Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

griga    1080

Ja miałem raz podobnego vicona i to straszny grzmot. Może to dobre na duże działki ale na małe strasznie nieporęczne.

Przestań patrzeć na roczniki to nie ma żadnego ale to żadnego znaczenia. Liczy się stan i wyposażenie.

Ta tecnoma jest fajna bo dość zgrabna, model chyba GT2000


Ten vicon jest ogromny i mało zwrotny. Miałem przez chwilę podobny. To się bardziej nadaje na wielkie połacie. Generalnie nie patrz na rocznik to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się stan i wyposażenie. Co do wozenia to zależy jaki opryskiwacz. Ale spokojnie na lawete wejdzie kwestia tylko jaka. Masy są różne. Jedne można więzc bez demontażu a inne trzeba rozbierać bo są za szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No ale to już wiozłeś na farta ;), na legalu to nawet poza obrys nie może wystawać z tego co kojarzę nie wspominając o max 3m ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Czy koła 13.6x38 nie beda za szerokie do zboza i ziemniakow? W ciagniku mam kola 12.4  i sie zastanawiam czy nie bedzie za duzo gniotło?  Opryskiwacz 2500l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Witam, poszukuje opryskiwacza ciąganego 2/2.5 tyś litrów w cenie do 15tys znajdę coś normalnego?  Tylko nie pilmet itp. Belka 15/18m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Wyżej masz sporo uwag i podpowiedzi. Pytanie co dla ciebie jest "normalne" i co musi mieć, hydraulike, komputer? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Swoją drogą nie wiem czemu rodzime firmy jeśli chodzi o konstrukcje nie poszły drogą np. holenderskich producentów. Ich konstrukcje są dość proste, ale i solidne, belka Z z kawałka solidnego profilu i tyle, nie mówiąc że mogli by podglądnąć jakiś układ stabilizacji, to nie wieszają belki na gwoździu i tyle. Przecież producenci pługów braki w jakości nadrabiają grubością materiału w porównaniu do zachodnich, a i tak są sporo tańsi. I druga sprawa malowanie, no na boga czy to aż tak trudne technologicznie pomalowac kawełek blachy aby nie odpadła po dwóch sezonach? I tu problem maja nawet czołowe polskie firmy. Zaraz ktoś powie, że gdyby to wszystko zrobili to cena by się zrównała z zachodnimi, a Czesi jakoś potrafią konstruować tańsze i dobre jakościowo opryskiwacze. Zresztą nie tylko opryskiwacze, bo wiele sprzętów mają tańszych, a jakościowo dobrych, ostatnio kupowałem spawrke Tiger jakość świetna i cena też. Da się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie rozumiem wyboru belki 15/18m.

Mój stary pilmet miał poziomowanie belki na trapezie, stary żółty biardzki na gwozdziu a jak te nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Zalezy jakie sie ma pola, u mnie np. mają szerokośc 45m więc jaką belke byś dał? Załóżmy, że dam 21m co da nam 3 przejazdy, dokładnie tyle samo co 15 metrowa belka, a w dodatku wyjdą pasy po 3m i rozsiej po tym nawóz... Są u mnie tacy co pokupowali belkę 21m i co im to właściwie dało, a no nic.  Z 27 belką nikt nie będzie jeździł po 30 działkach 2 hektarowych. 

Co do stabilizacji to różne widziałem, zachodnie też bywają na "gwoździu" tylko u nich ten gwóźdź jest wysoko względem środka ciężkości belki i wtedy to ma sens, dodatkowo wstawiają  jakieś sprężyny czy amortyzator olejowy.  To jak z wahadłem, jak je odwrócisz do góry nogami to będzie trudniej je utrzymać w pionie ;). Taki zwykły "gwóźdź" ma swoje zalety bo bardzo szybko reaguje na nagłe wychylenia tylko musi byc mądrze zrobiony.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A ktoś ma lub coś słyszał o holenderskich opryskiwaczach M.BEYNE ? Mniej popularne u nas od Dubexów, ale dość ciekawe z wyglądu, zgrabne. Przeważnie wszystko na Aragu tylko nie wiem co za pompy bo są dwie. Nie wiem czy się taką niszową marką w ogóle interesować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Szukam opryskiwacza min. 4000l, może być i 7000l,najlepiej hardi Commander z rękawem. Belka 30 m. Nie mogę znaleźć 

Takiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dzwonisz do dilera i on tobie znajdzie w fabryce. Dlaczego najlepiej hardi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ale mnie nie stać na nowego Commandera, gdybym tak chciał to przecież nie zawracałbym głowy. A dlaczego Hardi Commander? Mam jednego Commandera 4400 z rękawem i ten twin naprawdę się sprawdza, tylko, że jest już w rozsypce, ma najechane już ponad 120 tys ha, także czas na zmiany. Jeśli hardi bez rękawa to prawie niczym się nie różni od pozostałych, więc wtedy inne marki też wezmę pod uwagę. Tylko sezon coraz bliżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Mogę sprzedać Ci kvernelnda b28 30m aluminium belka zbiornik 2800+400 prawie Max  wyposażenie brak GPS i skretnej osi  belka 9 sekcji super maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
7 godzin temu, Andzej23 napisał:

Szukam opryskiwacza min. 4000l, może być i 7000l,najlepiej hardi Commander z rękawem. Belka 30 m. Nie mogę znaleźć 

Takiego 

Za granicą też nie?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Andzej23 napisał:

Trochę malutki zbiornik, ale dzięki 

Ten jeszcze powinien być https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hardi-spritze-commander-plus-twin-force-mit-4200l-und-27m-gestaeng/1226751192-276-1121?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android To mega stare ogloszenie https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hardi-commander-4400/1022227816-276-13527?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android


https://www.traktorpool.nl/details/Landbouwspuit/Hardi-Commander-7000-l/4537479/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ten 4400 fajny tylko trochę drogi. Bo tamten 4200 to za stary już. Ale dzięki za zainteresowanie 

A ten 7000 to 36m, a nie chcę robić połówek siewnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj