; choć z tym bywa różnie czasami... Odnośnie nie włączania się dwóch sekcji to może być jakiś kabelek od nich urwany i to tyle. Nie sądzę żeby to było coś poważniejszego w sensie jakaś awaria komputera. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

wiem chodzi o to ze te elektrozawory poprostu tego nie zamykaja sa jakby zaciete i nie wiem czy jakbym je wyczyscił zacznie pryskac i czy nie bedzie jakis innych problemów???bo czesci drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

elektozawór wystarczy wyczyścić i nie ma sie co obac aby to rozebraz ja ostatnio do swojego bbg kupiłem regenerowany elekrozawór za 650 zł. a koszto nowego ok 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

witam mam problem niwiem jakiej firmy kupic opryskiwacz mam15h i do tego czasu pozyczałem od kuzyna skotarka pompa niby ok ale lance do d*py musial nowe zrobic farba tez pozlazila szukam czegos 300\400l co proponujecie i jak to cenowo wyglada?

 

eh zapomnialem jeszcze zapytac czy dysze standardowe czy te potrujne i oco biega w tym rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

również zastanawiam się nad małym opryskiwaczem 400 l chyba będzie bury, mam wątpliwości w dwóch kwestiach:

1) zastanawiam się nad zaworem elektrycznym praca / przelew, czy opryskiwacz jest wtedy z tym zaworem i ma jakiś przełącznik standartowo do sterowania tym zaworem czy tylko kable do podłączenia pod jakiś przełącznik ? z kąd bierze prąd ten zawór ?

2) czy c330 poradzi sobie z opryskiwaczem 400 l i belką 15m, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj