Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Pazdzioch87    0

I dalej nie wiem... do oprysku ok 30ha tylko wiadomo ile się zabiegów teraz stosuje także każdy hektar przeważnie trzeba przejechać kilka razy... działki różne od o,4 do 4 ha, każda oddalona od domu jakieś dwa do czterech kilometrów. Ciąganym nigdy nie pracowałem i jakoś sceptycznie jestem nastawiony ze wzg ma te małe działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ciągany opryskiwacz to jest super sprawa. Nie poderwie ci przodu i odciążasz ciągnik. Przy 1000 litów masz więcej cieczy i robisz 4 hektary na raz. Nie przejmuj się tym że ciągany bo to jest raczej zaleta niż wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

do 3800 to ja już będę MTZ zaczepiał bo o 360 to mogę tylko pomarzyć:)

 

@Pazdzioch87 jak masz 360 to kup lepiej sobie ciągany 1000 czy 1500l i nie baw się w jakiej zawieszane bo zawieszany co najwyżej 600l możesz brać..

a jeśli chcesz myśleć o przyszłości i powiększaniu gospodarstwa to bierz od razu 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

ja c 360 ciągałem 2000L w starym pilmecie na małych kołach. Więc mogę powiedziec że nie jest to taka lekka sprawa do przełknięcia. Teraz planuje kupić coś do ciągnika o mocy 110 koni ale jeszcze nie wiem co. Myśle nad beczką max 3000L ale wtedy to rozkładaną ręcznie bo koszta były by ogromne gdybym chciał rozkładaną hydraulicznie. Więc pewnie zostanie coś w przedziale 2000-2500l na hydraulice. Ale jeszcze pewien nie jestem.

 

Co do ciągnięcia ciapkami takich dużych opryskiwaczy to mija się z celem moim zdaniem.

 

A jak kolego chcesz brać 1000L zawieszany to będziesz musiał go ciągać tym mtzem. I nie ma on pewnie wcale takich szerokich laczków. Także śmiało mógł byś taki zapiąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

do 110km to spokojnie możesz zapiąć 3500 i więcej jeśli nie masz dużych gór.. tylko nie wiem czy z takimi beczkami znajdziesz rozkładany ręcznie... i zależy jakiej firmy chcesz kupić polaka może i znajdziesz i ci zrobią ale z zachodnich raczej nie.. jaką chciałbyś szerokość???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

Opony w Mtz-cie mam te szersze od TS-a.. nie pamietam dokładnie ale przód chyba 360/20 i jak zaczne robić ścieżki nie wiem jak to wszystko by wyglądało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a jaki masz rozstaw redlic w siewniku???? ja w amazonce mam 12cm i zamykałem 3 redlice (36cm) i wcale to strasznie nie wygląda.. ale pamiętaj o tym że jeśli chcesz używać MTZ to przy belkach 21 m bo inaczej będzie za gęsto przejazdów i nie będzie ci się opłacało ekonomicznie straty ze ścieżek będą większe niż zyski...

 

ja bym ci polecał zastanowić się nad ciąganym do 360 z 15 lub 18 metrową belką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Właśnie u mnie o to chodzi że mam duże góry a jak góra to glina i mam też pare wąskich kawałków gdzie belka 18m jest za długa bo się nie mieszcze na polu a to z tego powodu że z jednej strony mam dość duża miedze bo ok 1,5m wysokości a z drugiej strony mam drzewa na miedzy. W ciągniku mam szerokie koła bo tył 520... ewentualnie mógłbym zakupić wąskie koła z felgami o rozmiarze 270. Ale znowu do 15m belki koła 520 to raczej w parze nie idą. Opryskiwacz brany będzie na MR. Więc budżet ograniczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

No właśnie ja też na MR bede brał i dlatego to troche komplikuje sprawe tzn. budżet. Belka szersza jak 15m nie wchodzi w gre ze wzg na dość wąski działki(niektóre). Co do siewnika to do tej pory siałem poznaniakiem ale bede chciał go wymienić na prawdopodobnie amazone d8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

w takim razie doradzałbym ci ciągany z belką 15 m do 360. Po pierwsze ścieżki będą węższe co przy tej belce dużo lepiej będzie wyglądało. Ciągany będziesz mógł wziąć większy zbiornik. Po trzecie 1000l plus masa opryskiwacza do MTZ może być trochę za dużo... ja mam w rozsiewaczu około 1300 1400 i potrafi mi przód poderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

a z kim rozmawialiscie pamietasz jak sie nazywal ten gosciu?beczka niebyla taka droga drozej wychodzila belka np z 18 na 21?tez bylem na bednarach w tym roku stoisko mieli na samym koncu i mieli akurat pume troche nowszy model niz ja mam i samojezdny dino.Ja bym sprubowal sie teraz z nimi potargowac bo zima to dla nich troche okres martwy ale i tak mnie zaszokowalo ze taka cene teraz maja.I nie biesz czasem tej belki co sie sklada do polowy przy slupach bo ma dwa minusy jeden to ten ze niewytrzymuja one naprezen a drugi to ten ze jak ja tak zlozysz to max pretkosc 5 km i jak cos sie stanie to wina operatora

 

to jest numer tego goscia z kim handlowalem z tata 600410605 DARIUSZ DRZEWIECKI

 

i bron boze nie mow im za ile konkurencja ci proponuje i nniech sie piomeczy do mnie to ze 3 razy na podpisanie umowy przyjezdzal i za kazdym razem marudzilismy ze droga a to niewiem musze sie zastanowic i schodzili z cenny i dozucali wyposazenie.

 

Np podpatrzylem ze w lemkenie montuja na rozwadniaczu inzektor ale chyba za doplata czy cos takiego jak np mocznikiem ci sie zapcha w rozwadniacz i nie ciagnie to wtedy go wlanczam i on przepycha z doswiadczenia musze powiedziec ze jest to brdzo dobre rozwiazanie i nawet skamienialy mocznik rozpuszcza bez problemow koledzy tego nie maja i jak sie zapcha to musza weze rozkrecac i tez chca sobie to dorobic

 

I zwroc uwage jaki komputer ci daja do niego bo ja mam Mulera a kolega po mnie kupywal to dali mu juz araga chyba i sam servisant mowil ze mullera lepszy i wspolpracujaca hydraulika z kompem czy 2 weze czy 3?jak 3 to podnoszenie belki bedziesz mial normalnie jak w starym a rozkladanie belki z komputera

 

nie wiem ile ty robisz ha w roku ja mam wydatek cieczy 180 l/ha na dyszach 3 dwustrumieniowych i robie na beczce 15,3ha bo calkowita pojemnosc beczki to 2700 z malym chaczkiem i w roku robie 1000 ha w ciagu roku na 120ha i nie mam zadnego problemu z wyrabianiem sie

 

tomek73

 

kolego powiedz ze masz wysokie kawalki a nie bagna to mozesz sobie i ciapkiem ciagac

 

ja beczke 2700 ciagam 1224 i w moich okolicach niema nikogo kto by ciagal mf 255 czy c-3600 najmniejsze moce to min 100km a pierwsze zabiegi jak jest grzasko to takimi ciapkami to dopiero kolejiny bym wyrznol poprzedni opryskiwacz ciagalem c 360 i mial 1000L i wiosna zawsze bylo ciezko a teraz takich problemow jak wtedy nie mam

 

pozdrawiam

 

 

Facet był Czechem z Opavy jego region to akurat Dolnyśląsk i przylegający region Czech, może ktoś z cetralnej polski by był bardziej ogarniety. Jutro zadzwonie do tego faceta co dałeś nr.

 

ten inżektor to dobra sprawa, komputer mullera z terminalem na isobus'ie rozkładanie/skladanie belki podnoszenie wyszytko elektronicznie miało by być jak rozmawialiśmy.

 

co do wydatku cieczy to 150-250l/ha opryskiwacz bedzie pracował na 320 ha to rocznie bedzie pryskał max 900ha

 

w tym tyg miedzy świetami wybieram sie do kilku delerów w okolicy i jestem ciekaw czy jakieś ciekawe oferty na sam koniec roku bedą. jak bede wiedział to bede pisał.

 

Czy ktoś może coś wiecej powiedzieć o Europa II ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Facet był Czechem z Opavy jego region to akurat Dolnyśląsk i przylegający region Czech, może ktoś z cetralnej polski by był bardziej ogarniety. Jutro zadzwonie do tego faceta co dałeś nr.

 

ten inżektor to dobra sprawa, komputer mullera z terminalem na isobus'ie rozkładanie/skladanie belki podnoszenie wyszytko elektronicznie miało by być jak rozmawialiśmy.

 

co do wydatku cieczy to 150-250l/ha opryskiwacz bedzie pracował na 320 ha to rocznie bedzie pryskał max 900ha

 

w tym tyg miedzy świetami wybieram sie do kilku delerów w okolicy i jestem ciekaw czy jakieś ciekawe oferty na sam koniec roku bedą. jak bede wiedział to bede pisał.

 

Czy ktoś może coś wiecej powiedzieć o Europa II ??

 

 

kolega ma pilmeta z wersji przed europa to belka chodzi jak w pilmecie niezadawalajaco i zaczela mu korozja na 2 letnim opryskiwaczu wychodzic i sie trohe wkurzyl i gdzies widzialem jazde na torze przeszkud europy i belka mocno skakala.Na taka beczke to trzeba zwrucic jaki wskaznik cieczy jest zamontowany bo tylko suchy wskaznik odwierciedla najdokladniej poziam w zbiorniku biorac pod wzglad ze beczka jest pochylona na boki czy do tylu a to przez to bo on mierzy poziom cieczy na sroku opryskiwacza a nie jak rurki z kula w cieczy przod wyzej to juz zaniza i odwrotnie,polecam jeszcze wytargowac dysze dwustrumieniowe od delera bo naprawde warto znoszenie mniejsze i pokrycie lepsze sam uzytkuje 0-3

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

Witam wczoraj byłem z ojcem pytać sie u Osadkowskiego o Ikarusa S28 cena z belka 18 i każda cześć składana osobno, dyszel górny skrętny, komputer Focus II cena 125tys. netto +12 tys za GPS

 

Europa II 3tys. l belka 18m,dyszeł górny skrętny, os pneumatycznie resorowana, komputer Unia Spray cena 126tys. netto + 17 tys za GPS.

 

Są to ceny wyjściowe do negoscjacji.

 

Po nowym roku podjade jeszcze do Lemkena,Khuna, i JD bo mam blisko delerów i napisze co i jak.

 

Pzdr.

Edytowano przez demzor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Witam wczoraj byłem z ojcem pytać sie u Osadkowskiego o Ikarusa S28 cena z belka 18 i każda cześć składana osobno, dyszel górny skrętny, komputer Focus II cena 125tys. netto +12 tys za GPS

 

Europa II 3tys. l belka 18m,dyszeł górny skrętny, os pneumatycznie resorowana, komputer Unia Spray cena 126tys. netto + 17 tys za GPS.

 

Są to ceny wyjściowe do negoscjacji.

 

Po nowym roku podjade jeszcze do Lemkena,Khuna, i JD bo mam blisko delerów i napisze co i jak.

 

Pzdr.

 

ciagnik mam jd i polecam ale na temat tych opryskiwaczy nic dobrego nie wyczytalem nawet na testach wyszedl podobnie do krukowiaka,a jak widzialem komputer to strasznie duzo przyciskow i dla mnie brdzo zawily

 

z tych wszystkich to ikarus wydaje mi sie najlepszy

 

tylko jak bedziesz wybieral nawigacje to pytaj sie o margines bledu a wiesz jaki jest razem z antena? 50cm troche duzo nie?Ja za AVMap Goosat 6 dalem 4tys netto w 2010 wszystko na kolorowym wyswietlaczu + nawigacja drogowa

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio1234    0

witam ja polecam opryskiwacz lemkena primus 35 bardzo dobra maszyna dobre wykonanie nie ma do czego sie przyczepić jesli ktoś taki posiada prosze o oppowiedz bo mam ptanie odnosnie hamulców a konkretnie czy można je w jakis sposób odłączyc ponieważ che pryskać fiatem a on nie ma sprezarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Panowie, jakiego nowego zawieszańca 800-1000litrów zbiornik i 15-18m belka w rozsądnej cenie, tzn do 20k brutto polecacie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja pod koniec lutego odbieram ikarusa S38. cena wyjściowa promocyjna 125tys. do tego komputer podstawowy bez nawigacji firmowej która kosztuję ok 50tys kvernelanda biorę star guide III plus różne dodatki (wąż ssawny 8m, elektroniczny wskaźnik poziomu cieczy, myjka zewnętrzna, pięcio pozycyjne oprawy bez rozpylaczy) wyszło mi 176900 netto. Koniec lutego Marca będę mógł coś więcej powiedzieć jak pójdzie w robotę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

mam zamiar kupić nowy opryskiwacz tylko zastanawiam sę co wybrać

zawieszany 1000L do ursus c-385 lub zetor 7711

czy ciągany 1500L do c-330

może coś doradzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

ja kupiłem zawieszany amazone uf-901 zesterowaniem amaset,wybrałem zawieszany ze względu na zwrotność ale też cene w porównaniu do ciąganego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

wybrałbym zawieszany tylko mam obawy czy ciągnik bez przedniego napędu podoła wyzwaniu tzn.czy wiosną nie usiądzie tym bardziej na wąskich kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

w amazone uf-901 masz tylko belki 12,12.5,15m ja wziołem 12m takmi pasuje na przejazdy w warzywach,wrzystkie maja 3 stopniową hydrauliczna stabilizacje,zależy też jakie masz ścieżki no i czym dłóższatym droższa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj