Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
F1traktors    9

@Piters182 Według mnie lepszy jest 15m gdyż jak się ma 3m siewnik z ścieżkami technologicznymi i nie trzeba połówką zaczynać ale jak kto woli. Chyba że jak będziesz miał możliwość to wybierz 21m :P

Edytowano przez F1traktors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, chciałbym zakupić nowy opryskiwacz przyczepiany. Pojemność zbiornika 2000L. Lance hydraulicznie rozkładane,15-20m. Co do reszty wyposażenia się zastanawiam. Kwotę jaką chce przeznaczyć na ten opryskiwacz to około 50tys netto. Dlatego pytanie do was, jaki opryskiwacz był by najodpowiedniejszy do moich wymagań, pozdrawiam.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swstaszko    0

witam od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna niewielkiego ciągnika czy ktoś mógł by mi poradzić w wyborze odpowiedniego modelu,to moje pierwsze kroki w branży rolniczej, wcześniej nie miałem styczności z podobnymi maszynami. Z góry dziękuje za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Pierwsza rada ode mnie na początek twej działalności: opryskiwacz a ciągnik to nie to samo. Czytaj temat !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 4200 litrów i MTZ 82 ciągałem i nigdy nie było problemu. Teściu i kuzyni mają 3 tyś i 360 pryskają. Nigdy nie utopili opryskiwaczy. Teraz NH 106 km. Jeżdże do 12-13 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

wszystko zależy jakie masz ziemie, jakie pola górzyste wyżynne czy na równinach i na jakich gumach chcesz opryskiwacz brać,,, powiem tak ja dzisiaj 100 konnym nh pierwszy raz ciągałem nowy opryskiwacz 3800 l i powiem tak że jak nalałem tak koło 3 tys i tam gdzie był dołek i mokro albo mokro pod górkę to miał lekkie problemy poślizg delikatny... ale myślę że 90 koni z ux 3200 spokojnie da sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a to juz inna sprawa... bo woda się kołyszę w opryskiwaczu i na zakręcie jak się za szybko zbiera albo ostro skręca kierownicą to można tak zrobić.. Ale jak dobrze pamiętam to amazonki mają przegrody w beczce. Wszystko zależy jeszcze jaki rozstaw kół mamy, ja ma 2,10 m po zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak wygląda agregowanie z opryskiwaczem na szerokich kołach w kukurydzy? Rozstaw pasuje tak żeby nie gniotło rządka? Jakie pieniądze trzeba zapłacić za opryskiwacz z belką 27m i beczką ok. 4000l? Za czym rozglądać się w dobrym stosunku jakości do ceny? Jaki ciągnik potrzebny do takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak nowy to nie masz problemu z dobranie czego chcesz. Używany to musisz trochę poszukać.

Ja mam Tecnome 4 tyś 24 metry z 83 roku, a kupowałem to miał być z 93r. Jest super. Dwa lata temu dałem 12 tyś. Sama dawkuję wodę i nie oszukuję. Rozstaw kół mam na 180cm. I do buraków pasuję. W ciągniku mam wąskie.W tamtym roku ciągałem go MTZ teraz NH 5060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Myślę o nowym na przyszły sezon. Obecnie użytkuję pilmet 2518 na wąskich kołach. Generalnie nieźle, ale chicłabym koniecnie zwiększyć wydajność. No i przydałby się gps do oprysków przedwschodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak wygląda agregowanie z opryskiwaczem na szerokich kołach w kukurydzy? Rozstaw pasuje tak żeby nie gniotło rządka? Jakie pieniądze trzeba zapłacić za opryskiwacz z belką 27m i beczką ok. 4000l? Za czym rozglądać się w dobrym stosunku jakości do ceny? Jaki ciągnik potrzebny do takiego sprzętu?

Jestem w podobnym temacie tylko 3500l i 28m, to ci powiem że coś pod 130-150 netto się przygotuj w zachodnich markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

bardzo prosta sprawa prawie każdy nowy opryskiwacz ma teraz zmienny rozstaw osi różnice w możliwościach zmian szerokości zależy tylko od tego jak oś weźmiesz.. W opryskiwaczach ze skrętną osią jest bardzo mały zakres regulacji, większe możliwości są przy sztywnej osi i skrętnym dyszlu... ja w swoim mam możliwość zmiany od 180 - 225 cm więc jak weźmiecie nowy opryskiwacz to w serwisie powinni wam ustawić taki rozstaw jaki sobie zażyczycie by wam pasował do kukurydzy a w zbożach czy innych zmienić rozstaw ścieżek i już.

 

130 - 150 tys netto to taka wyjściowa cena podstawowej kompletnie gołej wersji jeśli chodzi o opryskiwacze 3500 - 4000 l. Wiem bo właśnie kupiłem nowy to jestem w miarę na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj