Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

JPH2    25

Ja chcę kupić opryskiwacz na ok. 40 ha. Co polecacie, bo ja się w ogóle na nich nie znam. Chciałbym żeby był on ok. 1000 l, belka 12m, używany. W jakiej cenie takie chodzą. Co powiecie o pilmecie czy krukowiaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

A czy ma ktoś styczność z marka Akpil? A dokładniej chodzi mi o opryskiwacz CHWAST XL1500 . Pojemność zbiornika 1500 l , lanca 15 metrów. Jak to sie spisuje? Czy warto brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

czy opryskiwacz 1000 l i 15 m nie będzie zaduży do zetora 8111 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

radek 83 - jeżeli chodzi o ciągany to u mnie C-330 pociągnie 1200l/15m a jeżeli to ma być zawieszany to nie wiem. Musisz poczekać az ktoś inny odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Panowie doradzcie wymyslilem sobie opryskiwacz 1000-1200 litrow zawieszany belka raczej 18m,mam 4 metrowy siewnik i w planie zmiane na 3m.Do tego komputer,glowice 4 pozycyjne,zestaw do RSM plus standardowe bajery,nowy.Co wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Witam! Stoimy przed wyborem opryskiwacza, w grę wchodzą maszyny o poj. od 3000-4000 litrów. Najbardziej wpadły nam w oko Lemken Primus 35 i Agrio Napa 3800, opryskiwacz będzie raczej w podstawowym wyposażeniu i ceny są zbliżone bo Lemken 110 tyś., a Agrio kosztuje 105 tyś w tym że Lemken jest bez dysz i błotników, a Agrio to wszystko ma w cenie. Czy ktoś miał styczność z którąś z tych maszyn? Proszę o opinie. Pozdrawiam :)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Kiju a brałeś może pod uwagę Pilmet Europa II ??

Jakościowo i technologicznie nie wiele odbiega od Lemkena i Agrio, a produkt przynajmniej polski. (wolę wspierać polski biznes niż zachodowi napychać kieszenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Co to znaczy "niewiele"?-To samo co "prawie...robi wielką różnicę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Chce kupić opryskiwacz 2000litrów z pełnym wyposażeniem dodatkowym, który wybrać Pilmet czy Krukowiak? z chęcia bym kupił Hardi lub amazone ale nie maja takich małych zborników bo zaczynaja od ok 2500litrów, Co doradzicie?


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Moim zdaniem, który byś nie wybrał będzie to bardzo dobra decyzja. Ceny są prawie takie same. Wszystkie parametry mają niemal jednakowe. Mnie przekonała do kupna masywność, budowa belki- w tym względzie Krukowiak ma przewagę. Pilmet to natomiast firma z wielką renomą. Mam nadzieję, że Krukowiak wytrzyma tyle, co stary, poczciwy, zawieszany Pilmet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Masz do wyboru wspomnianą wyżej Napę 2000l albo mniejszego Pony 2000l z Agrio - półka Hardi czy Amazon a może nawet i szuflada wyżej. Przykładowo NAPA

Edytowano przez Kuba87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Kiju a brałeś może pod uwagę Pilmet Europa II ??

Jakościowo i technologicznie nie wiele odbiega od Lemkena i Agrio, a produkt przynajmniej polski. (wolę wspierać polski biznes niż zachodowi napychać kieszenie)

 

Tak, oglądaliśmy Pilmeta Europę, ale cena bardzo duża (105 tyś.) jak na ten sprzęt, bo zbliżona do zachodnich, a o Krukowiaku nie ma nawet co myśleć bo droższy jeszcze będzie heh (taka ironia mała)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

Tak, oglądaliśmy Pilmeta Europę, ale cena bardzo duża (105 tyś.) jak na ten sprzęt, bo zbliżona do zachodnich, a o Krukowiaku nie ma nawet co myśleć bo droższy jeszcze będzie heh (taka ironia mała)

pomyśl nad Burym Pelikan. jakość jak w krukowiaku a cena niższa jakieś 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Już maszyna wybrana i zamówiona więc dzięki za rady.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

witam potrzebuje pomocy bo jestem na kupnie opryskiwacza rau na komputerze quattor II czy jakos tak i chce sie dowiedziec odnosnie pracy z takim kompuerem i awaryjnosci

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, chce zakupić nowy opryskiwaczy tylk nie wiem jaki. Opryskiwacz będzie do ciągnika 70KM tylko nie wiem jaka pojemnosć. Najdalej mam do pola 10KM i 6HA i to jaka pojemność by była najodpowiedniejsza, prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

ja mam 1200 l 15m przyczepiany i pełny zbiornik wystarcza na oprysk 6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Krzysiek kup dobie burego Rafał mi chciał takiego sprzedać nawet stał na placu. Prawdopodobnie dobre opryskiwacze. A jak nie bury to TAD-LEN są też zachwalane przez użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj