Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

es8    0

Spotkał się ktoś może z opryskiwaczem Rau Spridomat D3?

Jaka jest w przybliżeniu jego cena z belką HC i komputerem Flowmate Control?

 

Zastanawiam się nad opryskiwaczem zawieszanym ze względu na małe odległości przejazdów i małe rozmiary pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apatora    0

Witam . Mam pytanie własnie kupiłęm opryskiwacz 300 l 10m rozstaw ramion z potrójnymi końcówkami. Jestem początkującym rolnikiem i pierwszy raz będe pryskał, moje pytanko do czego służą potrójne końcówki a mianowicie np zółtą końcówką jakimi opryskami można pryskać i do czego służy czerwona i niebieska, np będe chciał pryskac na robaka jaką mam użyć a jaka na chwast czy np na grzyba. Drugie pytanko to jak dokonać kalibracji opryskiwacza i czy jest ona potrzebna ponieważ w instrukcji piszą wzór żeby zmieżyć na pewnym odcinku prędkość jazdy i jaka ilość wody zużyłem. Prosze o pomoc i porady z góry DZIĘKUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dostałes instrukcje obsługi tam jest wszystko napisane końcówki róznią się średnicą dysz a co za tym jdzie wydajnością. zółta ma najmniejsza potem jest niebieska czerwona i brązowa. Która do czego juz nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam . Mam pytanie własnie kupiłęm opryskiwacz 300 l 10m rozstaw ramion z potrójnymi końcówkami. Jestem początkującym rolnikiem i pierwszy raz będe pryskał, moje pytanko do czego służą potrójne końcówki a mianowicie np zółtą końcówką jakimi opryskami można pryskać i do czego służy czerwona i niebieska, np będe chciał pryskac na robaka jaką mam użyć a jaka na chwast czy np na grzyba. Drugie pytanko to jak dokonać kalibracji opryskiwacza i czy jest ona potrzebna ponieważ w instrukcji piszą wzór żeby zmieżyć na pewnym odcinku prędkość jazdy i jaka ilość wody zużyłem. Prosze o pomoc i porady z góry DZIĘKUJE.

http://home.agrojet.pl/produkty/opryskiwanie-powierzchni/tp-teejet Tu masz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Apatora

żółte- drobnokropliste

niebieskie- średniokropliste

czerwone- grubokropliste

 

Które masz używać jest jasno i wyraźnie napisane na opakowaniu oprysku, który masz zamiar stosować. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam panowie potrzebna pomoc w wyborze opryskiwacza stoję przed zakupem i nie wiem jaki wybrać mylę o opryskiwaczu 1500 2000 litrów belka 15 18 metrów hydraulicznie rozkładana mogę przeznaczy około 50 tysięcy na niego i czy dostałbym cos z komputerem do niego ?? i czy w ogóle warto w komputer inwestować proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm te opryskiwacze są ogólnie bardzo drogie, a o zachodnich już nie wspomnę. Za 50 tys. Krukowiaka oraz Pilmeta o takiej pojemności z pewnością nie kupisz. Ja za swojego Apollo 1500 dałem (jak dobrze pamiętam) 66 tys zł brutto, w tym że mam w nim wszystko to co potrzebujesz. Może jakiś Tad-Len za te pieniądze się znajdzie.

Co do komputera to według mnie pryskanie stało się przyjemnością. Ustawiam dawkę i jadę. Tylko jeszcze te komputerki są zbyt drogie, ale technika idzie do przodu więc trzeba być dobrej myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Ja kupiłęm Burego 1500l 15 m szrokości, hydraulika, komputer Bravo 180, rozwadniacz boczny, dysza do płukanie zbiornika, wąż do zaciągania wody i dałem za niego troszke ponad 50 tyś brutto. Jak możesz to bierz komputer, naprawdę warto... ja nie żałuję. Pilmet i Krukowiak ponad 10 tyś były droższe a mi na 30 ha ten w zupełności wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

zonk28

Mój sąsiad ma taki (od nowości) i w sumie chodzi. Narzekał tylko na belkę (na jej jakość, materiał). Szczerze na Twoim miejscu kupiłbym za te pieniądze Pilmeta. Ja mam takiego z bodajże 1991 r., miałem go sprzedać, ale dzięki obecnemu, mokremu roku zmieniłem zdanie. Ojciec pryska małe kawałki, a ja wpadam Krukowiakiem na duże. Mam nadzieję, że ten mój nowy opryskiwacz wytrzyma tyle co to Pilmet.

Pewnie on tak ładnie nie wygląda, nie świeci się itd, ale jego jakość jest rewelacyjna (takich maszyn się już nie produkuje ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Masz racje kolego.........Ja szukam Pilmeta już 4 mc i nici daje ogłoszenia tu i wogóle i nigdzie nic nie ma , więc szukam czegoś podobnego B) Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

Witam. Koledzy jaki oprykiwacz byscie polecali na ok 30 ha w kawalkach po 4-7ha do Mf 255... do ok 20 paru tys pln ?? i w jakie wyposazenie na taki areal warto by zainwestowac...

Mysle o jakims (zawieszanym) 1000l-1500l... z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

a co powiecie o Berthoud Alba 2200l? Jk sie sprawują i ile za takie coś można dać? dodam zę chyba ma też hydrauliczie rozkąłdane ramiona bo wyciągane do góry to napewno... wszelkie info cenne;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

Biedny ten Twój MF 255,jak powieśisz mu 1500l to nie wiem ,czy coś z niego zostanie???.

sorry moj blad.. mialem na mysli zaczepianego oczywiscie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie witam jaki opryskiwacz proponowalibyście 2000 litrów jaka marka według was najlepsza a w mądrych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ja na moje 30ha w kawałkach to chyba zdecyduję sie na ciąganego 1200l 15m Biardzkiego. Niektórzy rolnicy w mojej okolicy mają nawet na większe areały takie same ale od innego producenta i są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

Ja na moje 30ha w kawałkach to chyba zdecyduję sie na ciąganego 1200l 15m Biardzkiego. Niektórzy rolnicy w mojej okolicy mają nawet na większe areały takie same ale od innego producenta i są zadowoleni.

a patrzyles na promara? kumpel troche jezdzil za opryskiwaczami i na niego sie zdecydoeal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Ja chcę kupić opryskiwacz na ok. 40 ha. Co polecacie, bo ja się w ogóle na nich nie znam. Chciałbym żeby był on ok. 1000 l, belka 12m, używany. W jakiej cenie takie chodzą. Co powiecie o pilmecie czy krukowiaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

wejdz też na temat w Agrofoto -Jaki opryskiwacz wybrać na 25 ha-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek1012    0

Witam. Na pewno się powtórzę ale potrzebuję pomocy odnośnie szerokości belki polowej w opryskiwacz. Nie mogę się zdecydować na 15 czy 18 metrów. Poradźcie jaka na 80ha w kilkunastu działkach rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

rozumiem, ze siewnik masz 3 metrowy. 15 m jest wygodniejsza ze wzgledu na tworzenie sciezki dokladnie podczas 3 przejazdu. przy 18 jeden raz musialbys zrobic polowka siewnika.

znow do 15 metrow zadnego innego siewnika nie zastosujesz, a dla 18 jak bedziesz chcial ewentualnie wymieniac siewnik na wiekszy to mozesz 4,5 metra wziac.

 

jest jeszcze mozliwosc wziecia belki 20/21 metrow. mozesz wtedy korzystac z 3 i 4 metrowego siewnika po zdemontowaniu jednej koncowki (nie wiem czy wszyscy, ale niektorzy producenci przewiduja taka mozliwosc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj