Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

yacenty    3868

image.png

Na takich polach jak tutaj jest oszczędność.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Na klinach co dysza sekcja najlepiej, ale tak jak ty chcesz co 1.5m to nie lepiej ustawić zamykanie sekcji 50% i zamknie w połowie na klinie czyli 1.5m? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzialki mamy rozne.sa i 20h i 2h.inwestujac w maszyny kazdy chce by ulatwic sobie prace i jak najwiecej wykozystac to co sie za dana kwote kupi

41 minut temu, yacenty napisał:

 

image.png

Na takich polach jak tutaj jest oszczędność.

Mam takie 2km dlugie

Decyzja zakupu opryskiwacza powinna byc kierowana glownie oszczednoscia w wykonywaniu zabiegu.to chyba trzeba postawic na 1 miejscu i wybrac sterowanie kazda dysza.nawigacje mozna dokupic kiedys a opryskiwacza nikt zmienial nie bedzie czesto bo to kosztuje

Edytowano przez OptimuSPrimes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Panowie interesuje mnie opryskiwacz 1500 litrów ciągany . Na jakie marki zwrócić uwagi ? Budżet tak z 80 tys. brutto .Myślałem o krakowiaku . Da radę coś w tym przedziale cenowym?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Powinieneś się wyrobić w tej kwocie.

2 godziny temu, OptimuSPrimes napisał:

Dzialki mamy rozne.sa i 20h i 2h.inwestujac w maszyny kazdy chce by ulatwic sobie prace i jak najwiecej wykozystac to co sie za dana kwote kupi

Mam takie 2km dlugie

Decyzja zakupu opryskiwacza powinna byc kierowana glownie oszczednoscia w wykonywaniu zabiegu.to chyba trzeba postawic na 1 miejscu i wybrac sterowanie kazda dysza.nawigacje mozna dokupic kiedys a opryskiwacza nikt zmienial nie bedzie czesto bo to kosztuje

Mylisz się, bez gps przy selotronie nie ma praktycznie oszczędności, nigdy na oko nie ocenisz kiedy wyłączyć dysze.

Według mnie na pierwszym miejscu jest praca belki w opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli dokupic autotrack w przyszlosci a teraz z nawigacja innego producenta tzn kuhn sterowac seletronem za pomoca terminala cci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

WIcherek  czemu ?  My mamy i nie narzekamy ?


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Tomek  takie jak wszyscy z  tego co mi wiadomo :)


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Amazone ma chore ceny? Spróbujcie sobie wycenić hardi Commander. Lekko 100 tys droższy. Oczywiście oba podobnej wielkości i wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tanich maszyn i niezawodnych ,ale mysle ze najgorsze jest to ze niema drogich i niezawodnych bo teraz jakosc nie idzie w parze z cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ceny maszyn rolniczych są zawyżone o wartość dofinansowania czyli na poziomie 40%, ciekawe co się stanie z cenami jakby  unia przestała dopłacać do zachodnich maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty produkcji rosna a oplacalnosc spada.jednak zmienilo to naszą branze ponad oczekiwania zachodnich sasiadow.z zalozenia mielismy byc tylko rynkiem zbytu ale my rolnicy poprzez ciezka prace pokazalismy ze wykozystalismy ta szanse by rozwinac nasze gospodarstwa i teraz to oni niech robia wycieczki  i podziwiaja nasze rolnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

już z tym podziwianiem to bym tak nie przesadzał owszem mamy kilka przedsiębiorstw rolnych którymi można się pochwalić ale zachodu to jeszcze długo nie dogonimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

I już po ustaleniach. Do 30 udało się kupić. Tolmet znajomy zamówił. Ja też chyba zamówię takiego. Belka w hydraulice x, sterownik tylko z ciśnieniem i włączaniem w kabinie ale dodatkowo panel do hydrauliki w traktorze. 1500l i na 2 pompach. Chyba dobra cena za nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245
Dnia 20.01.2020 o 21:19, Baarth napisał:

Tomek  takie jak wszyscy z  tego co mi wiadomo :)

Nie, amazone droższy od lemkena i agrio i to sporo.

@Andzej23 nawet mnie nie interesował hardi, drogie części, praca belki za ta kase nie warta.

 

@migacz widziałeś pracę tego tolmetu na żywo?? Bo ja to nawet nie wiedziałem ze tolmet opryskiwacze robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Widziałem. Belka solidna i reszta też ok. Jak dostanę to wstawię fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5

Co powiecie o opryskiwaczu Unia Lux 815? Belka składana i rozkładana nie zależnie, (sterownik DUO CONTROL) rozwadniacz, głowice rozpylające obrotowe trzy pozycyjne, oświetlenie, płuczka wirowa zbiornika. Cena katalogowa to około 50 tys brutto. Coś około 5 tys dało by się z tego urwać. Pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1524

Lemken też nie ma tanich części a Agrio nie lepiej wykonany niż nasz Krukowiak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Nie wiem jak części, sporo znajomych ma lemkeny no i tanio wyszedł w porównaniu do amazone.

Agrio to ma super pracę belki, ale belka 27m jest dostepna dopiero w napie gdzie cena robi się wyższa. Pozatym podejście dilerów do klienta słabe, może dlatego ze tak daleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Tomku ja już wcześniej pisałem, że hardi Commander tylko dlatego, że z rękawem, bez rękawa to hardi bez sensu bo drogie części a i belka bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj