Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Jaki może być koszt GPSu do obsługi sekcji w zachodnich opryskiwaczach? Ktoś może posiada taki bajer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

@ursus55 - zawór sterowany jest elektrycznie, w prostych elektrozaworach jest tylko włącz wyłącz, nie ma tam elektroniki. Elektronikę masz w komputerach a to jest prosta elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam zamiar zamówić opryskiwacz tad-len 2016 i pytanie do was czy warto wypakować 12 tyś na komputer czy wystarczy urządzenie pomiarowo-sterujące czy jak to się zwie. I czy warto dopłacić 4tyś za ćwiartkowanie czy to nie aż tak potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jeśli chodzi o komputer to jak najbardziej warto. Mam kilku znajomych co chcąc zaoszczędzić zakupili zwykłe sterowniki. Po spróbowaniu możliwość komputera szybko zakupili to urządzenie, a o powrocie do starego sterownika nie ma mowy. Wcześniej opryski w gospodarstwie wykonywał ojciec, aktualnie nie chcę go wpuścić do ciągnika... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

u mnie już też niemal klasyczne powiedzenie ojca - "czemu ja przez tyle lat byłem taki głupi i uparty"

tak było przy ścieżkach, tak było przy rozsiewaczu hydraulicznie otwieranym, tak było i teraz przy belce hydraulicznej i komputerze.

Jedyny bład jaki popełniliśmy to słaby komputer i oddzielnie konsola do sterowania hydrauliką. Różnica w cenie to było ok 2tys PLN.

Gdybyśmy byli jeszcze raz przed wyborem konfiguracji to na pewno padłoby na jeden komputer, który steruje od razu hydrauliką


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@yacenty, przyznaj się, po prostu pożałowałeś kasy, a i tal na PROW. Niestety przy zachodnich opryskiwaczach przy zakupie też czasem wydaje się coś za drogo tyle że co w Polskim w zł kosztuje to tam w euro. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

nie ja akurat żałowałem ale coś w ten deseń miało miejsce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No bo 12tyś to spory wydatek za to ustrojstwo. Tak jak i za ćwiartkowanie 4tyś wołają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Moja konsola do sterowania opryskiwacza to 2 wajchy i to mi w zupełności wystarczy

Komputer tez jest ok. bardzo prosty ustawiam ile ma pryskać on robi resztę

Składanie belki jednostronne może by się przydało dlatego założę ręczne zawory tak aby można było przyblokować jedna belkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

mam nowy opryskiwacz i nie mam cwiatrkowania pożałowałem trochę kasy ale teraz żałuje i wiem ze to jest bardzo przydatne a nawet potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

inaczej asymetryczne składanie belki, że przy omijaniu np słupa czy innej przeszkody składasz część lancy z jednej strony, a nie całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A nie można po prostu napisać ,,asymetryczne składanie belki'' żeby nawet małe dziecko bez tłumaczenia wiedziało o co chodzi?

 

Tylko jakieś od czapy ;;ćwiartkowania'' wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

u mnie już też niemal klasyczne powiedzenie ojca - "czemu ja przez tyle lat byłem taki głupi i uparty"

tak było przy ścieżkach, tak było przy rozsiewaczu hydraulicznie otwieranym, tak było i teraz przy belce hydraulicznej i komputerze.

Jedyny bład jaki popełniliśmy to słaby komputer i oddzielnie konsola do sterowania hydrauliką. Różnica w cenie to było ok 2tys PLN.

Gdybyśmy byli jeszcze raz przed wyborem konfiguracji to na pewno padłoby na jeden komputer, który steruje od razu hydrauliką

 

 

Gdybyś miał teraz wybierać komputer to jakiej byłby firmy? Będę kupował opryskiwacz i równiez myślalem o komputerze Bravo 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

@yacenty, ale kolega ma Bravo 300 i musi nacisnąc dźwignię hydrauliki i jednocześnie pstryka na kompie by poziomować lance, a to wymaga użycia 2 rak i już wcalenie jest to lepsze rozwiązanie, a wręcz gorsze.

Marek ochrzań, młodzież a to im tylko w głowach ćwiartki, połówki itp. :D

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to przecież hydraulikę można włączyć na stałe.. jakaś zasuwkę, blokadę można zrobić tak jak ja to mam. Włączam na początku pola olej chodzi, a steruję jedną ręką z kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

@yacenty, ale kolega ma Bravo 300 i musi nacisnąc dźwignię hydrauliki i jednocześnie pstryka na kompie by poziomować lance, a to wymaga użycia 2 rak i już wcalenie jest to lepsze rozwiązanie, a wręcz gorsze.

Marek ochrzań, młodzież a to im tylko w głowach ćwiartki, połówki itp. :D

tak ale masz jeden wspólny panel do elektroniki i hydrauliki.

w tej chwili mam kompa na słupku, a sterownik z 5 guzikami do hydrauliki umieszczony przy tylnej szybie. przy rozkładaniu to pikus, najgorzej sie z tego korzysta przy poziomowaniu belki albo podnoszeniu opuszczaniu belki w trakcie oprysku - jak choćby teraz na płatka

 

to przecież hydraulikę można włączyć na stałe.. jakaś zasuwkę, blokadę można zrobić tak jak ja to mam. Włączam na początku pola olej chodzi, a steruję jedną ręką z kompa...

w dobrym ciagniku jak masz dobre zawory od hydrauliki nie musisz nic kombinowac popychasz wajche do przodu i ona jest w tej pozycji az ją pociągniesz do tyłu.

jaka predkościa pryskacie i jakim ciśnieniem ?

aktualnie - 200l/ha - ok 6-6.5bar predkość 9.6-10km/h na niebieskich, na ziemniaki przełoze na czerwone i bede leciał 300l/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Marek ochrzań, młodzież a to im tylko w głowach ćwiartki, połówki itp. :D

Może i tak. My starsi tej ich młodzieżowej gadki o ćwiartkach nie rozumiemy bo od razu po całym....

rozkładamy lance :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja się zielony robię jak piszecie o tych sterowaniach. Ja w ted-lenie będzie miał tego Mulera czy tak jak się to nazywa. Dobry to komputer, wszystko powinno się sprawować dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Ma ktoś w pobliżu Poznania opryskiwacz bury ciągany żeby ktoś zobaczyć z bliska, albo proszę użytkowników takiej maszyny o opinie jak się sprawuję. Wersja z komputerem i hydraulicznie rozkładane lance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam.

Udało mi się przekonać tatę do zakupy większego opryskiwacza. I jakiś czas już rozglądam się w internecie za różnymi opryskiwaczami, jak i za nowymi polskimi, jak i używanymi zachodnimi.

Miał by to być 1500l i 15m belka, rozkładany hydraulicznie (żeby potem nie żałować zakupu) z elektrycznym zaworem stałociśnieniowym, i zastanawiam się nad rozwadniaczem bocznym.

I teraz moje pytanie który lepiej wybrać z tych, które znalazłem i najbardziej przykuły moją uwagę, a może zaproponujecie coś innego.

Promar Złotki

Jar-Met (mam taki 412 i póki co opryskał +/- 1000ha i tylko wymienialiśmy membranę w pompie i był malowany, bo farba odchodziła całymi płatami)

Moskit

Jaki lepiej wziąć zaczep obrotowo-skrętny czy sztywny, i ogólnie jakie jeszcze wziąć wyposażenie żeby potem nie żałować. Opryskiwacz będzie pracował na 40 ha co w sumie rocznie daje ponad 100 ha do oprysku.

Z ceną to jest problem bo tata bardzo nie lubi rozstawać się z pieniędzmi, a ja jestem zdania, żeby coś kupić porządne i potem nie żałować i cieszyć się pracą, i żeby służyło jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

rozwadniacz boczny musisz mniec

asymetryczne składanie belki tez musisz miec

jakis komputer tez sie przyda

zaczeb obrotowo skretny tez musi byc w tedy idealnie kopiuje slad ciagnika

ja mam jeszcze siłownik do poziomowania belki tez dobra sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

żeby coś kupić porządne i potem nie żałować i cieszyć się pracą, i żeby służyło jak najdłużej.

 

Żeby to ci się udało, to musisz przejrzeć ofertę innych firm niż te, które podałeś. Na początek popatrz na te polskie, ale jak chcesz być zadowolony to tylko duża, dobra marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj