Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Jarecki21    35

A myślisz, jak już ktoś sprzedaje taki sprzęt to dlatego że mu się znudził? Pewnie już tak wyeksploatowany, że remont staje się nieopłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie myślę nawet o nim. Ale wiem, że niektórzy wymieniają takie sprzęty poprostu bo wiedzą że niedługo zaczną się ich remonty. Można trafić też okazje ale rzadko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
2 godziny temu, Andzej23 napisał:

Ten 4400 fajny tylko trochę drogi. Bo tamten 4200 to za stary już. Ale dzięki za zainteresowanie 

A ten 7000 to 36m, a nie chcę robić połówek siewnikiem 

Szczerze to tak tylko na szybko przejrzałem znane Mi portale. To jest bardzo specyficzny sprzęt. Pewnie jak by dobrze przysiadł i przewertował kilkanaście różnych portali to znalazł by więcej. Tylko to nie Moja liga więc nawet nei wiem na co patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

200 koła za używany to taki 7000l nowy koło 400 tyś ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Mało 400. 

Ktoś powie czy jak mam tank control on mullera to mi normalnie odczytuje ilość wody jeśli tankuje przez właz górny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

No chyba nie, bo tank control opiera się na przepływomierzu na przyłączu hydrantowym. Chyba, że masz na myśli elektroniczny czujnik/wskaźnik poziomu cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

No tak to jest tank control, tak mnie to zastanawia bo nie mam mechanicznego suchego wskaznika poziomu cieczy.

Jeszcze taka sprawa rozstaw jest mierzony od środka? Miałem mieć 180, ale tyle to jest od wewnątrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Rozstaw osi podaje się od środka opony, za 400 netto kupisz Commandera 4500 bez wypasu ale z rękawem. Byłem jakieś 5 lat temu w Danii w fabryce, to pamiętam że rękaw kosztuje 18000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Tomek90 napisał:

Mało 400. 

Ktoś powie czy jak mam tank control on mullera to mi normalnie odczytuje ilość wody jeśli tankuje przez właz górny??

To jest zwykły licznik litrów bazujący na przepływomierzu więc ciecz musi przez niego przejść. Ja w cebeco mam podobne tylko czyta sam komp i przepływomierz jest na ssaniu przez wąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Co wy pierd... to tam jest normalnie pływak. Też w nowym opryskiwaczu pokusiłem się o ten bajer i wg. szkoda kasy. Podczas tankowania skacze ilość. Podczas jazdy też skacze ilość także tak samo to dokładne jak i zwykły wskaźnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

U mnie nie ma sondy zanurzeniowej, ale pomiar jedynie przez zasysanie też nie trzyma sie kupy, bo jak tankuje rsm przez wlaz górny to niby skąd ilość cieczy wezmę??

54 minuty temu, Andzej23 napisał:

Rozstaw osi podaje się od środka opony, za 400 netto kupisz Commandera 4500 bez wypasu ale z rękawem. Byłem jakieś 5 lat temu w Danii w fabryce, to pamiętam że rękaw kosztuje 18000 euro

Widzisz miałem mieć 180cm, jest tyle tylko że od wewnątrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Tutaj distance control to musi być. Nie no będzie 2.25 ale teraz mam ścieżki 1.8 na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
Ale w górach chociaż więcej wilgoci.
Ale w górach chociaż więcej wilgoci.
Ale w górach chociaż więcej wilgoci.
Ale w górach chociaż więcej wilgoci.
Zainstalowałem teraz aplikacje Agro Foto i się ucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533
2 godziny temu, Andzej23 napisał:

Rozstaw osi podaje się od środka opony, za 400 netto kupisz Commandera 4500 bez wypasu ale z rękawem. Byłem jakieś 5 lat temu w Danii w fabryce, to pamiętam że rękaw kosztuje 18000 euro

też byłem w fabryce w 2016. Rękaw około 80k tak jak mówisz 

W 2016 koledzy brali Commandera na full wypasie z rękawem za ok 300 netto tylko że baniak 3300, to za 7000 taki jest przeskok ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

https://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-opryskiwacze-zaczepiane/hardi-commander/thkfqmrd.html Netto 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Mam pytanie czy ktoś z was posiada cennik tanich opryskiwaczy polskich firm typu brandu, biardzki itp. chodzi o opryskiwacz na kołach 1200-1500l i ich doposażenia. Potrzebuję belkę 12m i w używanych trzeba trochę zabawy i chce porównać co mogę mieć za daną kwotę bez remontu i spawania. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@migacz Weź nawet oferty z OLX-a.

Kiedyś Wujek szukał bo miał brać dofinansowanie to wynalazki zaczynały się od 12tyś  za golasa. Gdzie stare pimeta kupujesz za 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Taki sam jeden do jednego jak te wynalazki. Choć nie wiem czy w pilmecie nawet starym nie będzie lepszej pompy i zaworu. Tak samo lance mogą być solidniejsze. I płacisz 4 a nie 12. Za resztę możesz nawkładać bajerów co niemiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Te okrągłe pilmety mają stabilizację wogole?? Twój wujek miałby za 6tys a nie 12. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ok ale zakładając że chce ten wynalazek jakoś doposażyć to kupuje i nie mam roboty. A tak kupię to pompa do remontu, zawory, dysze, kombinacja z belka, jeszcze pewno rozpylacze, malowanie i moja robota na którą nie mam zbytnio ani chęci ani czasu i robi się już sporo wydatków. A taki tańszy jak poszanuje i zadbam na bieżąco to też może posłużyć. Teraz 10 lat mam 400l biardzki i nie powiem daje radę. Tani był jak barszcz wtedy. Lance się trzymia, pompa i rama też tylko filtry ciągle się urywa. Teraz mam problem nim ozime lub jare w 1 dzień oblecieć przez to szukam czegoś na kołach. Nie chce wydać fortuny bo to za swoje nie za UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Oczywiście że mają, i to prawdziwa mechaniczna a nie jak te wynalazki. 6 to dalej więcej jak 4


Migacz te nowe wynalazki za gówno warte. Jak chcesz wydać swoje to nawet ostatnio był pilmet z komputerem za 10. Od 6 są już całkiem dobre te nowsze 2.1012 W zasadzie remont można zlecić więc to nie problem.

Wiedziałem że gdzieś widziałem

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-ciagany-15m-sterowany-komputerem-CID757-IDCxyzL.html#20be7d2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj