Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

yacenty    3864

Wszystko zależy od gór, jakie masz, co innego po płaskim co innego po górkach. do mnie kiedyś kolega przyjechał c-360 z opryskiwaczem 2000l i 18m belką. Pryskał rzepak na płatka i nie mógł pod górkę podjechać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    403

Amazone są właśnie 2000- 2200 l, taką wielkość wezmę za graniczną, więcej nie ma sensu. Lance na moich poletkach powinny mieć 15 m, takie wymiary pasują najlepiej. Ścieżki łatwo zrobić, a szerokość pasuje idealnie. Zaplanowałem sobie, że minimalne wyposażenie to sterowanie elektrozaworami z kabiny, opcja full (ale nieobowiązkowa) to komputer z możliwością rozpięcia od sterownika manualnego. Zaznaczyć należy, że u nas jest płasko jak naleśnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

U mnie 360 ciaga pilmeta 2021 21 belka, wchodzi do niego 2200+200 czystej wody. Z rsm ma co robic ale daje rade. Pola wcale nie sa takie płaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
Siedzacybyk napisał:

Amazone są właśnie 2000- 2200 l, taką wielkość wezmę za graniczną, więcej nie ma sensu. Lance na moich poletkach powinny mieć 15 m, takie wymiary pasują najlepiej. Ścieżki łatwo zrobić, a szerokość pasuje idealnie. Zaplanowałem sobie, że minimalne wyposażenie to sterowanie elektrozaworami z kabiny, opcja full (ale nieobowiązkowa) to komputer z możliwością rozpięcia od sterownika manualnego. Zaznaczyć należy, że u nas jest płasko jak naleśnik.

idź w 21m ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Ja też szukam opryskiwacza 21m. oglądałem już kilka i nadal nie wiem jaki wybrać. Mój budżet 30-40k. beczka minimum 2200-3000l. Zrezygnowałem z azotu w granuli i daję tylko RSM. Czy warto brać lance aluminiowe? Np taki: https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-kuhn-toprider-plus-3000l-24m-21m-alu-2006r-stan-b-dobry-CID757-IDFUVNV.html Czy jednak brać Hardiego z metalową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

zależy jaki profil, czasami potrzebny jest baniak 4000-5000 na 50ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
3 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

A jak optymalnie dobrać wielkość bańki do wielkości gospodarstwa i wielkości pól?

mniej więcej po strukturze zasiewów teoretycznie siejąc 5 ha pszenicy 1000-1200 litrów ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    403

Czyli jeśli mam uprawy od 3 do 10, może 12 ha, pszenica, kukurydza, rzepak, kawałek soi, to w okolicach 2 tys. litrów będzie akurat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rudinho11 napisał:

Sprzedam Ci Biardzkiego 15m 2200 zbiornik. Hydraulicznie rozkładany. 5 sekcji sterowanie z kabiny. U mnie w galerii jest.

Odezwij się na priv bo poszkuje opryskiwacza ciąganego  właśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

A jak optymalnie dobrać wielkość bańki do wielkości gospodarstwa i wielkości pól?

Bardzo prosto.  Chyba wiesz ile dziś jesteś w stanie zrobić opryskiwaczy w ciągu 1 dnia. U Mnie przy bezwietrznej pogodzie spokojnie na luzie robię 5-6. Wszystkie pola mam przy asfalcie a najwięcej czasu schodzi Mi na dojazd i rozrobienie chemii. Wiec jak z beczki robię około 3,5ha to w dzień z palcem w d robię całe Moje 18ha. Do tego warto wziąć pod uwagę jakie masz duże działki tak aby 1 robić na raz z nie jeździć później jeden przejazd extra. Sąsiad przez płot do zeszłego roku pryskał 1000l 50ha i spokojnie wszystko było na czas. Drugi kapkę dalej miał kole 80ha i 1200l też się wyrabiał na luzie. Wszystko zależy od tego ile masz na co czasu. I na ile ten czas wyceniasz.

Do tego jeszcze dołóż to że na rynku używanych ciąganych w zasadzie są 3 typy pojemności: 1000l, 2000l i od 2700 w górę. Najlepiej cenowo względem pojemności i wyposażenia wychodzą te np 3500l ale to przez to że mało kto je chce.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
7 godzin temu, Emilio napisał:

U nas kiedys 3512 ciagal pilmeta 2518 i tez nie bylo problemu

Ja MF 255  kupę lat pryskałem starym  Pilmetem 2020, ale  jak na górki jechalem to 1 tys wody mialem duży problem wyciągnąć, i moze nie brak siły tu chodzi, bo 1  bieg i ogień, a on kołami zamieszał i stal. 

 Najlepiej opryskiwacze ponad 3 tyś szukać nawet 4-5  .Miałem 4,2 teraz mam 4,7   Blancharda Grand Large i na 120 ha jest akurat. a moze i wiekszy by się przydale, bo często korzystał z dodatkowego zbiornika czystej wody 300 litrów. 

Edytowano przez tomek73
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

mając większe kawałki swoim opryskiwaczem byłbym wstanie dziennie spokojnie 100 ha opryskać. 3000l i 21m od 10 do 17 około

Edytowano przez XTRO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Który z tych opryskiwaczy będzie lepszy Kverneland iXtrack C30, Agrio Napa 3200, czy Amazone UX 3200? Chodzi mi o pracę belki i o trwałość. Kverneland z Agrio w podobnym wyposażeniu są w zbliżonej cenie, a Amazona nie mam wycenionego na ten moment. Może jakaś inna marka jest godna uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Amazone te 196 tys. zł musi Pan dac aby coś mieć do tego trzeba doliczyć GPS.  Ja sam się zastanawiam nad kuhn lexisem  w ubogim wyposażeniu 130 tys. zł.  Ale praktycznie nic o nim nie wiem. Czy jest na aragach czy ma pompy włoskie. Czy w każdej agromie znajdę do niego czesci ? Wie ktoś może? 

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Liczę się z tym, że w takim wyposażeniu jak chce to około 260 będzie, tak przynajmniej mam wyceniony agrio, bo w kvernelandzie mam mniej opcji wybranych. Chodzi o belkę 27 metrów, gps, distance control, amortyzacja zaczepu, albo osi, cyrkulacja cieczy w belce, lepszy komputer. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Ja celuje ablo w kukowiaka albo w lexisa. 3 tys litrów, belka 18, zaczep skrętny całościowy obieg cieczy w opryskiwaczu. takie standartowe wyposażenie. Kuhn około 133 tys zł , krukowiak 160 tys zł. Sam nie wiem co wybrać opinie o krukowiaku znam a o kuhnie nie a te 27 tys zł piechotą nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

A ktoś z Was wie ile kosztuje hardi navigator 3 tys litrów w podstawie ? Jeśli cena byłaby znośc też możnaby było o nim pomyśleć tylko jedyny minus że nie jest na aragu i tylko części oryginał jak to mówią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243
15 godzin temu, maniek0987 napisał:

Liczę się z tym, że w takim wyposażeniu jak chce to około 260 będzie, tak przynajmniej mam wyceniony agrio, bo w kvernelandzie mam mniej opcji wybranych. Chodzi o belkę 27 metrów, gps, distance control, amortyzacja zaczepu, albo osi, cyrkulacja cieczy w belce, lepszy komputer. 

Zamiast jakiegoś dotykowego komputera weź jak najwięcej sekcji czy więcej ultra dźwięków na belce wziąć to co będzie efektywne. 260 to mi śpiewali za ux3200 2 lata temu to pogoniłem. 

 

5 godzin temu, Emilio napisał:

Ja celuje ablo w kukowiaka albo w lexisa. 3 tys litrów, belka 18, zaczep skrętny całościowy obieg cieczy w opryskiwaczu. takie standartowe wyposażenie. Kuhn około 133 tys zł , krukowiak 160 tys zł. Sam nie wiem co wybrać opinie o krukowiaku znam a o kuhnie nie a te 27 tys zł piechotą nie chodzi.

Według mnie kuhn. Przecież to blanchard kiedyś. Osobiście nie zwracałem uwagi czy sprzęt na aragu u siebie bo on ma chodzić bezawaryjnie paręnaście lat a jak będzie zobaczymy 1000ha zrobione bez awarii. Antena wadliwa ale zrobione na gwarancji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Rozumiem ale na aragu człowiek bezpieczniej się czuje. MIeszkam orzy fabryce krukowiaka więc jakby co wszystko by było na miejscu jeśli chodzi o części. A to też jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj