Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

FAZI    0

Xemit cos mi sie wydaje ze juz mielismy okazje rozmawiac na temat opryskiwaczy SKOTARKA wiec troche mnie dziwi ta twoja krytyka tej firmy bo z tego co wiem chyba nie jestes uzytkownikiem a swoje oceny opierasz na informacjach z drugiej reki ja chwale sprzet na ktorym pracuje i ktory w mojej prywatnej ocenie sie sprawdza ale tez widze ze ostro bierzesz sie za kampanie reklamowa firmy z Gniewkowa jak juz sam wspominales to chyba jest karalne no chyba ze masz w tym jakis cel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kazdemu producentowi maszyn w naszym kochanym kraju mozna cos zarzucic a to slabe materialy a to nie starannosc w wykonaniu ale jest jedno stare powiedzenie jak sie chce psa uderzyc to sie kija zawsze znajdzie jesli sprzet ktory stal na placu nie odpowiadal oczekiwania zawsze mozna sobie wybrac wersje hydraulicznie otwierana gwarantuje ze materialy uzyte na belke spelnia oczekiwania ( widzialem ten sprzet na Bednarach ) co do opryskiwacza o ktorym wspominales z allegro patrzac na niego oszalamiajacej dbalosci o jakosc tez nie zaobserwowalem bardziej niz u innych producentow widze tam stodolniane rzemioslo bez urazy ale taka jest prawda czas pokaze ile wytrzyma ten opryskiwacz wiec w trosce o panskie zszargane uplywem czasu nerwy prosze dobrze przemyslec decyzje

Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Jedynym odnośnikiem do Skotarka,w moim ostatnim poście było nazwanie cię jego fanem.

Co do karalności,owszem,pod warunkiem że udowodnisz mój związek z producentem, który taką reklamę stosuje.Niestety w moim przypadku jest to niemożliwe,a u ciebie nie wykluczone ,a to dlatego że napisałeś-" gwarantuje ze materiały użyte na belkę spełnią oczekiwania" .Czyż ktoś kto kupił sprzęt jakiejś firmy, jest w stanie gwarantować jakość materiałów :D ,czy raczej ten co ma związek z produkcją lub dystrybucją,ewentualnie kryptoreklamą?

Odnosząc się na opinii z drugiej ręki,to po pierwsze,stara prawda radzi by uczyć się na czyichś błędach i to naprawdę nie moja wina że ciężko o pozytywną opinię.

Myślę że takie pretensje można mieć np.do kontroli technicznej,konstruktora maszyny,kadry pracowniczej i wszystkich tych od których zależy wyrób finalny.

Towar o godziwej jakości nie potrzebuje adwokatów,on broni się sam,ale oprócz niskiej ceny(która jest atutem)powinien dać nam-rolnikom poczucie zasadności wydania ciężko zarobionego grosza,a producentowi oprócz zysku,satysfakcję z trafienia sprzętem w wymagania rolnika.

To oczywiście dotyczy każdego producenta, gdyż przemiany zachodzące w rolnictwie,powodują że na nowy sprzęt stać tylko wymagającego rolnika, a ten oczekuje niezawodnej pracy i zwrotu poniesionych nakładów.Czas skończyć z np.pługami w których po zaoraniu 10 ha gną się ramy,urywają skiby i wycierają odkładnie,lub jak w moim przypadku,dochodzi do zakleszczenia łapek w dwutarczowym rozsiewaczu nawozów,który wysiał może 25 ton i padł.Czyż to tak trudno zrozumieć,Panowie producenci,że jeśli nie poprawicie jakości i niezawodności sprzętu nikt waszego towaru nie kupi.Sama cena to nie wszystko,gdyż czasem tanie mięso-psy jedzą.

P.S.Zgadzam się z tobą FAZI,że każdemu producentowi można coś zarzucić,tylko nie rozumiem jednego,dlaczego niektórym zdarza się to częściej niż innym,a są i tacy którym zdarza się to notorycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Który opryskiwacz polecacie? Zbiornik minimum 2000 l, belka 18 m, komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja kupiłem 1500 l Krukowiaka w full wypasie (m.in hydraulicznie rozkładana belka i komputer). Początkowo zastanawiałem się nad firmą Promar (ma sąsiad i świetnie się spisuje) jednak później doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś droższego, lepszego i dostać troszkę pieniążków z PROW. Wtedy zastanawiałem się już nad Pilmetem (mam zawieszanego sporo już lat i jest to super maszyna) lub Krukowiakiem. Jakoś tak wyszło, że przyjechał do mnie przedstawiciel ŚOR od Cebulski- Osadkowski, który z opryskiwaczami spotyka się na co dzień i wie co który potrafi. Odradził mi stanowczo Pilmeta na rzecz Krukowiaka. Powiedział, że Pilmet zepsuł się odkąd jest PROW, ale zresztą wszystkie firmy produkujące maszyny rolnicze. Ja osobiście polecam Krukowiaka (trochę są drogie), ewentualnie Promara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

a co byście polecili za max 27 tys netto, zbiornik okolo 1500 - 1700 litrow, szerokośc 15 m?? Na Pilmeta i Krukowiaka to za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Krukowiak 1500 l, 15m szer. belki kosztuje 34 450 zł brutto więc prawie byś się zmieścił, a Pilmet też cena bardzo zbliżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tad-len może najgorszy nie jest, ale do Pilmeta czy Krukowiak jeszcze duuużo mu brakuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

murtek3

Możesz napisać coś konkretnego czym się różni,patrzysz tylko na marke .Jak my kupowaliśmy swojego Tadka mocno porównaliśmy z Pilmetem 1200l.Według mnie tak strasznie nie odstaje ma inną pompe bo pilmetowski ma włoską ,zawory Arag takie same jak w Tadku .Nawet zbiornik ten sam :D .Co do malowania ramy to Tadek wyprzedza Pilmeta . :D To jest moje zdanie ,ale o wiele lepszy jest Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

dzis dostałem 3 oferty.

Bury 1500l / 15m pompa 160, komputer, rozwadniacz boczny, dysze zwykłe, wałek, hydr unoszona belka, stabilizacja - 31000

Stanimpex 1700 / 15m pompa 130, belka hyd podnoszona ze stabilizacją i amortyzacją, zawor stalocis Arag+elektrozawory, rozwadniacz gorny i boczny, krociec poczworny + rozpylacze sterowanie elek z kabiny, oswietlenie, blotniki wałek - 27000

Krukowiak Apollo 1500 / 15m - podstawowa wersja, jest na allegro wyposarzenie, w wsumie podobne jak bury tylko bez kompa - 27000,

co byscie wybrali? Kombinuje pomiedzy Burym i Stanimpexem, Burego widziałem na zywo, ta belka tak sredni mi sie podoba, Stanimpexu nie widziałem na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mi przedstawiciel od Osadkowski- Cebulski ds. środków ochrony roślin (zna się dobrze na opryskiwaczach) polecał (z polskich) strasznie Krukowiaka. Ja miałem dylemat czy wybrać Krukowiaka czy Pilmeta. Ten przedstawiciel argumentował to tym, że Pilmet strasznie się "popsuł" od jakiegoś czasu. Wybrałem w końcu Krukowiaka 1500l (najtańszy to on nie jest 62 tys. zł). Na dzień dzisiejszy, gdybym miał wybór zastanowiłbym się poważnie nad firmą Promar- dwóch znajomych ma takowe opryskiwacze i świetnie się spisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Cały czas mam dylemat. Na komputer i hydrauliczne rozkładanie mi nie starczy kasy. Doradźcie co lepiej wybrać? Do tej potu myślałem o ręcznym rozkładaniu i komputerze a teraz chodzi mi po glowie sterowanie zwykłe ale hydr. rozkładanie, ceny w obu wariantach podobne... Co byście woleli wziąść? Na polach mam troche słupów więc bez wychodzenia z ciągnika by sie robiło;) Choć z drugiej strony komp też ma swoje zalety.... I jesli jest hydr rozkładany to ile idze wężyć? Jak to podłączyć do c 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Arturmen4

Miałem identyczny problem przy wyborze opryskiwacza. Błąd zrobiłem, ponieważ we wniosku PROW określiłem sam opryskiwacz bez kompa i hydrauliki. Później usłyszałem, że zwykłe lance są słabe, gną się itp. i co potrafi komputer. Mój ojciec był za komputerem, natomiast ja miałem podzielone zdanie, jednak skłaniając się bardziej na hydrauliczne rozkładanie belki. Moim argumentem było to, że takiej belki w przyszłości już nie założy a kompa w każdej chwili( i jak wiadomo z elektroniką cały czas się rozwija), natomiast tato przyzwyczajony do starego pilmeta wolał komputer, mówiąc co to jest dla niego wyjść kilka razy z ciągnika (z jednej strony racja). Ostatecznie wybraliśmy to i to, a na dodatek rozwadniacz boczny i dysze myjące w zbiorniku. Ciekawe kiedy to odrobimy :) . Teraz gdybym miał jeszcze możliwość, wybrałbym najtańszy komputer (nie żaden ARAG- ja za taką popierdułkę dałem aż 9 700zł)

A co do węży ci na razie nic nie powiem (jak przyjdzie za ok 2-3 tyg. to będę wszystko wiedział). Chciałbym ten opryskiwacz ciągać najchętniej C- 330 i też mam pytanie ile trzeba wyjść hydrauliki ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Musze wkrótce podjąć decyzję odnośnie opryskiwacza i ciągle mam dylemat. Co wybrać? Bury czy Stanimpex?? Co polecicie?? Chce wziąść z komputerem Arag 180 i hydraulicznie rozkładany... Stanimpex jest troszke bogatszy i ok. 2 tyś taniej by mnie wyszedł.... Krukowiak i Pilmet w tym wyp nie osiągalne dla mnie, a z promara nie mogę zdobyc oferty, nie odpisują na maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mi również z Promaru nie odpisywali na maile, chociaż do nich dzwoniłem aby przedstawili mi ofertę- kto wie czy bym z tej firmy nie kupił opryskiwacza, który jest bardzo dobry. :) Mają pecha. :) .

Według mnie jeśli chodzi o jakość oraz wygląd opryskiwacza do polskiej czołówki jak na razie należą Krukowiak, Pilmet oraz Bury (to jest moje zdanie oraz kilku przedstawicieli handlowych oraz przedstawicieli ds. środków ochrony roślin). A jak naprawdę to niech wypowiedzą się użytkownicy tych maszyn.

A co do cen Krukowiaka oraz Pilmetu to kosmos. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Witam orientuje sie ktoś jaki opryskiwacz zaczepiany był by odpowiedni do C330?? pola płaskie, równe, drenowane, potrzebuje opryskiwacza 1500-1600 litrów i zastanawiam sie czy c330 da sobie z nim rade? prawdopodobnie będzie to uzywany Bury Pelikan albo Krukowiak Apollo może ma ktoś z was taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Znajomy ma 1500 l Promar do "30". Gdzieś na necie widziałem też, że "60" ciągał Krukowiaka Goliat 2 500l. W sumie "30" powinna dawać sobie spokojnie radę nawet z 2000l jednak gdy jest mokro, to mogą być problemy.

Tak więc 1500 czy 1600 l do "30" będzie odpowiedni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja 2000 tyś ciągam MF255 i nie ma problemu a na większe górki to leję 100 litrów .Kiedyś teściu pożyczył go i zapiął do 30 to z 1000 tak sobie a z 2000 to powiedział że raczej nie.Z 1500 jak dobra 30 to powinna sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Spokojnie c 330 da sobie rade Sam posiadam Apollo 2tys l i kilka razy ciągałem go c 330 teren płaski szedł bez problemu jedynie na zawrotach trzeba było troche sie pilnowac jak był pełen Tak wiec 1500 czy 1600 spokojnie da rade


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Apollo 2 tys l i po górach Perkins daje rade :) jestem zadowolony :) były co prawda awarie ale ma on opryskane ok 2 tys ha :) a z pilmetam nie miałem doczynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis bylem po oferte na wniosek do prowu i kupie tad-lem 2000L 18m full wypas z komputerem cena jedyne 69000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

witam mam zamiar kupić krukowiaka optimal 600l/12m może ktoś się podzielić opinią na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj